Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak odzwyczaić dwuletniego synka od piersi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak odzwyczaić dwuletniego synka od piersi?

    mój synek ma już dwa latka i nie chce odstawić piersi. nie pomagajż żadne sposoby.
  •    
       

    #2
    Pomoze tylko KONSEKWENCJA - 100 % SKUTECZNOSCI.
    Jak mu nie dasz piersi - sam sobie nie wezmie.Z glodu tez nie umrze.

    Skomentuj


      #3
      popieram goplanę!tak zrobiłam z pierwszym synem
      miał juz 3 lata i ani zamierzał przestac jeść cycusia
      i też nic nie pomagało i została konsekwencja

      2 tygodnie marudzenia i płaczu
      ale dało radę chociaz nie raz szkoda mi go było
      życze powodzenia!
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        Musimy pamietac ze tak na prawde problemem kazdego oduczania jest psychika mamy a nie samo dziecko

        Skomentuj


          #5
          ja slyszalam ze dobras jest szminka.sama nie probowalam ale moze sie uda.
          posmaruj piersi czerwona szminka i powiedz dziecku ze bardzo bola. tragiczne ale ponoc skutkuje
          PAULINKA 31.8.2003
          VICTORIA 20.5.2008

          12.1.2009r raczkowanie
          13.1.2009 pozegnanie cycunia
          16.1.2009 samodzielne siadanie

          Skomentuj


            #6
            A jak dziecko nie zrozumie i sprobuje to mama wyjdzie na klamczuche - mysle ze to kiepski pomysl .
            Po prostu nie daj i juz, niech placze, krzyczy i sie wscieka. Po paru dniach zrozumie.
            Jak juz pisalam tutaj nie o metode chodzi ale o konsekwencje.

            Skomentuj


              #7
              A jak często dostaje pierś? W ogóle jak to wygląda: w dzień, tylko w nocy, kilka razy....Nie jestem zwolenniczka drastycznych metod, dlatego może zacząć od ograniczenia. Dwulatek naprawdę dużo już rozumie. Może mu zaproponować na początek, że cyca jest tylko raz dziennie, wieczorkiem, przed pójściem spać...I być konsekwentną...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja też niedawno odstawiłam córkę od piersi ( ma dwa latka). Piła tylko rano i wieczorem. Powiedziałam jej pewnego dnia że cyce są be, powtórzyłam jej to kilka razy w ciągu dnia i zrozumiała. Płakała tylko raz nad ranem ale szybko zrobiłam jej herbatę i było ok, potem zapomniała. Nie wiem czy akurat miałam takie szczęście ale sama byłam w szoku!!! Moim zdaniem dziecku trzeba dużo rzeczy tłumaczyć ja robię to i dlatego nie miałam większego problemu!!! Życzę powodzenia.

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez magdapupiec2 Pokaż wiadomość
                  mój synek ma już dwa latka i nie chce odstawić piersi. nie pomagajż żadne sposoby.
                  sprubuj jak to bylo w super niani w tvn kazala tej kobiecie nosic bluzki obcisle z dlugim rekawem i najlepiej jakby byly cos a'la golf pod szyja(niewiem co to ma do rzeczy ),najlepiej body,aby dziecko nie moglo dostac sie do cycka,czesto kazala jej wychodzic z domu,kazala jej robic wszystko inaczej niz zawsze,nie siadac w tych samych miejscach,zeby nie przypominac dziecku cycka wiem ze to bez sensu ja probowalam i moja niunia ma 3l i dalej ciagnie

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez jogusia Pokaż wiadomość
                    sprubuj jak to bylo w super niani w tvn kazala tej kobiecie nosic bluzki obcisle z dlugim rekawem i najlepiej jakby byly cos a'la golf pod szyja(niewiem co to ma do rzeczy ),najlepiej body,aby dziecko nie moglo dostac sie do cycka,czesto kazala jej wychodzic z domu,kazala jej robic wszystko inaczej niz zawsze,nie siadac w tych samych miejscach,zeby nie przypominac dziecku cycka wiem ze to bez sensu ja probowalam i moja niunia ma 3l i dalej ciagnie
                    Ja myślę że takiej trzylatce można wiele wytłumaczyć.Na pewno trzeba z nią poważnie porozmawiać że cycuś jest dla malych dzidziusiów a ona jest już duża,w nagrodę można kupić jej coś takiego "dorosłego"


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Na moją 3 letnią chrześnicę nie działały perswazje ani inne metody. Skuteczne okazały się dopiero plastry przyklejane na sutki - w sensie, że cycuszki są chore.

                      Skomentuj


                        #12
                        Dziewczyny zapraszam do klubu mam długo karmiacych piersią i na mój blog -link poniżej. Niedawno odstawiłam Malwinkę skutecznie. Trzeba z dzieckiem porozmawiać wytłumaczyć a potem... polecam metodę odstawiania z mamą w domu. Właśnie wcale bez cudów, mama jest, przytula usypia, ale cyca nie ma - KONSEKWENTNIE raz ustapisz i wszystko "bierze w łep". Wydaje mi się, że to najskuteczniejsze i nie zaburza poczucia bezpieczeństwa dziecka. Odstawiałam obie panienki. Ze starszą było bardzo drastyczne ciecie (nie polecam, obie "chodziłyśmy po ścianach"). Ola miała 1 i pół i nie chciała nic jeść poza cycem. Nie było rady trzeba było odstawić. Ja chyba nie miałam psychicznie tyle śiły żeby jej odmówić więc... pojechała na "odwyk" na dwa tygodnie do mojej mamy. Skuteczne ale drastyczne.
                        Z Malwą od poczatku chciałam inaczej i bardzo się bałam że będzie długo wyła. Okazało sie inaczej, jak napisałam na blogu 3 dni a właściwie wieczory płaczu i koniec. Poczytajcie "odstawiankę" na blogu. Grunt to spokój mamy!!!! "Kocham Cię, ale jesteś już za duży / duża na cycusia, jak chcesz to Cię przytulę". I nie zwracać uwagi na płacze i krzyki spokojnie przeczekać.
                        pozdrawiam
                        piszcie jak Wam idzie
                        Last edited by gonrad; 11-09-2009, 12:27.

                        Skomentuj


                          #13
                          Witam!!!Mój synek w grudniu skonczy dwa latka a nadal myka pierś))co prawda udalo mi sie doprowadzic do sytaucji że tylko wieczorem się przystawia i usypia ale potrafi w nocu obudzic sie kilka razy i domaga się piersi!!zaznaczę że śpi ze mną w łóżku!!!powoli staje się to uciążliwe wiec zaczynamy odstawianie od piersi a potem spanie w łóżeczku swoim))pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez wiktoreczek7 Pokaż wiadomość
                            Witam!!!Mój synek w grudniu skonczy dwa latka a nadal myka pierś))co prawda udalo mi sie doprowadzic do sytaucji że tylko wieczorem się przystawia i usypia ale potrafi w nocu obudzic sie kilka razy i domaga się piersi!!zaznaczę że śpi ze mną w łóżku!!!powoli staje się to uciążliwe wiec zaczynamy odstawianie od piersi a potem spanie w łóżeczku swoim))pozdrawiam
                            Trzymam kciuki napisz jak Ci poszło ku pokrzepieniu serc innych mamusiek :-)

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X