Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• rataj82
    replied
    Ja rodziłam w Anglii. Mały dostal wit. K w zastrzyku w pierwszej dobie. Pozniej nie dostałam żadnych zaleceń, zeby ta wit. podawać. Karmiłam i piersią i butelką, więc myśle,że Maluszek miał jej wystarczajaco. Moze skonsultuj sie z innym pediatra, bo co lekarz, to inna opinia i profilaktyka.
    Z tego co gdzieś czytałam, dzieci róznie reagują na tą wit., może przez to, że jest niewlaściwie stosowana. Np. w organizmie jest jej za dużo.

Leave a comment:

•    

• garaża
    replied
    witamina k dla niemowląt

No właśnie - bez sensu, jak to w polskiej służbie zdrowia zazwyczaj..Jedni każą dawać a inni nawet nie informują rodziców o zagrożeniu chorobą krwotoczną! Czy taki lekarz potem weźmie odpowiedzialność jak się coś stanie?? Mnie to dziwi, bo widzę, że na forach jest tak, że mamy, które rodziły poprzednie swoje dziecko przed 2007 myślą, że ta witamina w kropelkach to jakaś nowa moda, a tymczasem to tylko inny schemat podawania - wcześniej była bardzo duża dawka w zastrzyku po porodzie, a teraz jest mała dawka w zastrzyku i podawanie w domu przez 3 miesiące jak się karmi piersią.
    Uważam, że każdy rodzic może wybrać sam, ale chyba powinien być rzetelnie poinformowany i wiedzieć o co w tym chodzi?

Leave a comment:

• jagodzianka
    replied
    Nasz lekarz również zalecał podawanie tej witaminy.
    Tak jak piszesz co lekarz to inna opinia...my podawaliśmy.
    Także Twój wybór

Leave a comment:

• dotka238
    replied
    Ja rodzilam we Francji i tu tez podawalam synkowi wit.K do 3 miesiaca bo w cycusiu jest jej malo.Nie wiem jak to jest w przypadku karmienia mieszanego(piers+butelka)bo mieszanki rzeczywiscie zawieraja ta witaminke.Ja karmilam tylko piersia i witaminke podawalam

Leave a comment:

• Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Pytanie do mam karmiących piersią - czy podajecie do 3 miesiąca witaminę K? Mi lekarz po porodzie powiedział, żeby wykupić baby k i podawać od 2 tygodnia, ale jak tak czytam w Internecie to widzę, że nie wszyscy lekarze o tym mówią, chociaż mleko matki nie ma wystarczającej ilości tej witaminy i dlatego zawarta jest ona w mieszankach modyfikowanych... Jak było z tym u was? Lekarze też zalecają?

Working...
X