Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ma 7 miesięcy i chce jeść tylko mleko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ma 7 miesięcy i chce jeść tylko mleko

    Córka ma 7 miesięcy, pije mleko modyfikowane Nutrmigen, od jakiegoś czasu wprowadzam jej nowe produkty i tu tkwi problem bo słowo wprowadzam to określenie na wyrost. Mała nie chce nic jeść, ani marchewki, jabłuszka, ziemniaczków, banana i innych tym podobnych wynalazków. Dodam że próbowałam różnych słoiczków, Bobovity i Hippa, i nic. Każda próba kończy się płaczem. Pomóżcie co mam robić
  •    
       

    #2
    Moze na poczatek kaszki smakowe przez butle dawaj albo mleko smakowe z NAN - jest od 7 miesiaca. Moze niech pozna inny smak w butelce? Nigdy nie jadla z lyzeczki?

    Skomentuj


      #3
      a gotujesz sama czy sloiczki dawalas jak nie to spróbuj
      PAULINKA 31.8.2003
      VICTORIA 20.5.2008

      12.1.2009r raczkowanie
      13.1.2009 pozegnanie cycunia
      16.1.2009 samodzielne siadanie

      Skomentuj


        #4
        Kaszki lekarz nam odradził bo stwierdził że ja tylko utuczę, a nie dostanie nic wartościowego. Innego mleka jak Nutramigen podać nie mogę bo Ola ma alergię na mleko. Jeśli chodzi o karmienie łyżeczką to tylko to wchodzi w grę, z reszta jak ją częstuję tym co ja jem to właśnie łyżeczką i to chętnie wcina, ale przecież nie mogę jej karmić moim jedzeniem. Karmienie łyżeczką jakoś idzie. Cały czas dostaje słoiczki i właśnie sobie też pomyślałam żeby spróbować ugotować jej coś, może się przekona.

        Skomentuj


          #5
          Ugotuj lub zrob na parze lekki obiad z warzyw i np. kurczaka i jedz razem z nia. Moj synek najchetniej tak je - poprostu z nami

          Skomentuj


            #6
            a może ciasteczko Hippa do rączki? są od 7 miesiąca.
            ale można je tez zetrzeć na tarce, dolać ciut wody i będzie pyszna w smaku papka! mój syn uwielbiał, teraz je ciasteczko rączką.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #7
              emimaz U nas ciasteczka z Hippa do rączki się nie sprawdziły, są bardzo
              kruche i bardzo trudno rozmiękają w buzi, więc je mocze w mleku, to samo
              z biszkoptem i sucharem. Spróbuj przemycić najpierw cos innego w mleku.
              Ja robię koktajle na mleku, mleko + banan, mleko + mrożone truskawki
              (ale jak jest córcia alergikiem to z truskawką trzeba uważać)
              Spróbuj dodać to mleka troche maki ziemniaczanej zagrzej i masz budyń.
              No właśnie, spróbuj coś ugotować sama, a nóż widelec mamine jedzonko
              zasmakuje bardziej

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                trzeba powoli probowac podawac cos innego zeby w anemie dziecko nie wpadlo

                Skomentuj


                  #9
                  moj przed 6 moies jadl jak z nut, a potem przestal jesc inne rzeczy, od niedawna zadzialalo jak go 2 dni przetrzymalam ze o 6 mleczko o 9 kaszka(nie zjadl ) to dopiero o 12 mleczko, o 15 obiadek(nie zjadl) o 18 kaszka (wcinal az milo) i tylko do cycusia byl niecerpliwy ktoregop dostaje przed 20 i spi(w nocy go jeszcze 2-3 razy dokarmiam)no i podawalam piciu zeby brzuszek nie bolal

                  sprobuj zrobic przerwe na jeden posilek jak nie zje po 2, 3 dniach sie powinna przyzwyczaic ze o tej godzinie je cos innego niz mleczko, a i nic jej sie nie stanie jak troche glodna poobedzie(oczywiscie herbatki albo soczki do picia zeby nie plakala calyczas za jedzeniem)

                  Skomentuj


                    #10
                    możesz dodawać trochę mleka(tego które pije córka) do nowych dań, niektóre dzieci tak się przekonują

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Podałam jej dzisiaj obiadek z indykiem i zjadła, ale wiecie co pomogło, aż trudno uwierzyć i wiem że to zły nawyk ale właczyłam TV i Kuba Wojewódzki leciał więc Ola oglądała i jadła. Każdy sposób dobry. Kuba nam pomógł chyba. Właśnie boję się żeby w anemie nie wpadła, codziennie cos jej przemyce chociąz po łyżeczce. Postaram sie jej wprowadzić stałe pory choć to czasem trudne. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                        moj przed 6 moies jadl jak z nut, a potem przestal jesc inne rzeczy, od niedawna zadzialalo jak go 2 dni przetrzymalam ze o 6 mleczko o 9 kaszka(nie zjadl ) to dopiero o 12 mleczko, o 15 obiadek(nie zjadl) o 18 kaszka (wcinal az milo) i tylko do cycusia byl niecerpliwy ktoregop dostaje przed 20 i spi(w nocy go jeszcze 2-3 razy dokarmiam)no i podawalam piciu zeby brzuszek nie bolal

                        sprobuj zrobic przerwe na jeden posilek jak nie zje po 2, 3 dniach sie powinna przyzwyczaic ze o tej godzinie je cos innego niz mleczko, a i nic jej sie nie stanie jak troche glodna poobedzie(oczywiscie herbatki albo soczki do picia zeby nie plakala calyczas za jedzeniem)
                        sprawdziłam na swojej coreczce, zadziałało




                        Skomentuj


                          #13
                          Ja mam podobny problem ale z córą też 7-mio miesięczną i karmioną piersią. Nic nie je poza biszkoptem lub flipse. Dosłownie NIC!! Nawet cherbatką puje nie mówiąc już o czym kolwiek innym. Za to starsza córcia jak miała 2 miesiące barszczyk czerwony na święta wcinała ((i nic jej nie było)) ona zawsze lubiła i lubi dalej dość ostre potrawy ((potrafi surową cebule zjeść)). Wszy zdjada co się jej tylko da za to młodsza nie je nic

                          Skomentuj


                            #14
                            ja nie mam takiego problemu,
                            mój Szymek (na piersi) wcinałby wszystko, daję mu kisiel, chlebek do reki,
                            biszkopty, chrupki kukurydziane, ryż, makaron.
                            dziś posadziłam go w krzesełku, postawiłam talerzyk z ziemniakami z masłem i jadł sam raczkami a jaką miał radosc!
                            tylko troche sprzatania było.
                            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                            Skomentuj


                              #15
                              Znowu nic nie chce ruszyć, ugotowałam jej nawet sama zupkę i niestety jedzenie skończyło się płaczem. Najdziwniejsze jest to że to co ja jem , kanapkę, ciastko cokolwiek to chętnie otwiera buźkę i wcina razem ze mną. Bardzo lubi jabłuszko, takie na świeżo, skrobane łyżeczką. Już nie mam pomysłu na nią. Co robić?! Boję się że wpadnie w anemię.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X