Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czerowna herbata

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  czerowna herbata

  Naczytałam się, że czerwona herbata-rooibos jest bardzo zdrowa i dobrze wpływa na organizm.Sama jej ostatnio dużo pije.Przeczytałam też,że można ją podawać dzieciom, ale nie wiem czy takim małym jak mój 8 miesięczny Szkrab też.Może któraś z Was słyszała coś na ten temat?
 •    
     

  #2
  Ahhh nigdy w życiu dla dzieci szczególnie dla niemowląt!!!! Zresztą żadna herbata nie jest dobra dla dzieci.
  Czerwona jest moczopedna, wypłukuje magnez, wapń i żelazo z organizmu.
  Spala tłuszcz.
  Dla dzieci woda niegazowana się nadaje najlepiej
  Julek: 10/3/2008

  Skomentuj


   #3
   co do roibos to tak naprawde nie jest czerwona herbata!!!!!nie ma teiny ani takich tam
   jest to napar z kory drzewa roibos, ale czy mozna to podawac dzieciom... nie wiem, starszym tak ale maluszki??? chyba lepiej jak radzi tree woda,

   Skomentuj


    #4
    Popieram. Dla tak małego dziecka najlepiej wodę niegazowaną.


    Skomentuj


     #5
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Rooibos

     O czerwoną herbatę pytałam tak z ciekawości,co o niej sądzicie.Też jestem zdania, że najlepsza dla dziecka jest woda, ale mój Maluch lubi pić też herbatki, soczki, kompociki i ze względu na dobroczynne działanie Rooibosu zastanawiałam się czy nie mogłabym mu jej podać od czasu, do czasu...Może wstrzymam się jednak jak będzie troszkę starszy.Pozdrawiam.

     Skomentuj


      #6
      Herbata rooibos jest doskonałym, wręcz zalecanym napojem nawet dla najmłodszych dzieci (brak kofeiny i garbnika, więc może ją pić każdy, nie wyłączając w tym i niemowląt), ponieważ jest całkowicie pozbawiona kofeiny i pokrywa ich dzienne zapotrzebowanie na mangan i wapń, a dzięki zawartości fluoru dba o mocne kości i zęby. Przeciwdziała kolkom i biegunkom u dzieci oraz wszelkim alergiom skórnym i pokarmowym. Okłady z naparu herbaty rooibos łagodzą zapalenia i stany alergiczne skóry. Ta ziołowa herbata koi stany podenerwowania i bezsenności oraz działa rozluźniająco. Nie jest to herbata czerwona, a jedynie z czerwonego krzewu.

      Skomentuj


       #7
       Na niektórych opakowaniach rooibosa pisze, że można go podawać niemowlętom.

       Skomentuj

       •    
           

        #8
        Co prawda nie podaję herbat tylko wodę i ewentualnie sok ale jeśli ta cała rooibos nie jest herbatą czerwoną i na opakowaniu pisze, że można podawać to nie mam zastrzeżeń.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj

               
        Working...
        X