Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko w foteliku samochodowym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziecko w foteliku samochodowym

    Witam wszystkie mamy!!!
    Ostatnio córeczce kupiliśmy fotelik do samochodu, od 9kg do 36kg.czy mogę taki fotelik zamontować na przednim siedzeniu???nie mam poduszki w aucie.
    wiem ze dla młodszych dzieci, te nosidełka( 0-13kg) mozna zapinać na przód,tyłem do kierunku jazdy.

    jeśli coś wiecie piszcie...... dziękuję!!!
  •    
       

    #2
    wszedzie gdzie sprawdzalam nie wolno montowac fotelikow przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu(nawet bez poduszki powietrznej), a pozatym jest to najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie ,wiec po co ryzykowac? i w miescie sie zdazaja powazne wypadki.

    Skomentuj


      #3
      Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami...

      Skomentuj


        #4
        ja nigdy nie posadzę synów z przodu, nawet jak nie mam poduszki.
        w sumie nie wiem jak to prawnie czy mozna czy nie.
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez nicola
          można
          a widzisz, to juz wiem.
          pozaostaje pytanie czy warto ryzykowac życiem dzieci
          na to każdy sam sobie odpowie.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            ale na przednim mozna tylko TYLEM do kierunku jazdy Przodem do k.j. NIE,
            ja tez woze jeszcze tylem, ale z tylu

            nie wiem jak sie sprawa ma w samochodach 2-3 osobowych(tam miejsca siedzace sa tylko z przodu)

            Skomentuj


              #7
              Dziecko w foteliku od 9 kg może być przewożone na przednim
              siedzeniu przodem nawet gdy jest włączona poduszka powietrzna.
              Nie może być przewożone w foteliku 0-13kg chyba, że jest
              wyłączona poducha bądź jej nie ma i tyłem do kierunku jazdy
              Last edited by colleen; 11-12-2008, 12:24.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Jakies dwa tyg temu ogladałam program na tvn turbo, (nie pamietam nazwy tego programy ale cos z bezpieczenstwem chyba)własnie o fotelikach i sadzaniu dziecka z przodu. Prowadzacy ten program facet, pokazywal rozne najbezpieczniejsze foteliki... ale do rzeczy. Mówli, ze dziecko w foteliku od 0-13 kg moze byc przewozne z przodu tylem do kierunku jazdy i tak jak colleen napisala tylko wtedy, gdy nie ma poduszki powietrznej po str pasarzera. Natomiast jesli chodzi o te foteliki juz dla straszych dzieci, mówil, ze absolutnie, poza tym jego nie da sie zamocowac odwrotnie do kierunku jazdy. Z przodu dziecko ma jeździc od 12 roku zycia.
                Bartuś 26.06.08
                Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                Skomentuj


                  #9
                  kittytez to ogladam,i jeszcze mowil o siedziskach jak dziecko nie dosiega do pasow

                  Skomentuj


                    #10
                    No to dziwna sprawa bo ja pytałam policjanta odnośnie jak to wygląda
                    prawnie. I odpowiedział, że można. Przecież są takie foteliki, które
                    montuje się zamiast przedniego siedzenia. Więc co też takiego nie można??
                    Można. A czy to jest bezpieczne to inna bajka.
                    A dzieci powyżej 12 roku, ale bez fotelika

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      colleen Przecież są takie foteliki, które
                      montuje się zamiast przedniego siedzenia. Więc co też takiego nie można??


                      foteliki zamiast przedniego siedzenia...hm nie slyszałam. O takim to nic nie mówili...Ja nawet takiego nie widzialam (chyba). Tak, a od 12 roku zycia dziecko jezdzi bez fotelika. Ale my raczej piszemy o fotelikach takch ktore montuje sie na siedzenie, a nie zamiast siedzenia...
                      no chyba ze nie zrozumialam pytania tematu
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj


                        #12
                        Nikola a no właśnie, czyli prawnie można.
                        Choć nie twierdzę, że jest to bezpieczne.

                        Kitty są takie foteliki. Wymontowuje się przednie siedzenie a w jego
                        miejsce umieszcza fotelik. Więc jeśli dziecko nie mogło by jechać na
                        przodzie to by i takich fotelików nie było
                        No ale cena takiego to 1500-2000zł Więc wydatek niemały

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez kitty249 Pokaż wiadomość
                          Jakies dwa tyg temu ogladałam program na tvn turbo, (nie pamietam nazwy tego programy ale cos z bezpieczenstwem chyba)własnie o fotelikach i sadzaniu dziecka z przodu. Prowadzacy ten program facet, pokazywal rozne najbezpieczniejsze foteliki... ale do rzeczy. Mówli, ze dziecko w foteliku od 0-13 kg moze byc przewozne z przodu tylem do kierunku jazdy i tak jak colleen napisala tylko wtedy, gdy nie ma poduszki powietrznej po str pasarzera. Natomiast jesli chodzi o te foteliki juz dla straszych dzieci, mówil, ze absolutnie, poza tym jego nie da sie zamocowac odwrotnie do kierunku jazdy. Z przodu dziecko ma jeździc od 12 roku zycia.
                          też to z mężem oglądałam, mówił że można z przodu
                          TYLKO fotelik 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy PRZY WYŁĄCZONEJ poduszcze powietrznej!
                          innych fotelików nie.
                          a o takich zamiast siedzenia nie słyszałam. colleen może jakiś link wkleisz to zobaczymy jak coś takiego wygląda?
                          a tu ciekawy filmik z poduszką w roli głównej

                          http://fotelik.info/pl/art/poduszka,25.html
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi...rozwiałam swe wątpliwości
                            w szczególności nicoleza wyczepującą wypowiedz

                            Skomentuj


                              #15
                              ale jak pisze w poscie nicoli ze na przednim siedzeniu ponizej 12 roku zycia tylko w foteliku do tego przystosowanym(czyli przystosowanym do przewozenia np przodem na przednim siedzeniu), ja mam taki na ktorym jest info ze przodem do kier jazdy tylko na tylnej kanapie samochodu, a tylem mozna na przednim siedzeniu, ale fotelik jest tak zabudowany ze i tak nic przez niego nie widac

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X