Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najlepsze mleko modyfikowane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

    Możesz spróbować założyć na butelkę smoczek przeznaczony do gęstych napojów, np trójprzepływowy Avent 3+, można w nim regulować szybkość przepływu pokarmu, wystarczy obrócić butelkę tak, aby specjalny znacznik na smoczku znajdował się na górze. Możesz zawsze powrócić do smoczka z mniejszą dziurką, jeśli dziecko będzie się krztusiło.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

      Niestety musiałam wrócic do Humany, bo okazało się, ze Natalcia dostała uczulenia na Bebiko. Ani Nan nie był dla niej dobry ani bebiko, tylko Humana



      Skomentuj


        Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

        ja używam Bebiko. na studiach medycznych nasłuchałam się na pediatrii mnóstwo o mlekach modyfikowanych. Wszystkie muszą spełniać normy, a różnica jest nikła. najważniejsze, to wprowadzać dobrą dietę i przestrzegać profilaktyki.

        Skomentuj


          Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

          To jest ciekawe, ze te mleka nie wiele się od siebie różnią, a dziecko ma na jedno uczulenie a na drugie nie.



          Skomentuj


            Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

            Napisane przez Wiola_K_84 Pokaż wiadomość
            To jest ciekawe, ze te mleka nie wiele się od siebie różnią, a dziecko ma na jedno uczulenie a na drugie nie.
            Tu się nie zgodze bo są mleka ze zwykłego krowiego mleka np.Bebilon, bebiko Nan a są takie np.bebilon pepti który nie uczula bo jest hydrolizatem białkowym.


            Skomentuj


              Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

              Mleka modyfikowane jako bazę mają mleko krowie. Jest ono bardzo zmienione (stąd pewnie słowo modyfikacja), ale nadal zawiera składniki mleka krowiego. Jeśli więc dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego, to tym samym na mleko modyfikowane.

              Skomentuj


                Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                Dziecku, u którego rozpoznano alergię, nie należy podawać mleka hypoalergicznego (HA). Jest ono przeznaczone dla dzieci zagrożonych alergią, ale tych, u których jeszcze nie została ona rozpoznana. Uczula mniej niż to zawarte w mleku modyfikowanym, jednak dziecko, które ma już objawy alergii, zareaguje na nie nietolerancją. W takich przypadkach stosuje się mieszanki lecznicze, np. Nutramigen, Bebilon Pepti, Bebilon Pepti MCT. Tylko i wyłącznie na receptę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                  Napisane przez kasiakozmin Pokaż wiadomość
                  Dziecku, u którego rozpoznano alergię, nie należy podawać mleka hypoalergicznego (HA). Jest ono przeznaczone dla dzieci zagrożonych alergią, ale tych, u których jeszcze nie została ona rozpoznana. Uczula mniej niż to zawarte w mleku modyfikowanym, jednak dziecko, które ma już objawy alergii, zareaguje na nie nietolerancją. W takich przypadkach stosuje się mieszanki lecznicze, np. Nutramigen, Bebilon Pepti, Bebilon Pepti MCT. Tylko i wyłącznie na receptę.
                  Nie.Można kupić i bez recepty tylko wtedy płacimy 100% a na receptę 50%
                  Mój synek był na sojowym PROSOBEE sie nazywało( nie wiem czy jeszcze sie go stosuje) córeczka jest na Bebilonie pepti.


                  Skomentuj


                    Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                    Chyba źle sformułowałam myśl. Chodziło mi o to, że aby stosować mieszanki lecznicze, dziecko powinno być zdiagnozowane: najlepiej przez alergologa, choć może to przecież równie dobrze zrobić lekarz rodzinny. Wtedy z receptą do apteki. Nie raz nasłuchałam się o eksperymentach mam, albo o problemach z wypisywaniem recept. W takich momentach zawsze mnie zastanawia, dlaczego dobro dziecka nie jest na I miejscu

                    Skomentuj


                      Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                      a ja mam pytanie nieco odbiegające od aktualnego tematu

                      Od początku dokarmia córkę mieszanką, cyce niestety nie urabiają tyle ile trzeba. W szpitalu karmili Bebikiem, więc kontynuowałam i było ok. Potem doktor kazała nam zmienić na Ha bo mała sapkę miała, wysypkę drobną i bolące pierdzenie więc podejrzewał uczulenie. Tydzień byliśmy na Bebilonie Ha ale kupy były zielone i tak potwornie śmierdzące, że zmieniłam na Bebiko Ha Z początku było ok (mija 3 tydzień), ale jest coraz gorzej. Pojawiły się kolki, pierdy coraz boleśniejsze i częstsze a najgorzej, że kupa jest co 4-5 dni. Chce zmienić mleko na Bebilon Comfort bo słyszałam i czytałam też tu, że jest dobre. Jak wprowadzać nowe mleko? Ha zwyczajnie z dnia na dzień zmieniłam i było ok, ale nie chce tym razem rewolucji robić. Czy któraś miała podobnie??? Zaznaczam, że nadal flacha jest na spółkę z cycem. Z początku Bebiko się spisywało Doradźcie. A może coś innego niż Bebilon Comfort? Tyle tu różnych opinii. Chciałabym jak najmniej na małej poeksperymentować






                      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...kiniak;page:-1
                      http://mamaczytata.pl/pokaz/8500/dusiek

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                        Ja czytałam na jakiejś stronie, ze powinno sie robić tak, że stopniowo mieszać mleka, tzn. do porcji jak np. dajesz 4 łyżeczki mleka zrobic 3 i 1łyżeczkę nowego i tak pomału przyzwyczajać dziecko. Ja zmieniałam normalnie kończyłam 1 i zaczynałam 2 i nic sie nie działo, ale róznie z tymi naszymidzieciaczkami bywa .



                        Skomentuj


                          Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                          KINIAK7 te objawy jakie ma Twoja córeczka mogą wskazywać na alergię.Moim zdaniem lekarka źle zrobiła że przepisała małej mleko HA bo jest ono przeznaczone dla dzieci zagrozonych alergia a nie dla tych co juz mają jej objawy typu wysypka i bóle brzuszka.Ja bym proponowała pójść do innego lekarza który powinien przepisać Nutramigen lub Pepti.Zarówno biegunka jaki zaparcia mogą być objawem alergii.Fakt Debridat jest dobrym lekiem na zaparcia ale tylko lekarz może zdecydować o jego podawaniu po wykluczeniu alergii lub nietolerancji.W zasadzie Lactulozy tez niepowinno się podawać tak małemu dziecku bez konsultacji z lekarzem.


                          Skomentuj


                            Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                            Witam,moje pierwsze dziecko "wychowałam" na mleku "bebiko"(piersia karmiłam tylko 2 tygodnie),niestety przy zmianie na "bebiko 2" okazało się że ma nietolerancję no i od 6mc zycia do 2 latek piła mleko sojowe "Isomil"(w smaku okropne).Druga córeczka-cyckowała 8mc- od 6mc życia piła mleczko "Nan",tak jest do dzisiaj,jestem zadowolona.No i najważniejsze jest to że nie jest alergiczka jak jej siostrzyczka

                            Skomentuj


                              Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                              A u nas furorę robiło mleko Enfamilxxx, najpierw to dla dzieci od 0 do 6 miesięcy, a potem od 6 do 12 miesięcy. Żadnych problemów z trawieniem, bardzo fajnie maluch pił i łatwo się je przygotowywało.

                              taka pucha tego dla najmłodszych:
                              Last edited by disne; 03-07-2020, 14:31. Powód: link

                              Skomentuj


                                Odp: Najlepsze mleko modyfikowane

                                Witam

                                Moje dziecko piję Gerber 1-fajnie przybiera na wadzę,brak problemów z kupką i alergiami


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X