Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najlepsze mleko modyfikowane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    najlepsze mleko

    ale czemu wszyscy piszą, że jak ich dziecko chętnie je to jest to najlepsze mleko i je polecamy. jakby dać naszym dzieciom szklankę cukru to też chętnie by zjadły, ale czy będziemy polecać cukier?!
    mój synek nie był żadnym alergikiem a od 5 do 9 miesiąca jadł beblion pepti - bo po rozmowie z pediatrą uznaliśmy że tak będzie najlepiej. dlaczego:
    1. bo synek był przez pewien czas na kuracji antybiotykowej, która niestety negatywnie wpłynęła na jego brzuszek i miewał problemy z biegunkami po piersi. po bebilonie dolegliwości z brzuszkiem ustały
    2. po drugie jest to jedno z niewielu mlek które zawiera białka serwatkowe - a białka serwatkowe są najlepiej przyswajalną formą białka
    3. w składzie nie doczytałam że zawiera cukier
    to chyba są argumenty za tym mlekiem. oczywiście nie jest pyszne - ale czy mleko z piersi jest rarytasem? dziecko nie znające innych smaków może się przyzwyczaić. niestety gorzej jest później - mój 9-miesięczny synek poznał smaki domowych zupek, owoców i warzyw...i mleko przestało mu smakować. w ogóle nie chce jeść mleka, a ponieważ pepti nie jest smaczne szukam innego mleka - które będzie równie wartościowe i niecukrzone.
    czy ktoś coś poleca?
    i małe sprostowanie - bebilon pepti MOŻNA kupić na receptę połowę taniej ok 12 zł, ale można go też kupić normalnie bez recepty tylko że dwa razy drożej.

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      mleko

      Napisane przez moniaB Pokaż wiadomość
      nie takie złe
      pediatra kazała nam bebiko zmienić na to mleko, bo mała miała staszną kolke. po zmianie mleka ustała
      zgadzm sie to mleko jest wstrętne - pepti.
      Po prostu śmierdzi. Mój synek wogóle go nie tolerował.
      Pediarta podejrzewała skazę białkową bo mały miał wysypkę i paskudne kolki.
      Niestety przejście na pepti nie udało się.
      Szukałam i znalazłam mleko o nazwie isomil.
      Pięknie pachnie, mały się zajada.
      Jak sie okazało cierpiał z powodu nietolerancji laktozy i stąd gazy i kolki.
      Po zmianie mleka jak ręką odjął.
      Mleko jest super - można je przygoować do 24 h wcześniej co przydaje się nieraz.
      Serdecznie polecam bo lekarze nie znają wszystkich mlek i z uporem maniaka przepisują pepti. Dlatego ważna jest matczyna intuicja.

      Skomentuj


        #93
        To prawda że mleko pepti śmierdzi ale moja mała go bardzo lubi.A co do mleka isomil jest to mleko sojowe i przeznaczone jest dle troche starszych dzieci bo ono też uczula.


        Skomentuj


          #94
          Mój synek pije narazie Bebilon comfort. "Narazie" bo mam jeszcze jedną puszkę i muszę ją skończyc ale lekarka zapisała pepti bo ma krostki jakieś dziwne na ciele. Muszę powiedziec że przeszliśmy na Comfort z Hippa bo miał straszne kolki i problem z kupą, myślałam że będzie już dobrze ale było tylko przez pewien czas. Kolki nadal są więc nie wiem czy opłaca się kupowa ten rodzaj bebilonu. Zobaczymy jak na pepti będzie.

          Skomentuj


            #95
            Tak, jak juz wczesniej ktos stwierdzil nie ma takiego okreslenia "najlepsze mleko modyfikowane". Bo to by tyczylo sie ogolu i wszystkie dzieci by pily to samo. kazdemu dzidiusiowi sluzy inne mleko. jedne maja alergie inne kolki, brzydkie kupki, wymiotuja itd. dlatego mamy na rynku tyle rodzajow mleka, zeby znalesc cos odpowiedzniego dla dzieci. No i przede wszystkim pediatra powinien pomoc w tym rodzicom. Ja od poczatku podawalam Bebiko, ale rowniez karmilam piersia(bo nie mialam tyle pokarmu). Mieszkam w Anglii i w pewnym momencie nie moglam dostac mleka, bo nie dowiezli do sklepu. Wiec musialam wybrac cos z tutejszych polek. Podalam dziecku Aplamil, ktory jest odpowiedznikiem naszego Bebilonu. maly dobrze na nie zareagowal, ale mialam wrazenie, ze nie bardzo mu smakowalo. Wiec wrocilam z powrotem na Bebiko, ale 2. Pojechalismy do Polski i maly zachorowal, nie chcial w ogole pic mleka. Poszlismy do pediatry i kazal podawac Nan. Nie chcial go nawet sprobowac, kupilam Bebilon, to samo.W koncu poszlam do lekarza ponownie, bo zaczelam sie martwic, ze maly nie bedzie mial wystarczajaco witamin. Nie kazala podawac w ogole mleka, jezeli nie chce, tylko przygotowywac dania na bazie mleka i do obiadku tez czasami. Z tym nie bylo problemow, chociaz myslalam na poczatku, ze nie bedzie jadl nic co mialo mleko. Zabki mu wychodzily, wiec przeczekalismy. Teraz jestesmy z powrotem w Anglii i zdecydowalam sie podawac mu HIPP BIO. jest ono zupelnie inne w smaku niz inne mieszanki, nie czuc, ze to proszek. Na szczescie nie ma kolek, kupka jest ladna i czasami nawet wypije troche samego mleka. nastepnym razem tez kupie HIPP, zale z Probiotykami.
            Ale sie rozpisalam, ja eksperymentowalam z mlekiem,moze i niepotrzebnie skoro po zadnym nie mial problemow, bardziej chodzilo mi o smak i zeby maly zaczal pic.Kazde dziecko jest inne i ma inne potrzeby i na pewno kazda z mam znajdzie cos co bedzie dla niego najlepsze. Pozdrawiam.
            FRANEK 16.08.2008

            Skomentuj


              #96
              A ja daję swojej córce mleko Enfamil Premium 1. Takie zalecił nam piediatra. Karmię ją na przemian butlą i piersią i właściwie wszystko jest ok. Mała nie ma wysypki ani problemów z brzuszkiem.
              Jak będę jej zmieniać mleko zastanawiam się nad Bebilonem. Łatwiejsze do dostania (Enfamil można kupić tylko w aptece) i cenowo chyba też korzystniej to wygląda.
              Pozdrawiam!
              Boba 18.10.2008

              Skomentuj


                #97
                teraz odstawiam moją mała od piersi... wszystkie moje znajome podają bebiko ale ja wolałam zaryzykować i podaje małej NAN... wszystko jest ok. Nawet kiedy podałam je pierwszy raz mojemu dzubaskowi bardzo chętnie je piła. W prawdzie się zdziwiłam, bo myślałam, że troszke pociumka i koniec...a tu psikus:P
                Jestem za tym mlekiem_NAN
                Bombelek08
                Julianna- 12 lipiec 2008 rok godz.3.30



                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Próbowałam kilku i Bebilon jest wg mnie najlepszy!

                  Skomentuj


                    #99
                    A co sądzicie o Bebilonie na dobranoc??

                    Skomentuj


                      witam moja maleńka miała mleko NUTRAMIGEN dla niej smakowaa, bowcyeđniej miała BEBILON ale niestety dostałaod niego uczulenie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        A mój synek jest alergikiem, ale nie na mleko. Przynajmniej tak było do tej pory. Ma 4,5 miesiąca, nie karmię go już piersią. Dostaje bebilon zwykły i ciągle coś ma na ciałkuNiedługo idziemy na kontrolę do alergologa i się okaże. Zastanawiam się czy skoro nie wyszła mu alergia na białko krowie to może być uczulony na jakieś konkretne mleko? Przecież one się chyba jakoś składem specjalnie nie różnią. Za to córka była na piersi 10 miesięcy, pewnie też dlatego, że nic innego nie chciała. Żadne mleko nie wchodziło w grę. Potem jadła kaszki na mleku modyfikowanym. A teraz skończyła 2 lata i spróbowałam jej dać mleko modyfikowane w płynie "Mamo rosnę" i zaskoczyła. Może dlatego, że lałam je z butelki a nie robiłam z proszku Bo innego wytłumaczenia nie widzę, skoro nigdy mleka nie lubiła...
                        Mama
                        Martynki (31.03.2007)
                        i
                        Kamilka (27.11.2008)

                        Skomentuj


                          Kafejka mam rozumieć że Twój mały miał robione testy z krwi? Tylko że prawdopodobnie u tak małego dziecka są mało wiarygodne. Ja swojej córce do 8 m nie podawałam mleka modyfikowanego, ja też byłam na diecie bezmlecznej bo karmiłam a ona miała podwyższone ryzyko alergii bo starszy syn uczulony był na białko mleka.W 8 m miała zrobione testy z krwi które wykazały że na nic nie jest uczulona, wtedy zaczęłam podawać kaszki na mleku modyfikowanym i się zaczęło, wysypka, potworna ciemieniucha i okropne bóle brzuszka.Znowu przeszłam na dietę a małej podawałam mleko Bebilon Pepti i jak ręką odjął,wszystko się uspokoiło karmiłam jeszcze mała do 19 m a teraz dalej jest na Pepti.Także idź do alergologa i sprawdź to bo być może będzie taka sama sytuacja jak u mnie. Pozdrawiam.


                          Skomentuj


                            Kurcze..no może faktycznie tak być. Robiliśmy mu testy z krwi i wyszło, że jest uczulony na jajko. Potem robiłam mu jeszcze na krew utajona w kupie i wszystko było ok. We wtorek idziemy na kontrole do alergologa....Dzięki anna31
                            Mama
                            Martynki (31.03.2007)
                            i
                            Kamilka (27.11.2008)

                            Skomentuj


                              Mi pediatra tlumaczyla jak przestalam karmic piersia ze mleka modyfikowane sa prawie wszystkie o takim samym skladzie(wymagaja tego okreslone normy zywieniowe)wiec nie ma lepszych czy gorszych.Roznia sie miedzy soba mleka dla dzieci z np.kolkami czy dla alergikow.Istnieja mleka dla dzieci ktore wczesniej byly karmione piersia (maja one nawet taki smak jak mleko matki) i my wlasnie na takie mleko przeszlismy ale nie wiem czy jest ono dostepne w Pl nazywa sie Gallia Calisma i jest produkowane przez koncern Danone.

                              Skomentuj


                                a co sadzicie o humanie??? moj maly najpierw jadl bebilon nenatal premium-specjalnie dla wczesniakow ale jak przybral na wadze troszke to zmienilam mleko na humane 1 bo tamto kosztowalo 30 zl za 400 g, i tak juz od tygodnia ja pije i nie marudzi, ale widze ze malo z was poleca to mleko wiec moze powinnam zmienic na nan 1???

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X