Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak przekonac dziecko do butelki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Dziewczyny udalo sie!Od dwoch tygodni juz nie karmie.maly dal sie przekonac do butelki,przez jeden dzien proponowalam mu wszystkie posilki tylko z butelki i poskutkowalo.Co dziwne obylo sie bez lez i bez wiekszych protestow.kupilam tez smoczek do butelki avent ale o wolnym przeplywie bo zauwazylam ze maly sie krztusi.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Nie wiem czy jest sens tak męczyć dziecko i czekać aż się złamie. My walczyliśmy z synkiem dość długo ale w końcu się poddaliśmy i innym też to radzę. Zawsze można podać dziecku mleko lub kaszkę łyżeczką i też się naje. Tak teraz jest karmiony mój Jaś w żłobku. Dla dziecka taka nagła, wymuszona zmiana (przymuszanie do butelki) musi być bardzo drastyczna i może ją odebrać jako odrzucenie.

      Skomentuj


        #18
        Moja córeczka ma dwa miesiące, karmię piersią i niestety za nic nie chce pić z butelki mleka odciągniętego ani modyfikowanego. Próbowałam już chyba wszystkich rodzajów smoczków i nic z tego. Jeszcze trochę i będę musiała wrócić do pracy. Nie wiem co robić.

        Skomentuj


          #19
          Tomme Tippee

          najlepsze są butelki Tommee Tippee ułatwiaja przejście na butle bo mają kształt smoczka przypominający pierś.I dziecko ssie zniej tak samo...Polecam

          Skomentuj


            #20
            ja mam doświadczenie....mój synek do dziś nie ruszył butelki a ma 14 miesięcy


            Skomentuj


              #21
              Czy warto jeszcze przekonywac do butelki?


              Moja 6-miesieczna coreczka od urodzenia nie tolerowala smoczka. Probowalam chyba wszystkie mozliwe firmy i nic, tylko piers.Niedawno probowalam z butelka i to samo - czasami cos zaskoczy ale tylko na chwile. Warto jeszcze probowac czy lepiej przezucic sie juz na kubek lub kubek niekapek. Sama nie wiem. Z jedzeniem lyzeczka nie ma problemu ale co pozniej jak trzeba bedzie podawac inne mleko i rezygnowac z piersi????

              Skomentuj


                #22
                U nas sie udalo przejsc na butelke ale maly pil wczesniej z butli wode i herbatke,tylko mleka nie chcial.W twojej sytuacji chyba probowalabym z niekapkiem,mala ma juz pol roku i po co ja stresowac zeby za nastepne pol roku uczyc pic z niekapka.Moj synek butelke dostaje wieczorem i rano a w ciagu dnia pije wlasnie z niekapka(nauczyl sie kilka dni temu)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  moj maluszek karmiony wyłącznie piersia nigdy nie polubil smoczka. Gdy dorósl do herbatki dawalam mu łyczki z kubeczka niekapka.... "Cycusiowe" malyszki z reguły nie akceptują butelkowych smoczków - trudno, mali spryciarze wiedzą, że imitacja to nie oryginał!!

                  Skomentuj


                    #24
                    Tommee Tippee

                    Ja używam butelki Tommee Tippee, bo ma smoczek kształtem zbliżony do piersi matki - polecam
                    Mama Nadii i Milka

                    Skomentuj


                      #25
                      Juz zaczynam treningi z niekapkiem, na razie jest frajda bo przynajmniej mozna nim manewrowac a i tak sie nic nie wyleje. Myslalam, ze tylko ja mam problem z "cycusiowym" dzieckiem. Mala zasypia tylko przy piersi, o smoczkach moge zapomniec. Pediatra ostatnio powiedzial, ze wyrosnie z tego. Zaczne sie jedzenie innych rzeczy i stopniowo bedziemy od tego odchodzily. Najtrudniej bedzie z karmieniem na dobranoc, nie wyobrazam sobie innego sposobu usypiania tym bardziej, ze mala pokazuje charakterek i smam nie usnie nawet jak jest baaaardzo zmeczona.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Moj synus tez byl cycusiowy nawet bardzo W nocy co godzine budzil sie na cycaZobaczysz jak dzidzia zalapie o co chodzi z niekapkiem bedzie sie jej to podobac,jest coraz starsza i wszystko co nowe bedzie dla niej fajna zabawa,cierpliwosci i powodzenia

                        Skomentuj


                          #27
                          Niekapek

                          Z kubkiem probujemy, ale ogolnie to zabawa na razie. Nawet z tego potrafi sie zalac. Co do nocy to tutaj nie moge marudzic. Mala spi ciagiem nawet 6 godzin, budzi sie max 2 razy a i spac potrafi do 10:00. Zreszta ja to lubie i nie jest zle. Problem tylko w ciagu dnia, bo bez cyca nie usnie, dlatego jak najczesciej zabieram ja na spacery, prznajmniej w wozku sie przespi na swizym powietrzu. Licze, ze w lecie jak bedzie wiecej atrakcji to zapomni i cycu w dzien.
                          Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #28
                            Moja Łucja ma 4 miesiące i od urodzenia nie chciała ani uspokajacza ani butli. Za 1,5 miesiąca wracam do pracy i zaczynam trochę panikować. Chyba zostanie nam łyżeczka. Czy macie jakieś doświadczenia w karmieniu butelką z łyżeczką Canpol Lovi??Warto kupić? Poradźcie...
                            KUBA 17.04.2004
                            ŁUCJA 19.10.2008

                            Skomentuj


                              #29
                              Czesc Janka
                              Ta butla jest chyba dla dzieci ktore ucza sie jesc lyzeczka.
                              Ja mam butelke z lyzeczka firmy Nuby(dziala na tej samej zasadzie co lovi),my kupilismy ale w sumie to przydala sie tylko w podrozy bo maly jadl lyzeczka bez problemu a ta butelka nie jest przeznaczona do spozywania mleka ani innyh plynow,wszystkie posilki powinny miec konsystencje papki My uzywalismy w podrozy zeby nie chlapac dookola jedzeniem poza tym butelka teraz stoi w szafie...

                              Skomentuj


                                #30
                                dotka238 dzięki za radę. Obawiałam się,że mleko to raczej bym musiała zagęszczać.
                                KUBA 17.04.2004
                                ŁUCJA 19.10.2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X