Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak przekonac dziecko do butelki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak przekonac dziecko do butelki?

    Chce zakonczyc karmienie jednak synek nie chce butelki.Moze powinnam uzyc smoczka ktory nie ma anatomicznego ksztaltu i nie zmusza dziecka do wysilku przy ssaniu?Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
  •    
       

    #2
    Smoczek musi zmuszac do ssania, chroni to m.in od wad zgryzu a aktywne ssanie stymuluje mięśnie odpowiedzialne za rozwój mowy.Najlepiej uzywac smoczka najbardziej przypominajacego piers by maluch nie poczul duzej roznicy. W koncu butle zalapie jesli nie bedziesz dawala piersi, z glodu zaakceptuje wszystko Teraz najbardziej przypominajacymi piers matki sa chyba smoczki dynamiczne LOVI .

    Skomentuj


      #3
      moja córka używa właśniej tej butelki.podeszła jej...

      Skomentuj


        #4
        my mamy lovi na zmianę z aventem i pije z obydwu smoczków
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          jak przekonac dziecko do butelki?

          witam. Mam 3miesiecznego synka. Lekarz kazał mi uregulowac jego tryb dnia i karmic najczesciej co 3 godz (dodam ze karmie piersia) tyle ze moj mały do tej pory jadł różnie...czasem co 1,5 godziny... lekarz kazał mi go "oszukiwac" i dopajać herbatką... no i ogolnie przyzwyczajac do butelki bo juz niedlugo bedziemu mu wprowadzac soczki.... tyle ze synek nie chce jesc z butelki.Nie odpowiada mu to zupełnie.Albo nie potrafi.Sama juz nie wiem. Jak był mniejszy to parę razy podałam mu mleko modyfikowane z butli i nie było problemu. Teraz jednak nie chce ssac nic innego niz moja piers... Nawet jesli podam mu moje mleko w butelce... nie wiem juz co robic

          Skomentuj


            #6
            a próbowałaś zmienić smoczek od butelki??? najbardzeij pasują dzieciom te okrągłe nie o kształcie anatomicznym bo przypominają sutek kobiecy- możesz wypróbować silkionowy, albo lateksowy jest miększy





            Skomentuj


              #7
              probowałam rozne butelki.... i rozne grubosci smoczka i rozne kształty.... został mi jeszcze tylko Tomee Tippiee do wyprobowania...jedyna moja nadzieja w nim :/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Taki temat juz był ...

                Skomentuj


                  #9
                  podobny....

                  Skomentuj


                    #10
                    nam posłużyły silikonowe smoczki canpol baby najtańsze i bardzo dobre może to jeszcze za wcześnie dla niego na butelkę? u mnie też tak było- dopiero chętnie z niej pił jak skończył 4 miesiące a wcześniej taka wybiurczo...





                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      No Moze Jeszcze Wczesnie...wiesz Ja Nie Chce Rezygnowac Z Karmienia Piersia. Tylko Boje Sie Ze Bede Miała Kłopoty Z Rozszerzaniem Jego Diety I Wprowadzaniem Innych Rzeczy...:/

                      Skomentuj


                        #12
                        http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1348

                        Skomentuj


                          #13
                          dzięki Goplana...moze jeszcze ten wypróbuję...chociaz wydaje mi sie ze TommeeTippie jeszcze bardziej przypominaja piers.... tylko nie wiem czy to przejdzie...bede probowac

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja niestety też mam problem z butelką. Mały ssał od urodzenia tylko pierś. Teraz skończył 5 miesięcy i niedługo idzie do żłobka, gdzie oczekują,że będzie umiał pić z butelki. Nie kupuj kolejnej butelki bo szkoda pieniędzy, tu nie chodzi ani o butelkę ani o mleko. Po prostu dziecko nie chce niczego sztucznego. Woli cycusia.

                            Skomentuj


                              #15
                              Mama Jasia ma racje, kupowanie butelek to tylko niepotrzebny wydatek, bo to nie oto chodzi. Ja mojegosynka po 4 miesiącach przestawiłam na butelke,chociaż za nic nie chciał z niej pić, ale byłam na tyle konsekwentna, że praktycznie przez dwa dni nie jadł i w końcu załapał, jemu to napewno nie zaszkodziła, a dwa dni można się przemęczyć, żeby potem już było tylko dobrze.


                              http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
                              Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
                              16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
                              27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
                              20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
                              20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X