Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• marzena_161
    replied
    Odp: Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Tak witaminke K trzeba dawac dziecku przy karmieniu pierisią przez pierwsze 4 miesiące jego życia. Przy mleku modyfikowanym mleko zawiera tę witaminę, a przy cycu dziecko tej witaminy nie otrzymuje.

Leave a comment:

•    

• magicclaw
    replied

Witam Kiedy ja rodziłam synka położna mnie poinformowała, że noworodkowi i niemowlęciu powinno podawać się zarówno witaminę K, jak i D. Witaminę K wystarczy do około 3 miesiąca, natomiast witaminę D znacznie dlużej trzeba podawać maluszkom. O tym poinformował mnie nawet pediatra mojego synka, kiedy byliśmy na pierwszej kontrolnej wizycie. Ja nawet jak dokarmiałam synka mlekiem modyfikowanym podawałam mu zarówno witaminę D, jak i K. Pozdrawiam serdecznie ! !

Leave a comment:

• Elise
    replied

Napisane przez tosienka Pokaż wiadomość
    mala102 ja karmilam modyfikowanym i witamine tez mialam podawac wiec to co piszesz nie jest regula .
    Dokładnie. Ale spotkałam się z opiniami że mało lekarzy karze podawać witaminę K przy karmieniu modyfikowanym.

Leave a comment:

• black2122
    replied

My podajemy 2 w 1- K+D do 3 miesiąca,a później już tylko D

Leave a comment:

• asia2712
    replied

tak, do 3 miesiaca a teraz tylko wit.D

Leave a comment:

• Aleksandra28
    replied

Byłam u pediatry i dal nam bobik dk. Witamine k mam podawac do 3 miesiaca. Już głupio mi było zapytać sie czemu wczesniej tych witamin dziecko nie dostało.

Leave a comment:

• Aleksandra28
    replied

Nie zauważyłam aby moje dziecko dostało witamine K w zastrzyku. Nie widze tego w ksiazeczce. Chyba ze pod ukryta nazwa jest. Czy jak karmie piersia to tylko mam podawać dziecku doustnie witamine K czy tez witamine D? Bo w przyszłym tygodniu ide z dzieckiem do lekarza, wiec chce sie o witaminy zapytać.

Leave a comment:

•    

• jogusia
    replied
    wit k

Napisane przez garaXa Pokaż wiadomość
    Pytanie do mam karmiących piersią - czy podajecie do 3 miesiąca witaminę K? Mi lekarz po porodzie powiedział, żeby wykupić baby k i podawać od 2 tygodnia, ale jak tak czytam w Internecie to widzę, że nie wszyscy lekarze o tym mówią, chociaż mleko matki nie ma wystarczającej ilości tej witaminy i dlatego zawarta jest ona w mieszankach modyfikowanych... Jak było z tym u was? Lekarze też zalecają?
    ja wam powiem mimo iż moja córeczka ma już 3 l to ja ją od urodzenia karmie piersią i mi lekarz nic nie mówił o podawaniu tej witaminy ale siostra ma rocznego synka i jak ona go ur to nie karmiła piersią bo nie miała pokarmu w piersiach to jej kazali podawać małemu tą witaminkę niewiem poprostu może znów się coś pozmieniało w żywieniu niemowląt i dzieci

Leave a comment:

• anaid13
    replied
    wit K

witam
    ja równiez podawałam dziecku witaminę K do 3 miesiąca..szczerze jak lekarz mi wypisał to było to dla mnie zaskoczeniem bo pierwszy raz sie spotkałam, aby podawac te wit.

Leave a comment:

• Chemical
    replied
    Hmm, mi nic nie wiadomo o tym, by Lusia miała po narodzeniu jakiś zastrzyk z wit. K. Gdzieś to Wam wpisali w książeczkę?
    Lekarka na wizycie patronażowej kazała nam wykupić VitaK (w płynie), wykupiłam, podawałam, ale córka po tym wymiotowała. Poszłam do tejże lekarki i ona ot-tak powiedziała, że jak wymiotuje to mam nie dawać.

Bądź tu mądry i pisz wiersze.

P.S. Córka naturalnie na piersi

Leave a comment:

•    

• pawimi
    replied
    w usa witamina K podawana jest "profilaktycznie" w szpitalu w formie zastrzyku w pierszej dobie zycia. Moje dzieci nie mialy. Zastosowanie tej procedury jest powszechne aczkolwiek dosc kontrowersyjne zwlaszcza w ostatnim czasie i coraz wiecej bardziej oswieconych matek sprzeciwia sie temu.

Leave a comment:

• amie7
    replied
    Ja karmiłam przeważnie piersią, ale czasami mojego mleczka było zbyt mało i musiałam dokarmiać modyfikowanym. Witaminę K podawałam synkowi z tym, że różne jest dawkowanie. W przypadku samej piersi jest to pełna dawka a przy mleku modyfikowanym pół dawki. Mój synek ani razu nie miał problemu z kolką.

Leave a comment:

• WMisia
    replied
    witamina k

Mnie w szpitalu też zalecili podawanie witaminy K, a nawet wbili do książeczki zdrowia specjalną pieczątkę - więc podaję synkowi taką w kapsułkach. Czasem udaje mi sie zapomnieć, ale w zwiazku z tym, że są różne poglądy na ten temat nie przejmuję sie zbytnio jak Mati jej przypadkiem nie dostanie
    Trzy lata temu rodziłam pierwsze dziecko, karmiłam piersią i nie podawałam - to chyba jakaś nowość...

Leave a comment:

• Asia1406
    replied
    Piotruś tez dostal delbete w szpitlu a poznij dawalam mu w domu mial wzdecia ale nie skojarzylam tego z witamina pediatra dodatkowo kazala podawac biogaje i nie bylo zle na szczescie mlody nie mial kolek

Leave a comment:

• Sajonara6
    replied
    Moja Hania miaŁa zaaplikowany w szpitalu zastrzyk z wit.K. Później pediatra dopytywaŁa się jak karmię i jak usŁyszaŁa, że wyŁącznie piersią to nakazaŁa podawanie wit.K w kapsuŁkach od 2 tyg. do 3 miesiąca. Hania w tym czasie miaŁa kolki i zaparcia ale nie skojarzyŁam tego z witaminą. Teraz już "po ptakach". W naszym przypadku wit.K byŁa ważna bo Hanka ma sporego naczyniaka na czole i na udzie, i zauważyŁam u niej tendencję do pękających naczynek.

Leave a comment:

Working...
X