Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co ja zrobiłam źle?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co ja zrobiłam źle?

    Jakis tydzien temu robilam mojemu synkowi zupke. Pierwszy raz, i cos nie bardzo chyba wyszlo tzn napewno. Kurcze ja chyba nie potrafie tego robic, a z drugiej strony nie chce mu ciagle dawac tych słoiczków. Byla to taka ala zupa. Kosteczka indyka,marchwe i piertuszka. Gdy juz bylo miekkie włozylam do miksera...Zmiksowalo sie ale nie na papke.Było bardzo drobno posiekane. Chodzi o to, ze w momencie podawania, mały zacząl sie krzywic, wypluwac, a na koniec wlecialo mu nie do tej dziurki co mialo. Zadławil sie. To było jakies suche. Nie wiem czy ja mam jeszcze dodawac, wode z tej zupy?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    Mam rozumiec ze miesko juz wprowadzilas synkowi tak ?
    No ja bym bardziej urozmaicila zupke bo co to ona za smak miala jak tylko na pietruszce i marchewce? Moze po prostu mu nie smakowala?.Zwlaszcza ze synio wcina sloiczki ktore sa duzo bardziej urozmaicone.
    Druga sprawa to taka ze ja bym chyba zagescial ta zupke np kleikiem lub dorzucila ziemniaczka.
    Last edited by Goplana; 19-01-2009, 14:23.

    Skomentuj


      #3
      Nie wiem jakie jarzynki juz wprowadzilas ale wg wieku malca masz do wyboru :marchew,ziemniaki, korzeń pietruszki, liście koperku, dynia, ryż,bakłażan, brokuły, brukselka, buraki, cukinia, fasolka, groszek, kabaczek,kalafior, kalarepka, pomidory, por, szparagi, szpinak, soczewica.

      Spojrz tutaj masz takie male zestawienie

      Zupa jarzynowa
      marchewka, pietruszka, ziemniak, seler, brokuł, kalafior, groszek, fasolka szparagowa, kalarepka, por, koperek, natka pietruszki

      Zupa pomidorowa
      marchewka, pietruszka, ziemniak, seler, por, pomidor, ryż, natka pietruszki

      Zupa dyniowa
      marchewka, pietruszka, dynia, ziemniak, koperek

      Zupa kalafiorowa
      kalafior, marchew, pietruszka, seler, ziemniak, koperek

      Zupa/leczo
      cukinia, kabaczek, marchew, pietruszka, kalafior, papryka, fasolka, pomidor, por, koperek, natka pietruszki

      Skomentuj


        #4
        Wprowadziłam tylko tyle, bo wydawało mi sie, ze tylko tyle moge mu wprowadzic. Mały ma dopiero 6 miesiecy.

        Nic innego oprócz tego co napisalam mu nie dawałam.
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          A karmisz jeszcze cycem ?
          Tak czy inaczej jego menu z pewnoscia moze byc juz szersze.Dziwne ze wprowadzilas tylko dwie jarzynki a maly wcina juz wywar.
          Poczytaj schematy zywienia lub etykietki na obiadkach ktore podajesz zdziwisz si eco Twoj maly juz jadl ( o ile sloiczki dostosowane sa do wieku )
          P.S. Twoj syn ma skonczone prawie 7 miesiecy
          Last edited by Goplana; 19-01-2009, 14:37.

          Skomentuj


            #6
            karmiony jest mlekiem modyf. aaa fakeycznie juz 7 , hehe ten czas tak leci ze ja ciagle ma 6 m.:P dzieki goplana
            Bartuś 26.06.08
            Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

            Skomentuj


              #7
              No to tym bardziej wprowadz mu wiecej jarzynek i miesko !

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moze za geste to bylo? zaczynaj od mocno rzadszych zwlaszcza jak ci mikser nie robi takiego jednolitego kremu. a moj to tez ma tendencje do ksztuszenia sie, nawet teraz potrafi flipsem sie zaksztusic(ale sie nauczyl ladnie z tym radzic)a wystarczy glowka w dol i w pupcie albo delkikatnie w plecki wypukiwac,
                a pozatym dodaj troche maselka/oliwy z oliwek,(potzrebne a i smak poprawi) troche na koniec wrzuc natki pietruszki zeby zmiekkla ale sie nie wygotowala ,no i ostroznie ale mozesz sprobowac dawac troszke smietany/jogurtu

                ja zawsze (ale doslownie odrobine) sole i pieprze(sloiczki tez sa przyprawiane)a jak robie wieksza ilosc to jeszcze ziele angielskie i listek laurowy,ale moj to juz ma 10 miesiecy i gole jarzynki jadl od 5 miesiaca a takie rosolowe na skrzydelku z kury to tak od 7 miesiaca.

                Skomentuj


                  #9
                  Ja czytalam, ze w 7 miesiacu mozna juz dawac np.papka z twarogu z mlekiem (twarog 40g, mleko plynne 50g, cukier 10g) albo kisiel mleczny z zoltkiem (mleko plynne 100g, cukier 10g, maka ziemniaczana 5g, zoltko 8g)
                  Mam dosc madra ksiazke, ktorej uzywala jeszcze moja Mama jak ja bylam Malenka "Odzywianie niemowlat i dzieci starszych" Sabiny Witkowskiej. Bardzo dobrze i madrze napisane co kiedy wprowadzac i wogole.

                  Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                  Skomentuj


                    #10
                    ktitty dziewczyny dobrze radzą. Jednakze co to soli,pieprzu, jogurtu
                    czy twarożku ja bym sie wstrzymała.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Tu sie zgodze. Na jogurty itp przyjdzie czas, poki co niech posmakuje podstawowych jarzynek - bez przypraw - pozna ich prawdziwy smak, szkoda obciazac nerki.

                      Skomentuj


                        #12
                        nie no ,ja tez pisalam zeby ewentualnie odrobine tego jogurtu czy smietany do papki dorzucic(dziewdczyny w tych sloiczkach od 6 mies.tez to macie wiec wyluzujcie) poza tym zalezy jak jej dziecko na to zareaguje. wiadomo ze nie da wszystkiego na raz.

                        a pisala ze sloiczki juz dawala wiec do pewnych rzeczy jest przyzwyczajona

                        Skomentuj


                          #13
                          pieczulka wybacz, ale ja się nie spotkałam z solą i pieprzem w
                          słoikach, a kupuję z Hippa, Gerbera i BovoVity. Są doprawiane
                          koprem, natką pietruszki. Z niczym innym się nie spotkałam.
                          Co do jogurtu i twarogu napisałam, że bym się wstrzymała a co zrobi
                          Kitty to jest jej decyzja.
                          I nie muszę wyluzować, bo karmię swoje dziecko tak jak ja uważam za
                          słuszne, a jogurty i twarogi je po skończonym 9 miesiącu i też żyje a
                          zup nadal nie je zaprawianych śmietaną.
                          Na wszystko przyjdzie pora, jeszcze się tych wszystkich rzeczy zdąży
                          najeść
                          Last edited by colleen; 19-01-2009, 17:10.

                          Skomentuj


                            #14
                            Colleen to to kupujemy sloiczki w tym samym sklepie bo u nas tez sa bez soli, pieprzu i dodatku cukru nawet
                            Mysle ze glupota by bylo dawanie synkowi Kitty jogurcik czy serek skoro dziec ma tyle miesiecy ile ma a w dodatku ma tak ubogie menu.
                            Moj synek ma 16 miesiecy,czasem mu posole jedzonko, zabielic czasem zabiele ale moj to juz duzy "pachoł"

                            P.S. Z artykulu Bobovity o tym ze realizuja program "Zywienie z mysla o przyszlosci "

                            "Ściśle kontrolujemy zawartość sodu w obiadkach i nie solimy naszych produktów dla niemowląt (sól w pierwszym roku życia dziecka nie powinna się pojawiać w diecie). "

                            Ale to taki maly zjazd z tematu Colleen y i tak jestesmy juz tutaj znane z "restrykcyjnej" diety naszych berbeci

                            Skomentuj


                              #15
                              dziewczyny moje dziecko ma 16 miesiecy i tez nie zna smaku soli(przyprawiamy ziolami)ani cukru(slodze owocami)
                              shannon

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X