Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak odzwyczaic roczne dziecko od piersi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak odzwyczaic roczne dziecko od piersi?

    Moja coreczka za dwa tygodnie konczy roczek,a od 2 mieciecy probuje ja odzwyczaic od piersi. Problem mam utrudniony , poniewaz Amelka nie chce nawet wziasc butelki do buzi.Prubowalam karmic ja kaszkami przed snem ale to nie pomagalo,mleko modyfikowane czasem tylko pije i to z kubeczka,usypialam ja na rekach i podczas snu gdy budzila sie na jedzenie to dawalam jej butle ale wtedy rozbudzala sie i dopiero gdy dalam jej cyca to zasnela.Od znajomej uslyszalam by ja nie karmic pare godzin az z glodu zacznie jesc butle ale dochodzilo do tego ze mala 6godzin nie jadla tylko plakala. prosze napiszcie jakies sposoby, ktore Wy stosowalyscie.
  •    
       

    #2
    U mnie sprawdził się sposób iż w nocy Babcia podchodziła do małej i dawała butlę aby Amelka nieczuła mnie.Fakt że Amelka nie pije z piersi odkąd skończyła 2,5 m-ca gdyż się nie najadała ale były małe problemy z butelką.
    Koleżanki rów nież gdy chcą odzwyczaić od piersi stosują tą metode.Z tym że to Tata podchodzi do dziecka a Mama śpi.Będą dni płaczu ale w końcu córeczka zrozumie że koniec z piersią.
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      ja slyszalam ze gora 3 dni nie je z butli potem zacznie, ale tu trzeba kategorycznie nie dawac wogole cyca. ja narazie ograniczylam do 3 karmien piersia 19.30, 24 i o 6.00 i pierwsza noc odzwyczajania to kupe czasu przeplakal, potem juz mniej a teraz jak sie przez jakas chwile nie uspokaja to odlozenie do łóżeczka ze smokiem pomaga.(od srody tak robie, tylko teraz jeszcze zabki ida wiec jest to troche utrudnione)a wdzien tez troche strajkowal (dostawal o 12 a teraz juz nie) ale jest ok.

      Skomentuj


        #4
        Jeden z bledow jakie popelniasz to to ze ustepujesz. Cora juz jest na tyle rozumna ze wie jak z Toba postepowac U roczniaka 6 godz bez jedzenia to zaden wyczyn - moj je tylko 2-3 razy dziennie a w nocy nic i normalnie przybiera na wadze.
        Ile razy karmisz ja piersia w ciagu dnia piersia a ile posilkow jest innych znaczy stalych ? W nocy tez karmisz ?
        Wierz mi jak zglodnieje to zje wszystko Kolezanka przez tydzien karmila tylko posilkami stalymi - dziecko przez tydzien piersi nie widzialo i zapomnialo jak smakuje.
        A kaszki na wlasnym mleku probowalas podawac ?
        A najlepszym sposobem bedzie jesli to kto inny bedzie karmil ja gdy nadejdzie czas piersi Pisalas ze mala troche modyfikowanego wypije wiec nie jest zle - przyzwyczaila sie po prostu
        A butelki wogole nie akceptuje ? W czym pije soczki itp ? Moze daj swojego mleka wbutelce - niech tata nakarmi. Jak mala poczuje butle i Twoje mleko to sie moze przekona.
        P.S.Konsekwencja to klucz do sukcesu - czasem ta droga jest dosc ciezka, dziecko placze a rodzice z nim ale wierz mi - warto.

        Skomentuj


          #5
          ja niestety nie pomogę Ci bo sama przegrałam taka walke i karmiłam małą przez 2,5 roku.
          a też próbowałam wiele sposobów tylko ona butli w ogóle nie chciała
          i szkoda mi jej było
          i dałam spokój

          ale powiem tak im dłużej tym trudniej niestety


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            ja przy tym ograniczaniu taka podminowana chodze bo mi tak zal mlodego jak mi sie do reki probuje przyssać a ja nie chce mu dac piersi. nie myslalam ze to takie trudne. ale to prawda oprocz placzu i prob wymuszenia to na dziecku sie to nie odbija zle, gorzej na matce ale za to bardziej sie przytula i caluje, domnie i do meza.pozatym pare dni jak glodniejsze pochodzi to tylko apetyt pozniej wzrosnie.

            Skomentuj


              #7
              Ja mysle ze coraz trudniej bedzie wraz ze wzrostem dziecka. Bedzie coraz sprytniejsze i coraz ciezej bedzie Ci dokonac wyboru czy to prawda czy blef.
              Mam kolezanke ktora karmi swojego prawie 3 latka bo nie umie go odzwyczaic - no bo Ona nie potrafi zniesc jego placzu Juz widze jak w szatni w 1 klasie karmi go cycem :P

              Pieczulka na odstawieniu zyskuja wszyscy.Wlasnie to tulenie wynagradza prawda ?Maluch rekompensuje sobie brak bliskosci cysia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Dzieki Wam dziewczyny za rady. Goplano karmie ja w nocy co trzy godziny. mala wogole nie chce butli a soczki pije z kubeczka zwyklego bo z kubeczka nie kapka tez nie chce. Wciagu dnia dostaje dwa razy zupke i raz jogurcika oraz przecier owocowy. kaszki je ale to wszystko z lyzeczki. wciagu dnia dwa razy jej daje cyca.

                Skomentuj


                  #9
                  zapomnialam dodac ze mala jest na tyle bystra ze sama sobie wyciaga cyca ode mnie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Gdybys jej nie pozwalala to by tego nie robila
                    Matko i corko to ile razy Ty ja karmisz w ciagu doby ?
                    W twojej sytuacji polecam chodzic jakis czas np w golfach by mala nie wyciagala cyca i albo uczyl abutli albo zupelnie oduczyla jedzenia w nocy to tak przy okazji

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moja cora je mniej wiecej co 1,5 godzinki cos ale w malych ilosciach. Goplano dziekuje za porady. mam pytanie bo jestem nowa na tych stronach i nie wiem jak sprawdzic czy jest jeszcze konkurs zebym mogla moja cora trafic na okladke magazynu?

                      Skomentuj


                        #12
                        ja tez tak mialam ze co 1,5-2 godziny pojadal, ale bezproblemu przeszedl na 3 godzinne przerwy,a w miedzy czasie teraz prawie nie pojada, nawet biszkopcikow czasem nie ruszy, tylko piciu bo tego nie mozna odmawiac

                        Skomentuj


                          #13
                          moja to caly czas podjada albo biszkopty albo rureczki cukrowe.

                          Skomentuj


                            #14
                            mi sie zawsze wydawalo ze takie podjadanie w kólko nie jest dobre(chyba ze jak sie wyjdzie w gosci) bo przecież dziecko musi zglodniec ,zeby zjesc pozadny posiłek no i żołądek musi odpocząć.
                            no i trzeba uczyc dobrych nawyków zywieniowych.

                            Skomentuj


                              #15
                              Staram sie utrzymac stale godziny karmienia ale to podjedanie to jest tez zabawa gdy jej zabki wychodza.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X