Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko w foteliku samochodowym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
    też to z mężem oglądałam, mówił że można z przodu
    TYLKO fotelik 0-13 kg tyłem do kierunku jazdy PRZY WYŁĄCZONEJ poduszcze powietrznej!
    innych fotelików nie.
    a o takich zamiast siedzenia nie słyszałam. colleen może jakiś link wkleisz to zobaczymy jak coś takiego wygląda?
    a tu ciekawy filmik z poduszką w roli głównej

    http://fotelik.info/pl/art/poduszka,25.html
    Dzieki pinklady wlasnie obejrzalam film do ktorego podeslalas link.Na pewno film i tekst ponizej daje do myslenia.
    Swoja droga moje dziecko nigdy nie jezdzilo na przednim siedzeniu.Mam samochod z poduszka powietrzna a oprocz tego informacje powyzej deski rozdzielczej o nieprzewozeniu dzieci ponizej 12 roku zycia na przednim siedzeniu.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Ja mam do Was takie pytanie, w jakim wieku najlepiej zmienić dziecku fotelik samochodowy już na ten większy. Mój synuś ma 8 miesięcy i jeżdzi cały czas w tym pierwszym foteliku, jest on do 11kg, więc wagowo niby jeszcze się mieści, alewidze, żezaczyna robić się ciasny. Jak to było u Was?


      http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
      Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
      16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
      27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
      20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
      20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

      Skomentuj


        #18
        Skoro za ciasny to zmien, kolejny przedzial to 9-18 kg wiec pasuje.

        Skomentuj


          #19
          ja mam od 9-36kg
          Milena jak miała 10m-cy to kupilismy nastepny fotelik

          Skomentuj


            #20
            Tak z tym ze dla mnie rozpietosc miedzy 9 a 36 kg jest zbyt duza i taki maluszek czesto smiesznie wyglada w takim foteliku a i co do bezpieczenstwa maluszka w tak wielkim fotelu nie jestem przekonana.

            Skomentuj


              #21
              już chyba o tej rozpiętości wagowej pisałyśmy ....nie pamiętam w którym wątku...

              Skomentuj


                #22
                Zainteresowała mnie wypowiedz o fotelikach montowanych zamiast fotela samochodowego. Poproszę o więcej informacji.

                Jedyny taki fotel (o którym wiem) to tzw fotelik liberkowskiego, który nie jest produkowany.

                Ewentualnie w niektórych modelach saab`a, podwyższenie takie dla starszego dziecka jest wbudowane w siedzenie.

                Znam fotelik 9-36, który się nadaje da 9 kilowego dziecka. deltim taki produkuje. Ale sama kupiłam 9-18.
                Last edited by lola_lu; 05-01-2009, 18:44.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  niestety nie znam szczegółów co do tego fotelika montowanego zamiast
                  przedniego siedzenia.
                  Kiedyś odpowiadał i pokazywał nam go sprzedawca jak kupowaliśmy łóżeczko
                  (byłam jeszcze w ciąży). Nie pamiętam firmy ale cena coś ok 6 tyś.
                  Był to sklep Kaja w Gliwicach, więc jak ktoś ma blisko to niech się przejdzie.
                  Lola fotelik liberkowskiego o którym piszesz, jest to nowy "wynalazek". Niedawno
                  był ten Pan w "Dzień dobry TVN" ale to nie o taki mi chodzi. Tamten wyglądał jak taki
                  standardowy, a tam gdzie montuje się adapter był mechanizm jak w fotelu samochodowym
                  co by można było wsunąć w szyny.

                  Jeśli chodzi o przewóz na przednim siedzeniu, to ja powtarza, że chodzi o
                  stronę prawną. A to czy to jest bezpieczne to jest druga strona medalu.
                  A napisy czy naklejki pod deską rozdzielczą to jest informacja producenta,
                  w razie gdyby coś się stało, nikt by nie miał możliwości ubiegać się o odszkodowanie od producenta (takie ich zabeczenie)
                  Last edited by colleen; 05-01-2009, 19:12.

                  Skomentuj


                    #24
                    Znowu nie taki nowy, z 2006, tylko nikt go nie che produkować...

                    O ten sklep Ci chodzi??
                    http://www.kajahurt.pl/foteliki.html
                    Last edited by lola_lu; 05-01-2009, 21:08.

                    Skomentuj


                      #25
                      lola tak, to ten sklep

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        mysmy kupili nowy jak mial nie cale 8 miesiecy i kupilismy taki od 0-36kg ze zdejmowanym zagłówkiem i mozna go montowac tylem do kier jazdy, bo chce zeby przynajmniej do roku jezdzil tylem(bezpieczniej dla szyjki i główki)

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Dziecko w foteliku samochodowym

                          temat trochę starawy, ale brak jednoznacznych info
                          przeczytałam kodeks drogowy i... dziecko może być przewożone autem tylko w specjalnym foteliku, nie ma ani słowa że nie może być on umieszczony na przednim siedzeniu. jest jedynie wzmianka, że fotelik montowany tyłem może być na przednim siedzeniu tylko w przypadku gdy nie ma tam aktywnej poduszki powietrznej.

                          podsumowując prawo nie zabrania przewożenia fotelika z dzieckiem na przednim siedzeniu, ale wszyscy doskonale wiemy, że jest to najniebezpieczniejsze miejsce w aucie, więc czy dla kaprysu warto ryzykować?
                          tylna kanapa jest bezpieczniejsza, najbardziej miejsce pośrodku, dlatego najlepiej z niego właśnie korzystać oczywiście o ile wyposażone jest w pas trzypunktowy.
                          Last edited by Aniinka; 30-08-2010, 21:46.




                          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Dziecko w foteliku samochodowym

                            jeszcze jedna sprawa, sprawa poduszki powietrznej, otwiera się ona z prędkością około 300km/h więc nie wiem, czy pozostawienie aktywnej poduszki i usadzenie dziecka w foteliku przodem to dobry pomysł, poduszka jest zaprojektowana dla osób dorosłych, a nie małych dzieci.




                            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X