Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak przekonac dziecko do butelki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • netka35
    replied
    Odp: jak przekonac dziecko do butelki?

    Napisane przez nichol Pokaż wiadomość
    Oj kurcze, a myślalam ze tylko ja mam taki problem. Moj Krystian jutro konczy 3 miesiace. Od urodzenia nie toleruje ani dydusia, ani butelki. Smoczki kupowalismy z Nuk i aventu i udalo nam sie moze kilka razy wcisnac je malemu. Butelki mamy z lovi i jedyne co jeszcze sie z nich napije to moj odciagniety pokarm- a i to nie zawsze.
    We wrzesniu wracam do pracy- Krystian bedzie mial wtedy pol roku, wiec chociaz tyle ze wprowadzimy juz do dietki inne pokarmy. Narazie tylko cyc i piastka ;P
    Witam czytam twój post i jakbym widziała moje dziecko chciałam ja dokarmiac butlą i dokarmiałam ale małej się odwidziało i nie toleruje żadnego smoczka juz chyba wszystkie na rynku przetestowałam .Zobaczymy co będzie dalej

    Leave a comment:

  •    
       

  • Wikuniakwl02
    replied
    witam
    mój synuś za 11 dni kończy 9 miesięcy, od urodzenia nie akceptuje butelki ani smoczka, wszystkie próby kończyły się płaczem i poddawałam się. chciałam być z nim w domu do roku i do tego czasu karmić go piersią, ale dziś moja pani doktor kazała mi przestać karmić piersią i to prawie natychmiast (ze względu na moje zdrowie i leki które muszę przyjąć).
    w dzień sobie poradzimy (2 razy zasypiał przy cycu) ale przerażają mnie noce... na dodatek jestem sama bo mąż ma nocki mały spędzał je w większej części przy piersi w naszy łóżku. już próbowałam przez sen podawać mu butle i nic z tego nie wyszło, po tygodniu się poddała, w dzień je pięknie normalne posiłki ale te noce...
    może mi któraś z Was coś doradzi?

    Leave a comment:


  • o-lenka
    replied
    Ja uzywam smoczkow i butelek firmy MAM. Wiem ze firma nie jest jeszcze dostepna na polskim rynku, mozna jedynie sprowadzac z wielkiej brytanii badz USA. Wszystkie produkty tej firmy pozbawione sa toksycznego bisfenolu-A. Smoczki maja anatomiczny ksztalt i wykonane sa z jedwabistego silikonu. Moja bezsmoczkowa corka, jedyne smoczki ktore toleruje to wlasnie smoczki MAM, nie ukrywam ze wole gdy dziecko ssie smoczek zamiast kciuka. Wiem ze firma MAM w najblizszym czasie planuje wejscie na polski rynek. Polecam goraco ich produkty bo wiem ze sa zdrowe, a i twoje niebutelkowe dziecko na pewno sie do nich przekona.

    Leave a comment:


  • jogusia
    replied
    to ja bije was wszystkie :P moja niunia we wresniu bedzie miala 3l i jeszcze ciagnie cycusia i oprocz tego je wszystko inne i chcialabym prosic o pomoc i jakies rady jak moge sprobowac ja odzwyczaic od piersi powiem szczerze ze mala bardzo duzo ze mnie sciaga moj tata smieje sie ze wygladam jak swoj cien prosze o rady z gory dzieki ale powiem ze rady super niani z tvn sa do bani nie znioslabym chyba jej placzu przez kilka dni masakra

    Leave a comment:


  • Hagne
    replied
    butelka tommee tippee

    Polecam butelkę Tommee tippee, symuluje pierś, moja mała polubiła tę butelkę nie odrzucając piersi. myślę że jest fajnie pomyślana no i antykolkowa, same zalety.

    Leave a comment:


  • moniat26
    replied
    Napisane przez Alekss77 Pokaż wiadomość
    Miałam ten sam problem. Karmiłam piersią a moja córeczka nie tolerowała smoczka. Gdy miała 4,5 miesiąca musiałam wrócić do pracy. Zaczęłam więc wprowadzać od 4 miesiąca inne pokarmy (oczywiście łyżeczką). Nie było tak źle, jadła kaszki, zupki a herbatkę albo soczek mąż podawał jej też łyżeczką. Teraz ma 7 miesięcy a od ok.miesiąca pije już z butelki bez problemów ( chyba się jej to spodobało). Na początku raczej bawiła się butelką niż piła, ale codziennie kilka razy po troszku próbowałam i udało się. Trochę to trwało ale do tego potrzeba niestety DUUUŻO cierpliwości.
    Czytając twój post stwierdzam że mam podobnie. Ja nadal karmię piersią a mały ma 8 miesięcy ale tez je łyżeczką inne pokarmy zupki kaszki itd ale niestety nie chce pić z butelki. Bawi się smoczkiem ale z tego co napisałaś to spróbuję tak jak Ty Alekss77 dawać mu parę razy dziennie może w końcu się przekona.

    Leave a comment:


  • Alekss77
    replied
    Miałam ten sam problem. Karmiłam piersią a moja córeczka nie tolerowała smoczka. Gdy miała 4,5 miesiąca musiałam wrócić do pracy. Zaczęłam więc wprowadzać od 4 miesiąca inne pokarmy (oczywiście łyżeczką). Nie było tak źle, jadła kaszki, zupki a herbatkę albo soczek mąż podawał jej też łyżeczką. Teraz ma 7 miesięcy a od ok.miesiąca pije już z butelki bez problemów ( chyba się jej to spodobało). Na początku raczej bawiła się butelką niż piła, ale codziennie kilka razy po troszku próbowałam i udało się. Trochę to trwało ale do tego potrzeba niestety DUUUŻO cierpliwości.
    Last edited by Alekss77; 07-07-2009, 21:08.

    Leave a comment:

  •    
       

  • nichol
    replied
    Oj kurcze, a myślalam ze tylko ja mam taki problem. Moj Krystian jutro konczy 3 miesiace. Od urodzenia nie toleruje ani dydusia, ani butelki. Smoczki kupowalismy z Nuk i aventu i udalo nam sie moze kilka razy wcisnac je malemu. Butelki mamy z lovi i jedyne co jeszcze sie z nich napije to moj odciagniety pokarm- a i to nie zawsze.
    We wrzesniu wracam do pracy- Krystian bedzie mial wtedy pol roku, wiec chociaz tyle ze wprowadzimy juz do dietki inne pokarmy. Narazie tylko cyc i piastka ;P

    Leave a comment:


  • BKarolina
    replied
    Co do butelki z lyzeczka Lovi, uzylam jej dwa razy. Wiecej mialam sprzatania niz pozytku. A co do butelek, trudno powiedziec. Na poczatku w ogole nie wiedziala o co chodzi a dzisiej, po 2tygodniach przerwy, okazalo sie, ze i z butelka i kubkiem niekapkiem radzi sobie bardzo dobrze. Ale chyba zostane przy tym drugim. W ogole pozno sie na to zdecydowalam, dopiro po 4miesiacu.

    Leave a comment:


  • janka3
    replied
    dotka238 dzięki za radę. Obawiałam się,że mleko to raczej bym musiała zagęszczać.

    Leave a comment:

  •    
       

  • dotka238
    replied
    Czesc Janka
    Ta butla jest chyba dla dzieci ktore ucza sie jesc lyzeczka.
    Ja mam butelke z lyzeczka firmy Nuby(dziala na tej samej zasadzie co lovi),my kupilismy ale w sumie to przydala sie tylko w podrozy bo maly jadl lyzeczka bez problemu a ta butelka nie jest przeznaczona do spozywania mleka ani innyh plynow,wszystkie posilki powinny miec konsystencje papki My uzywalismy w podrozy zeby nie chlapac dookola jedzeniem poza tym butelka teraz stoi w szafie...

    Leave a comment:


  • janka3
    replied
    Moja Łucja ma 4 miesiące i od urodzenia nie chciała ani uspokajacza ani butli. Za 1,5 miesiąca wracam do pracy i zaczynam trochę panikować. Chyba zostanie nam łyżeczka. Czy macie jakieś doświadczenia w karmieniu butelką z łyżeczką Canpol Lovi??Warto kupić? Poradźcie...

    Leave a comment:


  • BKarolina
    replied
    Niekapek

    Z kubkiem probujemy, ale ogolnie to zabawa na razie. Nawet z tego potrafi sie zalac. Co do nocy to tutaj nie moge marudzic. Mala spi ciagiem nawet 6 godzin, budzi sie max 2 razy a i spac potrafi do 10:00. Zreszta ja to lubie i nie jest zle. Problem tylko w ciagu dnia, bo bez cyca nie usnie, dlatego jak najczesciej zabieram ja na spacery, prznajmniej w wozku sie przespi na swizym powietrzu. Licze, ze w lecie jak bedzie wiecej atrakcji to zapomni i cycu w dzien.
    Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    Moj synus tez byl cycusiowy nawet bardzo W nocy co godzine budzil sie na cycaZobaczysz jak dzidzia zalapie o co chodzi z niekapkiem bedzie sie jej to podobac,jest coraz starsza i wszystko co nowe bedzie dla niej fajna zabawa,cierpliwosci i powodzenia

    Leave a comment:


  • BKarolina
    replied
    Juz zaczynam treningi z niekapkiem, na razie jest frajda bo przynajmniej mozna nim manewrowac a i tak sie nic nie wyleje. Myslalam, ze tylko ja mam problem z "cycusiowym" dzieckiem. Mala zasypia tylko przy piersi, o smoczkach moge zapomniec. Pediatra ostatnio powiedzial, ze wyrosnie z tego. Zaczne sie jedzenie innych rzeczy i stopniowo bedziemy od tego odchodzily. Najtrudniej bedzie z karmieniem na dobranoc, nie wyobrazam sobie innego sposobu usypiania tym bardziej, ze mala pokazuje charakterek i smam nie usnie nawet jak jest baaaardzo zmeczona.

    Leave a comment:

       
Working...
X