Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabawy edukacyjne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zabawy edukacyjne

    Czy wasze dzieci lubią zabawy edukacyjne? Czy gracie z dziećmi np. w warcaby, szachy?
  •    
       

    #2
    Odp: Zabawy edukacyjne

    moja 7letnia córka uwielbia gry planszowe.już nie chce zabawek tylko gry właśnie.ostatnio polubiła prostą grę chińczyka.często gramy też w eurobiznes-powoli uczy się w to grać.Gry planszowe to wspaniały pomysł na spędzanie razem czasu a już na brzydkie jesienne wieczory to strzał w dziesiątkę

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zabawy edukacyjne

      My gramy w karty,mamy takie z Bobem Budowniczym,małemu się podoba,a przez to cwiczy pamięc

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zabawy edukacyjne

        My z dzieckiem oglądamy gwiazdy przez teleskop Opticon. Opowiadam mu wtedy o wszechświecie, co gdzie się znajduje. On zadaje mi pytania, bo jest ciekawy tego wszystkiego, jak to dziecko.
        Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
        — Paulo Coelho
        Alchemik

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zabawy edukacyjne

          A może polecicie mi jakąś fajną grę dla 2-3 latka???

          Mikołaj może by coś sprawił takiego żeby cała rodzina się tym mogła bawić...
          ***** Mama dwójki urwisów - Julcia (2007) oraz Nelinki (2009) *****

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zabawy edukacyjne

            Gramy w memory, *****era, chińczyka i Wesołą Ośmiornice.
            Ostatnio zaczęłam wprowadzać domino ,,kropkowe" - do tej pory graliśmy w domino obrazkowe z Kubusiem Puchatkiem.

            Rozwiązuje też karty zadań dla określonej grupy wiekowej.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zabawy edukacyjne

              Wszelkiego typu memo i pamieciówki - to najlepsze zabawki edukacyjne jakie znam!
              Choć nie pogardzimy tez bardziej zaawansowanymi planszówkami, bo w końcu memo na dłuższą metę mogą sie nieco dzieciom nudzić, a staramy się tego unikać, bo rutynizacja to nic fajnego

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zabawy edukacyjne

                Ja kupiłam chrześniakowi (3 lata) na święta taką grę edukacyjną. W opakowaniu są karty z obrazkami i trzeba z nich ułożyć 10 logicznych historyjek. Jak to zobaczył to stwierdził (dzieci są szczere do bólu :P) "Ale to mi się nie podoba!" Na szczęście jak Mu wytłumaczyliśmy zasady i zaczęliśmy się bawić, to bardzo Mu się spodobało Kiedyś też zrobiłam dla Niego książeczkę, w której były różne scenerie narysowane i do tego było kilka postaci, które trzeba było przykleić w odpowiednie miejsce, np. był statek i trzeba było wkleić pirata, był ogród i trzeba było wkleić ogrodnika itd. Uważam, że zabawy edukacyjne są niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieciaków i z pewnością bezpieczniejsze i bardziej wartościowe niż jakieś ogłupiające gry komputerowe i grająco-strzelająco-migające zabawki za kilka stówek

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zabawy edukacyjne

                  Moja Ola uwielbia wszelkiego rodzaju układanki obrazkowe, puzle szybko ja nudza bo uczy się ich na pamięć ale wpadłam na pomysł kupiłam 10 widokówek z kwiatami i każda pociełam na kawałki trudniejsze i łatwiejsze do układania.Każda ma osobna koperte aby sie nie wymieszały,Za każdym razem jest inny obrazek fajna zabawa,mozna ja wykożystac na imprezach dla dzieci.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zabawy edukacyjne

                    z jednym starszym gram już w szachy, ale z młodszymi mam inne zabawy, gramy sobie w segregowanie klocków o tym samym kolorze albo kształcie albo wielkości

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zabawy edukacyjne

                      Szachy to gra w której dorośli mogą się pogubić a co dopiero dzieci,polecam raczej warcaby lub budowle z klocków,mogą być te drewniane,będą bardziej trwałe,wytrzymałe. Akurat tak się składa,że u nas znajdziecie szeroki wybór,warto tam zajrzeć

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zabawy edukacyjne

                        mój maluszek jest jeszcze za mały na warcaby ale chetnie układa puzzzle piankowe które pobudzają jego wyobraźnie i kreatywność wiec je polecam http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..iat-m-007.html

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X