Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

    Kochani czy znacie jakieś fajne książki z ilustracjami dla dzieci,dzieki którym nasze dzieci zobaczyłyby jak wygląda życie codzienne każdego człowieka i które pomogłyby naszym dzieciom oswoic sie z pobytem np. u lekarza,dentysty,na szczepieniu, jak wygląda pobyt w przedszkolu,na wakacjach,w sklepie ,jak zachowac się np w urzedzie,w autobusie,gdy zaczepi nas ktoś obcy,gdy policjant...
    Pytam o książki które pomogą naszym dzieciom lepiej poznac i zrozumiec nasz świat.
  •    
       

    #2
    Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

    wiesz co ja mam jedna ksiazke niemiecka Das Sind Wir z 1973(ale to nie robi bo nie ma napisow tylko obrazki) przyblakala sie kiedys do nas i moja siostra mowila na nia ze to ksiazka z balaganem j jak ja wezme od brata to zeskanuje i wrzuce

    Skomentuj


      #3
      Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

      Ja ostatnio kupiłam książeczkę z serii Mądra Mysz pt. Zuzia idzie do przedszkola. Chciałam synka oswoić z tym tematem i to był bardzo dobry pomysł. Łukasz, dość negatywnie nastawiony nawet do rozmów o przedszkolu, sam mi mówił kiedy chce poczytać tę ksiązeczkę. A chciał dość często. Co prawda jest to przekład z niemieckiego i tamtejsze przedszkole troszkę róźni sie od naszego, ale to nie przeszkodziło w oswojeniu tematu.
      Z tej serii są też pozycje o Zuzi i młodszym rodzeństwie, szpitalu, jeżdzie na rowerze, nartach, nauce pływania, urodzinach, dentyście, kotku i pobycie na wsi.
      W tej serii jest też drugi cykl: "Mój przyjaciel..." My mamy przyjaciela strażaka i kierowcę rajdowego. Jest tez policjant, weterynarz, budowniczy, kolejarz, marynarz, pilot i smieciarz.
      Wszystkie kosztują około 7,90 zł i są polecane dla dzieci od lat 3.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

        Dosyć fajne sa też książeczki z serii KAMYCZEK
        Ja polecam odwiedzić bibliotekę. Można znaleźć sporo ciekawych książeczek dla maluszków. Dużo pozycji, nie znudzą się, można wracać do ulubionych tytułów... a jak któraś szczegolnie przypadnie wam do gustu-to taką samą kupić

        Skomentuj


          #5
          Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

          Szczerze mówiąc to w chwili obecnej nie kojarzy mi się żadna książka która mogłaby opisywac codzienne życie człowieka. proponuję szukac w dobrych sklepach internetowych,oraz na portalach aukcyjnych. Tam będziesz miała największy wybór.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

            Polecam mądrą mysz - książeczki z serii Zuzia i mój przyjaciel. Jest także podobna polska seria Julka poznaje świat. Tematy poruszane to np wyjazd na wakacje, dziecko idzie do przedszkola, lot samolotem, nauka jazdy konnej, dziecko zostaje z nianią, idzie do dentysty, lekarza, dziecko nie lubie jeść, nie chce się dzielić zabawkami, pojawia się nowy dzidziuś lub skąd się wziełam.
            Xany27
            BAJKI DLA DZIECI | IMIONA | MAMA-DZIECKO

            Skomentuj


              #7
              Odp: Książki przyswajające wiedzę dziecka o życiu codziennym

              lubię takie ksiązeczki, chociaż dla mojego dziecka są nudne, bo o życiu codziennym uczy je życie codzienna, a w siążeczkach wolałoby trochę szaleństwa

              Skomentuj

                     
              Working...
              X