Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skaza Białkowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Moja też ma skazę i od kiedy podaję Bebilon Pepti zaczęło się polepszać. Miała krostki na policzkach i straszne kolki. Dopiero kiedy odstawiłam całkowicie pierś poprawa była ogromna. Zaznaczam, że też nie jadłam nic na mleku (przynajmniej tak mi się wydawało), żadnych przetworów, pieczywa, słodyczy. Z mięsa tylko gotowany drób. Teraz wprowadzam nowe pokarmy córci i na razie jest ok.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      moja ma chyba przez banany uczulenie.czas pokaże,banany mogą powodować alergie.

      Skomentuj


        #48
        Napisane przez kates84 Pokaż wiadomość
        ja tez dostalam krople zyrtec (4 na noc) i kapsulki lacidofil i peritol ale tego nie daje jej narazie , smaruje tez masciami i natluszczam , niby robi sie takie jasne ale momentami to sie nasila, zmienilam mleko wiec zobaczymy narazie 3 dzien prob jak nie podziala to znowu do lekarza ...
        Kates z tego co mówił pediatra to można porawę dopiero zauważyć po dwóch tyg stosowania pepti
        Wojtuś 28.11.2007

        Skomentuj


          #49
          Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
          Kates z tego co mówił pediatra to można porawę dopiero zauważyć po dwóch tyg stosowania pepti
          lekarka kazala nam przyjsc za 3 tyg do kontroli takze tak czy siak lekarz nieunikoniony ale wiesz , zaczelam jej policzki smarowac kremem nivea dla dzieci do pielegnacji i powiem ze pomaga duzo ;-) widze poprawe
          Katarzyna

          Skomentuj


            #50
            Pomocy

            Witam wszystkich Mam ogromne pytanie i jeśli ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć będę wdzięczna.
            Moja córeczka skończyła 4 miesiące i ma skazę białkową pije Nutramigen. Wiadomo że nie może jeść kaszek z mlekiem więc co jej podawać żeby jej nie uczulało???
            Jeszcze jedno pytanie na policzkach pojawiły się czerwone krostki i ma je bardzo suche a na rączkach ma place zaokrąglone i tam jest spierzchnięta skórka co można z tym zrobić???
            Będę wdzięczna za podpowiedzi...
            emila1205

            Skomentuj


              #51
              Napisane przez emila1205 Pokaż wiadomość
              Witam wszystkich Mam ogromne pytanie i jeśli ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć będę wdzięczna.
              Moja córeczka skończyła 4 miesiące i ma skazę białkową pije Nutramigen. Wiadomo że nie może jeść kaszek z mlekiem więc co jej podawać żeby jej nie uczulało???
              Jeszcze jedno pytanie na policzkach pojawiły się czerwone krostki i ma je bardzo suche a na rączkach ma place zaokrąglone i tam jest spierzchnięta skórka co można z tym zrobić???
              Będę wdzięczna za podpowiedzi...
              jeśli ma 4 miesiące to możesz podoawać jej kleik ryżowy albo kukurydziany na wodzie. oja mała je od 2 miesięcy (też ma skazę) i bardzo jej smakują. A ze zmianami na skórze nie rób nic sama. Nie ma to jak lekarz. Nam polecono kąpać w oilatum i nawilżać dexerylem. No i moja dieta jest bardzo ograniczona bo nadal karmię.
              happiness is easy

              Skomentuj


                #52
                Witajcie,
                moja Ola ma już 15 miesięcy od pierwszego dnia urodzenia na policzkach ma szorstkie plamki. W szpitalu pielęgniarki mówiły, że to najprawdopodobniej przez szpitalne rzeczy, ale zaraz je zmieniłam na swoje i nic jej nie przeszło. Karmiłam piersią, jeszcze w nocy mała sobie podjada nadal, kaszki bez mleczne, bo po tych mlecznych albo wymiotowała, albo w okolicach buźki pojawiały jej się czerwone plamki a i oczka ja strasznie swędziały, pediatra kazała nam sie z tym zgłosić do dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, że to jest mieszkowe zapalenie skóry i przepisała maść i latem to miało jej przejść. No ale niestety lato minęło a plamki nadal są. Ale ostatnio byliśmy u innego pediatry i on stwierdził, że jeju to wygląda na uczulenie i przepisał zyrtek (7 kropli 2 razy dziennie przez 3 tygodnie). Plamki całkiem nie znikły ale nie były tak widoczne. I teraz chyba muszę odwiedzić alergologa.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Napisane przez emila1205 Pokaż wiadomość
                  Witam wszystkich Mam ogromne pytanie i jeśli ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć będę wdzięczna.
                  Moja córeczka skończyła 4 miesiące i ma skazę białkową pije Nutramigen. Wiadomo że nie może jeść kaszek z mlekiem więc co jej podawać żeby jej nie uczulało???
                  Jeszcze jedno pytanie na policzkach pojawiły się czerwone krostki i ma je bardzo suche a na rączkach ma place zaokrąglone i tam jest spierzchnięta skórka co można z tym zrobić???
                  Będę wdzięczna za podpowiedzi...




                  Witam.Mój Patryś też ma skazę białkową i leczę go u alergologa.Możesz swojej córeczce robic kaszki ryżowe na Nutramigenie.Gdy mój synek skończył 4 miesiące zaczęłam ostrożnie wprowadzac mu jedzenie ze słoiczków.Na początku jabłko i marchewkę.
                  PATRYK 17.04.2008

                  Skomentuj


                    #54
                    mój synek od urodzenia je Nutramigen (teraz ma 2 lata i 5 miesięcy), od 3 miesiąca życia dostał czerwonych policzków - okazało się że to jest atopowe zapalenie skóry. Teraz jego skóra wyglada w miare dobrze ale jego dieta jest skąpa. Powoli wprowadzam jakieś nowości i czekam czy coś mu nie wyskoczy na skórze (mozolna praca).
                    ŁUKASZ 08.09.2006

                    NATALIA JULIA 30.11.2007



                    Skomentuj


                      #55
                      u Majeczki podejrzewa się skazę, ale powiedzcie mi bo czytałam, że objawy występują głównie na policzkach pod kolankami i zawsze symetrycznie. U nas na początku tak było, ale teraz ma strasznie suchą skórę pod kolankami i na jednej nóżce i jednej rączce. jak to jest?
                      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Różnie jest z tymi objawami.Mój Patryk miał wysypkę tylko na twarzy.Lekarz rodzinny dopiero podczas trzeciej wizyty powedział,że to może byc alergia a wcześniej twierdził,że to potówka.Dlatego wybrałam się do alergologa i on rozpoznał skazę białkową.
                        PATRYK 17.04.2008

                        Skomentuj


                          #57
                          Witam Mamy!
                          Dzisiaj się dowiedziałam, że mój synek ma skazę białkową. Z tego co przeczytałam w tym temacie stwierdzam, że u nas było całkiem inaczej.
                          Na początku, kiedy kończył 9 miesięcy, na przedramieniu pojawiły się małe czerwone kropeczki. Dwa dni później byliśmy na szczepieniu i pani doktor powiedziała, że to na pewno potówki. Po jakimś czasie te kropeczki zmieniły się na bladopomarańczowe rozległe plamki, a teraz są to już plamy pomarańczowe, strasznie chropowate i suche. Dostaliśmy Zyrtec (5 kropli wieczorem) i maść Elocom (5dni smarować, 5 dni nie smarować, 5 dni smarować i tak przez 30dni). Dziwne, bo od 3 miesiąca życie Maksu jadł NANy, nie podawałam mu żadnych inncyh produktów mlecznych, a pokazało się dopiero teraz, jak zmieniliśmy na NAN3. Policzki też miał czasem zaczerwienione, myślałam, że od mrozu (zmiana temperatury dom-powietrze), ale nie ma żadnych plamek na policzkach.
                          Najgorsze, że jedna lekarka mówi tak, inna mówi inaczej... To już któryś raz, pewna pani doktor 'się pomyliła"... Jeśli któraś z Was jest z Tarnowa, to bardzo odradzam panią doktor K. z przychodni na Wałowej.
                          Dobrze, że 'nasza' pani doktor rozpoznała skazę, przepisała leki, ale nie kazała odstawiać mleka, mam tylko nie wprowadzać nowych produktów przez ten miesiąc. Troszkę mnie to zdziwiło, ale ok. Zacznę się rozeznawać w mlekach sojowych...

                          Ale wiem jedno, nie jest źle. To przechodzi.
                          Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

                          45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

                          Skomentuj


                            #58
                            skaza ratunku

                            witam wszystkie mamy... bardzo prosze o pomoc, jestem młodą mamusią i niestety mam wielki kłopot z moją 4 miesieczną córką, mała ma skaze tzn błyszczące chropowate poliki, czółko, krostki na czole, za uszami, na głowie, miała ciemieniuche, ponadto bardzo jej sie ulewa po jedzeniu, pije od miesiąca bebilon pepti (miała tylko na jednym poliku krostki) i nic sie jej nie poprawiało.. ostatnio lekarz kazał mi wprowadzic zupke jarzynowa i totalna porażka jest jescze gorzej odstawiłam i daje tylko mleko, mała cały czas płacze drapie się i jest niespokojna... błagam o pomoc, boje jej sie smarować mascia sterdydowa bo jescze jej troche zje... ratujcie jak jej pomóc stosuje taki krem zrobiony w aptece, linomag, bepanthen plus, nivea baby hipoalergiczne i nic... prosze o pomoc... zrozpaczona mama

                            Skomentuj


                              #59
                              KAMILANUR nie wiem do jakiego lekarza chodzisz ale powinnaś się wybrac do alergologa.Skoro po tym mleku nie ma żadnej poprawy to może trzeba zmienic na inne.Jeśli wprowadzasz słoiczki to zacznij od marchewki i jabłka,są mało alergizujące.I musisz sprawdzac etykiety na słoiczkach,żeby nie zawierały mleka ani masła.Ja kilka razy smarowałam mojego synka maścią sterydową i nic się mu nie działo.Ponadto kąpałam w Oilatum i stosowałam krem Oilatum i Bepanthen.
                              PATRYK 17.04.2008

                              Skomentuj


                                #60
                                własnie dziś jestem umówiona z innym lekarzem, poprzedni lekarz powiedział mi że stosując bebilon pepti rezultaty bedą widoczne dopiero po około miesiącu, no i może troche zaczeło być lepiej, ale po tej zupce co lekarz zalecił starsznie się pogorszyło.. natłuszczam skóre małej róznymi maściami niesterydowymi bo się boje użyć sterydowych, ale jestem już tak zdesperowana że jeśli lekarz dziś zaleci maść sterydową to ją zastosuje bo nie moge patrzeć jak mała się męczy, zwykłe mascie nie pomagają.. co myślisz/myślicie o kremie elocom, elosone, elidel, czy można je stosować dla 4miesięcznego dziecka, czy nie wyrządzę jej większej krzywdy?? prosze o porady

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X