Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• kusku
    replied
    Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Ja kieruję się instrukcją na opakowaniu i poradami lekarza. Moja Pani Doktor (w sumie nie moja, ale Niuni - Pediatra) poleciła mi podawać mleko następne po 6 miesiącu życia. Kupujemy takie mleko następne http://humana-baby.pl/produkt/humana...iesiacu-350-g/ i bardzo sobie z córką chwalimy

Leave a comment:

•    

• janiakaga
    replied

Zalecenia są takie żeby karmić piersią do 6 miesiąca życia a potem jak już przejść na mm

Leave a comment:

• malwamalwina
    replied

Wydaje mi się, że najlepiej o to zapytać pediatrę, albo położną Każde dziecko inaczej się rozwija i ma różne potrzeby A jeśli chodzi o samo wdrażanie mleka następnego to korzystałam z tych porad https://rabatka-sklep.pl/82-mleko-nastepne

Leave a comment:

• Kornelek01
    replied

Mój mały pije bebilon pepti 2 od 5 miesiąca i nie mieszałam mu z 1.
    Margaretka a taki schemat żywienia jest średnio określony, każde dziecko jest inne, jedne jedzą więcej inne mniej, jeśli dziecko domaga się częstszych porcji to trzeba tak zrobić, oczywiście nie co godzine, a z umiarem, zresztą na opakowaniu pisze że to są szacunkowe ilości. A co do pozostałego jedzenia to uważam że każda matka ma instynkt, który jej podpowiada co i kiedy dawać nowego, gdybym ja tak trzymała się takiego schematu, to mały do tej pory nie znałby połowy smaków. A zupki pierwsze zaczęłam mu gotować jak miał 3,5 miesiąca, a piętke zaraz w 5, tak samo grysik, oczywiście w małych porcjach, przez to szybko nauczył się gryźć i przyswajać nowe smaki. Mam znająmą, która sztywno trzyma się tego schematu, w chwili obecnej córka jej ma 9 m i nawet nie potrafi gryźć, robi jej dalej papki, żałuje że nie zaczęła szybciej po ludzku, tylko książkowo.
    No ale co matka i dziecko to każde inne. To jest tylko moje zdanie i opinia.

Leave a comment:

• margaretka80
    replied

Tak jest podane w schemacie (od 7 mc)
    Schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym

Miesiąc życia

Liczba posiłków i wielkość porcji [1]

Rodzaj posiłku

1

7 x 90-110 ml

Mleko początkowe

2

6 x 110-130 ml

Mleko początkowe

3

6 x 130 ml

Mleko początkowe

4

6 x 150 ml

Mleko początkowe

5

5 x 180 ml

4 x mleko początkowe
    1 x zupka (przecier jarzynowy) [2]
    1 x skrobane jabłko (50-100g) lub sok (najlepiej przecierowy)

6

5 x 180 ml

4 x mleko początkowe
    1 x zupka (przecier jarzynowy z dodatkiem mięsa lub ryby bez wywaru(1-2 razy w tygodniu, po 10 g) i kleikiem glutenowym - pół łyżeczki na 100 ml
    1 x przecier owocowy (150g) lub sok (najlepiej przecierowy)

7

5 x

1 x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (pół łyżeczki na 100 ml),
    2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (pół łyżeczki na 100 ml),
    1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy z połową żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem lub rybą (10 g, 1-2 razy w tygodniu),
    1 x 150 g kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy, przecier owocowy lub sok (150 g),

8

5 x
    1x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml),
    2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml),
    1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy) z połową żółtka, co drugi dzień i z gotowanym mięsem lub rybą (10-15 g, 1-2 razy w tygodniu),
    1 x kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy,
    przecier owocowy lub sok (150 g)

9

5 x

1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej,
    1 x 200 ml – mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej,
    1 x 200 ml – kaszka na mleku następnym,
    1 x 200 ml zupka (przecier jarzynowy) z dodatkiem połowy żółtka i z gotowanym mięsem [3] lub rybą (10-15 g, 1-2 razy w tygodniu),
    1 x 150 g owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) i biszkopt lub mini wafelek ryżowy o naturalnym smaku

10

4-5 x

3 x 220 ml mleczny posiłek z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe i niewielkie ilości pieczywa, sucharki, mini wafelki ryżowe, biszkopty
    Posiłek obiadowy:
    1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową,
    1 x jarzynka z gotowanym mięsem lub rybą (15-20 g, 1-2 razy w tygodniu) i pół żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu,
    przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) 150 g

11-12

4-5 x

posiłki jak w 10. miesiącu życia
    zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu,
    twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu [4]

[1] Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od łaknienia i zapotrzebowania. Różnice mogą również dotyczyć liczby posiłków.
    [2] Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy (olej o niskiej zawartości kwasu erukowego, niekorzystnego dla organizmu)
    [3] Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
    [4] Tylko naturalne składniki; bez konserwantów, z ograniczeniem cukru.

to jest na milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html

Leave a comment:

• podolec
    replied

Mały miał bebilon pepti 2 chyba od 5miesiąca

Leave a comment:

• Inka_R
    replied

witam
    być może to, od którego miesiąca podaje sie nastęne mleko zależy własnie od rodzaju mleczka? ja podawałam bebilon1, który zmieniłam na bebilon 2 jak Szymon miał niecałe 6 miesięcy( jakoś tak bez jednego tygodnia) ale mój pediatra powiedział że jak najbardziej można juz wprowadzić.
    co do stopniowania dawki-u mnie trwało to jakies dwa dni, robiłam mniej więcej pól/pół jedynki i dwójki, a że nie było reakcji alergicznej czy ulewania i lub bólu brzuszka więc zaczęłam dawać całość.

Leave a comment:

•    

• Scaarlett
    replied

jak mój synek się urodził 2,5 roku temu, to też mleko 2 było po 4 miesiącu

Leave a comment:

• Wiola_K_84
    replied

Ja używam Humany i dwójka była po 8 miesiacu, ale podobno zmieniły się ostatnio zalecenia w UE i dwójka jest od 10 miesiąca. Chodziło chyba o to, że dzieci w za "młodym" wieku dostawały za duże ilości różnych składników, co mogło też byc przyczyną ich tycia.

Leave a comment:

• anka799
    replied

moja córka ma 4 i poł miesiaca i dostaje bebilon 1, ale ostatnio jak poszłam po receptę do naszej pani doktor to powiedziała, ze następna będzie już na 2, czyli zmiana będzie od 5 mca.

Leave a comment:

•    

• Kornelek01
    replied

Kupiłam mleko natramigen "2", i faktycznie pisze że można stosować juz po 4 miesiącu

Leave a comment:

• Karmelia
    replied

To prawda, że na mleko następne trzeba przechodzić stopniowo - nawet na opakowaniu mleka jest taka informacja: "Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 na Bebilon 2 przeprowadzać stopniowo zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 i zwiększając ilosć proszku Bebilon 2"

Ja przechodziłam stopniowo z Bebilonu AR (przeciw ulewaniom) na zwykły Bebilon 1 mieszając oba proszki i mała nie miała żadnych kłopotów żołądkowych. Podobno jest właśnie na odwrót - tzn jeśli nagle przestawimy dziecko na inne mleko, to mogą pojawić się problemy ze strony układu pokarmowego.

sikornik - w moim wcześniejszym wpisie w tym temacie zamieściłam link do schematu, w którym jest mowa o możliwości podawania mleka następnego już w 5 m-cu.

Leave a comment:

• dotka238
    replied

Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
    w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
    A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
    Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.
    No to w takim razie zwracam honor
    Zawsze wydawalo mi sie ze przechodzi sie od tak z 1 na 2 bo nigdzie na opakowaniu mleka nic nie widzialam...Poldi 9 m-cy ciagnal cyca wiec przeszlismy na mleko dla dzieci "cyckowych" bez kombinacji

Leave a comment:

• FamilyTree
    replied

w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
    A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
    Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.

Leave a comment:

• sikornik
    replied

U nas podobnie jak u Kornelka na Nutramigen "dwójkę" Jonatan przeszedł grubo po 5 miesiącu (taka specyfika tego mleka, choć mój pediatra powiedział że spokojnie można dawać po 6-tym), ale wiem że wszystkie "normalne" mleka po 6, osobiście nie dałabym dziecku "2" juz po 4 m.ż. i w żadnym schemacie, który czytałam nie było takiego zalecenia.

Leave a comment:

Working...
X