Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

koniec karmienia piersią-pomóżcie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    koniec karmienia piersią-pomóżcie...

    Dziewczyny mam problem- chcę zrezygnowaćz karmienia piersią (z wielu względów), mój mały ma 6 miesięcy dostaje 2razy dziennie butlę z mlekiem modyfikowanym nieraz jeden raz i zupkę albo jakieś warzywka. Szczerze mówiąc chciałam pójść na łatwiznę i poprostu wziąść tabletki zle NIESTETY moj pani doktor niechciała mi ich przepisać pomóżcie mi i powiedzcie jak mam się do tego zabrać? w jaki sposób ograniczać podawanie piersi- czy np. co drugi posiłek dawać butlę czy może starać się wytrzymać jak najdłużej niekarmiąc???
    Boję się zastoju pokarmu... chciałabym szybko i bezboleśnie pozbyć się mleka.





  •    
       

    #2
    kruszyna jest juz niżej podobny wątek
    więc może tam poczytaj bo sie niepotrzebnie robi dziesięc watków na jeden temat

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1320
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      już czytałam i niewiem czy zauważyłaś ale tam wszystko sprowadza się do niejedzenia i niechęci do butelki a mój mały z tym niema problemu, a mnie interesuje to w jaki sposób mama ograniczyć mu pierś stopniowo, czy dawać co jakiś czas???? ja poprostu niewim jak się do tego zabrać żeby mi się zastój niezrobił?





      Skomentuj


        #4
        oj to pytaj kruszyna
        ja nie pomoge
        pierwszego karmiłam 3 lata

        a i teraz na razie nie zamierzam przestać
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          dzięki może ktoś odpowie wkońcu





          Skomentuj


            #6
            to wystarczy podnieść temat, a nie zakładać nowego wątku.

            A co do pytania, to ogranicz najpierw podawanie piersi w dzień. A zamiast
            tych karmień odciągaj pokarm tyle abyś poczuła ulgę. Następnego dnia
            odciągnij mniej o 10-20 ml. Pokarm powinien zanikać.
            Jeśli to nie pomoże są też tabletki.
            Ale ciężko coś doradzić bo każdy przypadek jest indywidualny.

            Skomentuj


              #7
              Odciągaj i podawaj dziecku mleko swoje z butelki. Twój organizm bardzo szybko poczuje różnicę. Tylko musisz pamiętać żeby nie odciągać do końca. Po odciągnięciu mleka, zimny kompres na piersi. Stopniowo zwiększaj odstępy czasu miedzy odciąganiem mleka. Efekt murowany.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moja mama przez przypadek sie pozbyla pokarmu, w nocy przekrecila sie na brzuch i scisnela piersi ze sie nie mialy jak napelnic i stracila pokarm(no nie tak na raz ale bardzo mocno jej sie zmniejszyla jego ilosc,a wtedy nie bylo takich laktatorow zeby podpompowac sobie laktacje.

                ja powoli wyrzucalam karmienia teraz jestem przy 2,5 bo maly czasem w srodku nocy zje a czasem nie.

                i nie odciagalam pokarmu laktatorem tylko jak mialam go juz tak duzo ze mnie piersi bolaly to szlam pod prysznic i wyciskalam, bo u mnie laktator to jakby mlody wyjadal ,piersi nie czuly zmiany.

                Skomentuj


                  #9
                  dzisiaj udało mi się niekarmić go od godziny 6 rano i dopiero za godzinkę dam mu pierś i narazie o dziwo niemam problemów z piersiami, mam nadzieje że gładko pójdzie a jak długo to potrwa??? keidy pokarm mi zaniknie na tyle że niebędę musiała nic z tym robić?





                  Skomentuj


                    #10
                    i przepraszam, ale niewiem dokłaDNIE JESZCZE JAKIE ZASADY TU OBOWIĄZUJĄ, TERAZ JUŻ BĘDĘ WIEDZIAŁA





                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
                      dzisiaj udało mi się niekarmić go od godziny 6 rano i dopiero za godzinkę dam mu pierś i narazie o dziwo niemam problemów z piersiami, mam nadzieje że gładko pójdzie a jak długo to potrwa??? keidy pokarm mi zaniknie na tyle że niebędę musiała nic z tym robić?
                      no to już masz połowę sukcesu za sobą,
                      a pierś daj wtedy, gdy poczujesz, że są pełne i potrzebujesz ulgi
                      myślę, że nie powinno być ci ciężko, skoro tyle godzin wytrzymałaś i nie napełniały się, że musiałaś odciągać - chociaż to nie reguła, mogą być i takie dni, że to odczujesz.
                      W miarę zmniejszenia częstotliwości karmień, piersi same dostosują się do ciebie, im rzadziej będziesz karmić, tym mniej mleka będą produkować. Sama przekonasz się jakie to proste i nieźle skonstruowane, lekami nie ma co się szprycować.
                      A mleko ile będzie w piersiach? ciężko powiedzieć, ja nie karmię już od roku a jak brodawkę ścisnę to jeszcze coś tam kapnie, ale nie są to ilości, którymi mogłabym karmić.
                      A Twój synek jest na tyle jeszcze mały, że łatwo powinien przyjąć rozstanie z piersią. Ja swojego odstawiłam kiedy skończył roczek, po 3 dniach nie reagował na widok piersi wcale...
                      Powodzenia
                      Last edited by izabela22; 08-01-2009, 15:00.
                      Julek 15.o2.2oo7r



                      Skomentuj


                        #12
                        Kiedy pokarm zniknie zależy tylko od twojego organizmu.

                        A tak poza tym pokarm tak do końca nie znika po zakończeniu karmienia. Ja jeszcze ponad pól roku po zakończeniu karmienia miałam parę przygód z upływającym mlekiem...

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja odciągałam coraz mniej pokarmu i spałam nawet w staniku troche za ciasnym,żeby piersi były zduszone,tydzień i po kłopocie

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja tez wlasnie przez to przechodze,odciagam coraz mniej mleka i mysle ze za kilka dni juz nie bedzie czego odciagac.

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez marzena1 Pokaż wiadomość
                              Ja odciągałam coraz mniej pokarmu i spałam nawet w staniku troche za ciasnym,żeby piersi były zduszone,tydzień i po kłopocie
                              tej metody (ściskanie piersi)nie znałam, nie wydaje mi się dosyć przyjemna i zdrowa ....
                              Last edited by izabela22; 08-01-2009, 16:15.
                              Julek 15.o2.2oo7r



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X