Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kawa inka od kiedy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kawa inka od kiedy

    witajcie. przed chwila szukalam, ale niestety nie znalazalam tutaj postu, ani watku odnosnie kawy inki.
    od kiedy dajecie swoim maluchom kawke do picia??
    pozdrawiam po dlugiej nieobecnosci
    Jakub 19.05.2008
  •    
       

    #2
    Gdzieś czytałam i to zresztą nie dawno że już 8m-czne dziecko może wypić kawę inkę.Ale czy to prawda to ręki nie dam sobie uciąć.Ja póki co nie będe dawać małej Inki.
    No chyba , że to zdrowo
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      ogolnie jest przyjete ze kawa inka jest zdrowa...
      Jakub 19.05.2008

      Skomentuj


        #4
        Kawa zbozowa ogolnie jest bardzo zdrowa.
        "Kawa zbożowa powstaje zazwyczaj z palonych ziaren pszenicy, żyta, jęczmienia, cykorii lub buraka. Taki napój nie zawiera kofeiny, nie pływa, więc na ciśnienie krwi. Dzięki naturalnym składnikom wspomaga przemianę materii oraz korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Zaletą kawy zbożowej jest także niskokaloryczność.

        Kawę zbożową poleca się osobom mającym za wysokie ciśnienie, nerwicę oraz cierpiącym z powodu dolegliwości ze strony układu pokarmowego."

        Czytalam ze juz od 8 miesiaca mozna podawac ale ile w tym prawdy nie wiem. Napisalam do Nestle ( produkuje taka kawe ) a dokladnie do ich eksperta zywieniowego. Jak odpisze dam znac

        Skomentuj


          #5
          Znalazlam tez przepis ( kategoria 10 miesiecy ) :

          Mleko z kawą zbożową
          Mleko pełne, płynne 100 g
          Cukier 10 g
          Kawa zbożowa 1—2 g
          Wykonanie: Kawę wsypać na bardzo małą ilość wrzącej wody i gotować na wolnym ogniu 3 minuty. Ugotowaną kawę zestawić z ognia, aby się ustała i wlać przez sitko kilka łyżeczek do mleka zagotowanego z cukrem. Kawa powinna mieć charakter esencji, tak aby nie rozwodniła mleka, ale zmieniła jego smak i barwę. Poda-dawać na pierwsze śniadanie do pieczywa smarowanego masłem’lub twarogiem.
          Last edited by Goplana; 20-01-2009, 11:53.

          Skomentuj


            #6
            co to znaczy mleko pełne?




            Skomentuj


              #7
              MoniaB pewnie 3,2 %
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                chodzi o krowie , tak? to juz mozna?




                Skomentuj


                  #9
                  Monia to zalezy-Jedni pisza ze tak inni ze nie wybor nalezy do Ciebie.
                  Ja mysle ze zarowno z inka jak i mlekiem krowim warto poczekac conajmniej do 12 m.z ale o tym juz byl temat
                  W tym przepisie nawet cukier mi nie pasuje ale co tam Chodzilo mi o to w jakiej kategorii wiekowej znalazlam inke

                  Oto stronka gdzie znalazlam ten przepis :
                  http://www.modne.biz/4-kwartal-zycia...niemowlat.html

                  Skomentuj


                    #10
                    Obiecana odpowiedz :
                    Kawę zbożową i kakao na mleku można przyrządzać dzieciom począwszy od drugiego roku życia, kilka (3-4) razy w tygodniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kawa inka od kiedy

                      a propos kawy zbożowej, to znalazłam fajny konkurs Anatola - można wygrać mebelki do pokoju dziecięcego konkurs anatol

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X