Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pikniki, wycieczki za miasto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pikniki, wycieczki za miasto

    Drodzy Rodzice, czy organizujecie letnie np. rowerowe wycieczki, pikniki...

    Podzielcie się z innymi rodzicami dobrymi radymi dotyczącymi organizacji takiego wypadu
    4
    tak
    100,00%
    4
    nie
    0,00%
    0
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

    Bardzo często a zwłaszcza w te letnie dni, spędzamy czas poza miastem, razem z dziećmi jedziemy rowerami do lasu gdzie zawsze rozkładamy kosz z pysznościami na przydrożnych piknikowych ławeczkach, dzieci bardzo uwielbiają takie wyprawki, tak samo jak wypad na działkę, mogą tam powdychać świeżego powietrza i przy okazji zjeść swojskie owoce. Kiedy wyruszamy na piknik do lasu zawsze spsikujemy się preparatami przeciwko kleszczom i komarom, zabieramy również apteczkę na wszelki wypadek i ubrania na zmianę. Na takie wyjazdy rowerowe każdy z nas zabiera swój bidon z wodą a w plecaku mamy jedzonko i dodatkowe chłodne napoje oraz kocyk. Inspiruje mnie takie spędzanie czasu z dziećmi i męzem. Kochamy się bardzo i dajemy sobie to co najwspanialsze, kiedyś dzieci bedą za pewne mile wspominać ten czas
    Attached Files
    Doriaś ur.17.03.2008




    Tristaś ur. 11.03.2010

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

      Rower to fajna sprawa! Mam na swoim taki fotelik do wożenia dzieci, jak starszak był młodszy, to często woziłam go tak do przedszkola, robiliśmy też czasem wypady we dwoje do lasu na grzyby. Tatuś zostawał wtedy z niemowlęciem w domu. Mieszkamy na wsi, więc "wypady za miasto" do nas się nie stosują

      Często natomiast robimy sobie wycieczki pociągiem czy autobusem, najczęściej nad morze czy do stadniny. Jak się przygotować? Karta na przejazdy, plecak z piciem i przekąską, drobne na toaletę, telefon z wszystkimi numerami do lekarzy, pogotowia, męża, sąsiadki itd., kurtka od deszczu. No i zanim się wyjdzie z domu, internet jako źródło informacji o pogodzie, połączeniach autobusowych, godzinach otwarcia (u nas stadniny np są zamknięte w wakacje i trzeba się wcześniej telefonicznie umawiać).

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

        Przepis na piknik z trzylatkiem: spakować butelkę wody lub soku, kilka jabłek, kanapki, koc i ruszyć przed siebie (pieszo). Jak się znajdzie kawałek trawy (najlepiej pod drzewem) rozłożyć koc, wyjąć jedzenie i oddać się przyjemności piknikowania (nawet jeśli ten piknij jest zaledwie pół kilometra od domu).

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

          Szkoda, że wakacje już za nami. Najważniejsze, że lato wróci i będziemy mogły się znowu nim cieszyć razem z naszymi pociechamii zastanawiać się gdzie na weekend.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

            Grzyby! Co prawda nasza Baśka jeszcze za mała, ale za to z dziećmi brata jeździmy już trzeci rok i dla wszystkich jest to genialna zabawa, dzieci czują się, jakby odkrywały największe skarby świata

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

              Piknik - fajna sprawa, ja z moim bratem częśto wychodziłam na takie wycieczki piknikowe , szkoda, ze nasz okolica tak się zmieniał od tego czasy, zamiast łąk i lasków - nowe osiedla domków....

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pikniki, wycieczki za miasto

                my cały czas robimy sobie pikniki, ale nie koniecznie za miasto, rónież tak po prsotu w środku tygodnie na przykład idziemy do parku zjeść śniadanie razem

                Skomentuj

                       
                Working...
                X