Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z NAN 1 Na NAN 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Z NAN 1 Na NAN 2

    Witam!

    Mam pytanie...cały czas podaje małemu NAN1, ale ze wzgledu na to, iż ma juz 5 miesiecy, chcialam zaczac podawac NAN2, tylko, ze mam dylemat. Bartus wypija tego mleczka róznie raz 120, 150,180 i na opakowaniu z jedynki jest wszystko dokladnie opisane ile wody ile mleka na dany wiek. NAtomiast na NAN 2 zaczyna sie podawanie mleczko- piaty miesiac 210- tak jak pisalam wyzej mały tyle nie wypija (narazie),teoretycznie powinnam wtedy Tego nan 2 podawac mniej tylko, ze ile i jak? A moze zostac przy jedynce bo jedynke mozna podawac chyba do 9-tego m.Moze pomału zwiekszac mu dawke az dojdzie do 210 i wtedy przejsc na 2? JAk myslicie?WIadomo tez, ze dwójka wzbogacona jest o wapn i zelazo.
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    na Nan 2 jest chyba 7 miarek na 210 ml.wody, czyli miarka na 30 ml. dziecko nie musi tyle zjadać. mozesz podawac nan 2 z taką ilościa ile zjada na codzień.




    Skomentuj


      #3
      dokładnie tak jak pisze moniaB.
      Ale...
      skoro zjada Nan1 i się najada to po co zmieniać mleko ?? Do 6 miesięcy
      spokojnie możesz karmić tym. Poza tym nowe mleko lepiej wprowadzać
      stopniowo, zaczynając od 1 miarki.

      Skomentuj


        #4
        Po prostu zmniejsz ilosc lyzeczek w stosunku do ilosci wody. Ja tak robilam bo synek nie spelnial "norm" opisanych na opakowaniu i wypijal mniej.

        Skomentuj


          #5
          Ja tez swojej daje nan1 ale lekarz od 5mies kazal wprowadzic dwijke moja tez malo je do 500ml dziennie i nic jej sie nie zmienia mimo ze jest coraz starsza ale lekarz powiedzial ze wlasnie dwojka jest wiecej kaloryczna i bedzie jadla tyle samo a wiecej bedzie dostawala tych skladnikow.mi kazala wprowadzac stopniowo np: na 120ml wody 3miarki jedynki+1miarka dwojki i tak przez tydzien na drugi tydzien dwie miarki jedynki i dwie miarki dwóki tydzien pozniej jedna miraka jedynki i trzy miarki dwojki a juz na czwart tydzien sama dwojke moim zdaniem to dobry sposob bo dziecko nie odczuwa zmiany.ja od stycznie mam zaczac to wprowadzanie.
          Wikunia 04.08.2008r

          Skomentuj


            #6
            mój synek ma 11 miesięcy i daje mu NAN 3 i sypie mu tyle łyżeczek ile on zje przeważnie 180 ml wody i 6 łyżeczek mleka

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez kitty249 Pokaż wiadomość
              Witam!

              Mam pytanie...cały czas podaje małemu NAN1, ale ze wzgledu na to, iż ma juz 5 miesiecy, chcialam zaczac podawac NAN2, tylko, ze mam dylemat. Bartus wypija tego mleczka róznie raz 120, 150,180 i na opakowaniu z jedynki jest wszystko dokladnie opisane ile wody ile mleka na dany wiek. NAtomiast na NAN 2 zaczyna sie podawanie mleczko- piaty miesiac 210- tak jak pisalam wyzej mały tyle nie wypija (narazie),teoretycznie powinnam wtedy Tego nan 2 podawac mniej tylko, ze ile i jak? A moze zostac przy jedynce bo jedynke mozna podawac chyba do 9-tego m.Moze pomału zwiekszac mu dawke az dojdzie do 210 i wtedy przejsc na 2? JAk myslicie?WIadomo tez, ze dwójka wzbogacona jest o wapn i zelazo.
              HEJ JA WLASNIE 2 TYG TEMU ZMIENILAM SWOJEJ CORCE MLEKO NA NAN2 ALE JAK MOWISZ ZE TWOJE MALENSTWO MA 5 MIESIECY WIEC JESCZE JEJ NIE ZMIANIAJ PONIEWAZ NA NAN2 PISZE ZE POWYZEJ 6 MIESIECY WIEC NA SILE NIC NIE MA SENSU ROBIC A JESLI NIE ZJADA TYLE ILE JEST NA OPAKOWANIU TO NIC MOJA CORKA TEZ NIE ZJADA STANELA NA 150 180 A MA 7 MIESIECY Z DZIECMI ROZNIE ZALEZY OD DNIA I PORY WIEC JESLI SKONCZY 6 MIESIECY TO JA BYM DOPIERO WTEDY ZMIENILA I PODAWALA TYLE ILE DZIECKO ZJADA NIE PCHALABYM NA SILE BO PISZE NA OPAKOWANIU ...POZDRAWIAM

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez nicola
                My tez na Nanie ,ale Nan1 kitty249 spokojnie możesz podawać ,aż skończy 6 miesięcy.
                Ja po 4 miesiacach przeszłam z dnia na dzień Nan 2 bo jeszcze nie było nowego Nan1 (do 6 m-ca)

                Nicola
                nowe Nan2 ma taki sam skład co miało (czyli te po 4 miesiącu)
                Mamy tak jak Ty zaczynają podawać mleko następne za wcześnie.
                Ja się cieszę, że zgodnie z UE w końcu zmienili ten napis i w końcu przestaną
                zasłaniać się tą informacją na pudełku.

                Skomentuj


                  #9
                  ok szukałam tego watku wiec prosze jeszcze raz

                  nan 2
                  na 120 ml wody cztery miarki
                  na 150 ml wody piec miarek
                  na 180 ml wody sześc miarek
                  a na 210 ml wody 7 miarek

                  Jesli inaczej to błagam napiszcie

                  czekam

                  Skomentuj


                    #10
                    urobea dokładnie tak

                    A dla wiadomości innych: niezależnie od mleka zawsze jest tak, że na 30 ml
                    mleka daje się jedną miarkę
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      dzieki

                      doczekałam sie dzieki jeszcze raz bo moja to niejadek rzadko 180 i 210 chociaz to już siódmy miesiac a 120 150 to jej norma

                      Skomentuj


                        #12
                        urobea mój ma skończony już rok a jeszcze nie wypił więcej niż 180 i to rzadko z reguły wypija 150 na noc, ale w nocy i rano już tylko 120 ml.
                        A wcale niejadkiem nie jest, po prostu nie potrafi więcej wypić na raz mleka.
                        Pewnie z Twoją Niunką jest podobnie
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Moj tez pije Nan ale juz 3R i tez nie wypije wiecej niz 180ml.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X