Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Książeczki na wycieczki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Książeczki na wycieczki

    czy znacie jakieś ciekawe książki, które można zabrać na urlop?

    pytam o książki dla dzieci i dla dorosłych

    a w ogóle czytacie książki na wakacjach?
  •    
       

    #2
    Odp: Książeczki na wycieczki

    No właśnie,to podstawowe pytanie: czy na urlopach czyta się książki? Chyba raczej nie,szczególnie jeśli wyjeżdżamy za granicę. Co innego jeśli zostajemy w domu,wtedy dobra ksiażka wieczorem na pewno nie zaszkodzi. Wszystko zależy od gatunku który lubisz,moim ulubionym jest fantastyka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Książeczki na wycieczki

      Bez książki to ja nie zasnę, więc nawet za granicę biorę ;-)

      A książeczki dla dzieci...
      Jeżeli chodzi o samo czytanie, to bierzemy jakąś książkę, która jest zabawna i można ją czytać wszystkim na głos. Łatwiejsze będzie coś z bajek Disneya, dostosowanych do czytania dla dzieci, a trudniejsze na przykład "Dzieci z Bullerbyn" (chociaż też widziałem ostatnio jakąś nową, kolorową wersję).

      Jeżeli natomiast mamy się z książeczką, lub czymś książkopodobnym bawić, to wtedy korzystamy z "Zgaduj z CzuCzu". To takie dostosowane do odpowiedniego wieku zgadywanki dla dzieci, które łatwo się przenosi, więc na wycieczki są znakomite.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Książeczki na wycieczki

        Ja robię coś jeszcze innego... zabieram ze sobą ( nie mam samochodu) 1 rzecz. Mianowicie laptopa. Mam w nim ok 2 giga e-booków, głównie dla mnie, ale dla syna też jest trochę. Dzięki temu mam co przeczytać mu przed snem ( z tym, że to jest 9 latek), jak sie nudzi może poczytać sobie sam, i mam duuużo do czytania dla siebie. Podobnie jak tataHubert, bez książki nie zasnę, a przecież i na najwspanialszych wczasach BEZ KSIĄŻKI NUDNO.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Książeczki na wycieczki

          Bez ksiązki na wakacjach? To włsnie wtedy jest najwięcej czasu na czytanie, my wszyscy czytamy, na plazy zawsze każdy ma soją ksiąkę i między kąpaniem, graniem w piłkę, czy budowaniem zamków zawsze oddajemy się solidarnie lekturze.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Książeczki na wycieczki

            Książki na wycieczki - idealne
            majówka + kocyk + lektura

            dla dorosłych i dzieci.. hmm Harrego Pottera już pewnie wszyscy czytali, w podobnym stylu czytamy teraz "Crom i uczeń czarnoksiężnika" K. Stelmarczyka.

            Udanych wycieczek życzę!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Książeczki na wycieczki

              Poziom książki powinien być dostosowany do wieku dziecka. Czasami po okładce, czy opisie ciężko poznać dla kogo dana książka jest przeznaczona. Fajnie rozwiązane jest to na stronie zabawki.pl. A odnośnie wakacji, to wiadomo, że na czytanie jest mniej czasu, ale przecież sama podróż jest doskonałą okazją do wchłonięcia odrobiny dobrej literatury.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Książeczki na wycieczki

                Hej, ja na wakacje zabieram na pewno książeczkę z zagadkami - SuperQuiz Polska. Zawiera mnóstwo informacji o kraju, ciekawostki, zagadki, łamigłówki, a przez to w małym podróżniku rozbudza głód poznawania okolicy. Pomijając już fakt, że jest niewielkich rozmiarów i zmieści się do torebki na plażę czy na spacer. Widziałam też wersję SuperQuiz Świat, ale w tym roku zostajemy w kraju, SuperQuiz Polska nam starczy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Książeczki na wycieczki

                  Książeczki dobrze sprawdzają się podczas podróży. Jednak najczęściej jest za mało czasu by książkę skończyć.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Książeczki na wycieczki

                    ja polecam przede wszystkim zabrać dużo książeczek, bo one szybko się nudzą, a różnorodność zawsze zapewnia spokój.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X