Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie piersią a antykoncepcja

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• agniecha1793
    replied
    Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

Sa odpowiednie tabletki z jednym hormonem dla matek karmiacych. Podobno skuteczne i nie szkodliwe dla dziecka sa zastrzyki hormonalne stosuje sie je raz na 3 mies.

Leave a comment:

•    

• dizzy80
    replied

ja też nie bałam się wrócić do antykoncepcji podczas karmienia mojego synka, mój lekarz powiedzał, że tabletki są bezpieczne...
    zresztą dużo czytam w internecie na tematy mnie nurtujące, dlatego też wam podrzucam fajny artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/antykonc...iet-karmiacych tematycznie do naszej dyskusji
    pozdrawiam

Leave a comment:

• Aurora1
    replied

Nie mówię, żeby karmić naturalnie za wszelką cenę, jeśli natura nie obdarzyła nas mlekiem albo dziecko uporczywie
    nie zgadza się na pierś, to oczywiście trzeba odpuścić. Ale jeśli mamy taką możliwość, to warto zainwestować swój czas i chęci w karmienie naturalne. Według mojej najnowszej wiedzy karmienie sztucznym mlekiem może prowadzić do alergii na gluten, która może skończyć się niestety wieloma groźnymi schorzeniami, nawet autyzmem. Autyzm, jak i inne choroby mogą wystąpić, ale nie muszą. Tu mam link do http://reikivi.org/index.php?option=...ywno&Itemid=63. Sprawdziłam, niektóre z mlek modyfikowanych nie zawierają glutenu i to jest bardzo dobra wiadomość, jednak mleko matki wciąż jest najwartościowsze dla dziecka. Odnośnie artykułu, warto się z nim zapoznać, by wiedzieć, czego unikać w żywieniu starszego dzieciaczka.
    Last edited by Aurora1; 16-09-2011, 11:49.

Leave a comment:

• diwa82
    replied

Aurora, tym namawianiem wszystkich do laktacji możesz osiągać odwrotny efekt od zamierzonego:P Ale zgadzam się z Tobą. Według mojej najnowszej wiedzy karmienie sztucznym mlekiem może prowadzić do alergii na gluten, która może skończyć się niestety wieloma groźnymi schorzeniami, nawet autyzmem. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość karmić naturalnie (tak jak natura nas w końcu wyposażyła), niech lepiej skorzysta z tego.

Leave a comment:

• Aurora1
    replied

Ja tym bardziej popieram bezpłodność laktacyjną, ponieważ jest związana z laktacją, czyli najlepszym sposobem na karmienie swojego dziecka

Leave a comment:

• diwa82
    replied

No ale nie uwierzę, że substancje jakieś z tej tabletki nie wchodzą do pokarmu, bo przecież tam jest przegląd diety mamy z całego dnia. Bezpłodność laktacyjna z pewnością jest bezpieczniejsza dla dziecka, ale trudniejsza do uzyskania dla matki

Leave a comment:

• koliberek71
    replied

Gdy urodziłam Monike nie było internetu i tyle co wyczytałam gdzieś..wiedziałam że do póki karmie systematycznie co 2-3 godziny nie mam okresu jestem bezpieczna i karmiłam tak10 mies.a okres dostałam po 4m.i jakoś się udawała.Ale teraz jestem mądrzejsza o internet i doświadczenie ze mozna karmić brać tabletkę( ja od początku na pierwszej wizycie po porodzie 6 tyg. kazałam zapisać sobie cerazette) karmiłam i ani ja ani Olcia nie miałyśmy problemu.
    Cerazette jest bardzo bezpieczną tabletką -idealną dla karmiących mam
    Last edited by koliberek71; 02-09-2011, 15:28.

Leave a comment:

•    

• diwa82
    replied

Aurora, czyżbyś była terrorystką laktacyjną? Pozdrawiam

Leave a comment:

• Aurora1
    replied

Apeluję do wszystkich młodych mam, aby karmiły piersią
    swoje dzieci. Moja położna zrobiła mi wykład na ten temat, kiedy miałam
    ogromne problemy z karmieniem mojej córeczki i odtąd stałam się
    prawdziwą krzewicielką karmienia naturalnego. Mleko matki jest
    najlepszym pokarmem dla dziecko, dostosowanym całkowicie do jego
    potrzeb. O innych zaletach karmienia piersią możecie przeczytać w sieci,
    np. tutaj: http://emama.com.pl/dlaczego-warto-karmic-piersia/.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy

Leave a comment:

• diwa82
    replied

No niestety, dowiedziałam się, że bezpłodność laktacyjna występuje tylko w pewnych warunkach i łatwo ją stracić, więc jest bardzo niepewna. Ja sama karmiłam moją córeczkę zaledwie kilkanaście tygodni, ponieważ były ogromne trudności, ale wiem o micie bezpłodności laktacyjnej od innych pań.

Leave a comment:

•    

• Yasmine82
    replied

Moja znajoma urodziła właśnie dziecko, ale nie chciałaby od razu brać tabletek antykoncepcyjnych, kiedy rozpocznie na nowo życie seksualne. Szukam informacji dla niej, czy to prawda, że do 12 tygodnia po połogu kobieta jest bezpłodna? Tutaj piszą na ten temat: http://emama.com.pl/powrot-do-plodnosci-po-porodzie/ Co myślicie o tym Panie?

Leave a comment:

• admace
    replied

Ja bez wahania podjęłam decyzje o antykoncepcji podczas karmienia piersią. Moja serdeczna koleżanka mimo iż regularnie karmiła piersią bez dokarmiania zaszła w ciążę 4 miesiące po pierwszym porodzie (co tu dużo mówić zachwycona nie była). Mi lekarz przepisał Cerazette i jak na razie wszystko jest w porządku.

Leave a comment:

• AnnaM599
    replied

Ja stosowałam Azalie oraz Cerazette i z obu byłam zadowolona

Leave a comment:

• olkab
    replied

Mi równiez lekarz przepisał Cerazette. Jak narazie wszystko jest ok

Leave a comment:

• lilka01
    replied

karmiłam synka osiem miesięcy i w tym czasie brałam zastrzyki antykoncepcyjne, aktualnie mam założoną wkładkę (merida), porównywalna do sterylizacji

Leave a comment:

Working...
X