Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik samochodowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Fotelik samochodowy

    Ja tam też polecam ten fotelik RECARO YOUNG SPORT ale dla starszych dzieci.
    Natomiast nie uważam, że w swojej grupie jest on jedynie znośny
    i akceptowalny. Nie mówię, że Recaro to jest ideał ale jak dla mnie jedne testy
    wiosny nie czynią (jakby to powiedziała Violetta Kubasińska)

    W tych testach jedynym fotelikiem z tej samej grupy co RECARO Young Sport
    czyli 9-36kg jest KIDDY i tam Comfort Pro, Life Pro i Life Plus.
    One fakt mają bardzo wysokie noty w tych testach bezpieczeństwa, ale
    zamontuj zbuntowanemu dwulatkowi to dodatkowe zabezpieczenie z
    przodu. Jak ten fotelik dostał 4 przy ocenie komfortu jazdy to ja jestem
    Święta. Ponadto Life Pro jest wykonany z tworzywa piankowego, które
    jest jednak bardziej poddatne na pęknięcia i ma trzypunktowe pasy
    bezpieczeństwa. A recaro ma je pięciopunktowe. Dlatego ja spokojnie sobie
    zostanę przy może i ciężkim ale stabilnym Recaro.

    Olcm poszukaj fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy,
    bo Twój maluszek jeszcze tego wymaga. Weź go do sklepu, wybierz kilka godnych
    uwagi i posadź go w nich. Może Mati też Ci pomoże
    Last edited by Nusiakova; 06-01-2010, 01:01.


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Fotelik samochodowy

      hej dzieki za podpowiedzi
      co do RECARO YOUNG SPORT tez bylam niz zainteresowana ale po wizycie w sklepie stwierdzilam zgodnie ze sprzedawca ze moj Mati jest za maly na taki fotelik
      i dlatego po dlugich przymiarkach zostalam na tych dwoch maxi cosi pan w Askocie twierdzil a wrecz mnie wysmial jak powiedzialam ze szukam fotelika mocowanego tylem do kierunku jazdy, tez jestem zwolenniczka tego sposobu mocowania
      w Usa dzieci jezdza w ten sposob jak najdluzej
      wiec chyba zdecyduje sie na ten mobi a ma ktoras mama moze ten fotelik??
      Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

      http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







      Skomentuj


        Odp: Fotelik samochodowy

        olcm80 faktycznie musi jeszcze się przemieszczać tyłem do kierunku jazdy.
        Ja mojego przeniosłam jak miał chyba ok 10 miesięcy, ale wtedy już posadziłam go przodem.
        I właśnie ja byłam zdecydowana na Tobi, niestety chyba robił jakiś szał bo w sklepach nigdzie go nie było aktualnie no i przyznam, że cena też mnie powalała, więc typ padł na priori xp.
        W sklepie pan przekonał nas jednak do Chicco key 1 Isofix, z racji, że ma zagłówek no i taki też mamy do dziś i ja sobie go chwalę.

        Mobi owszem da się montować tyłem, ale nie ma zagłówka, więc po jakimś czasie jeśli byśmy chcieli zamontować fotelik przodem do kierunku jazdy, znów mu czegoś brakuje.
        Tylko, że Ty olcm80 nie masz za wielkiego wyboru.

        A co do tych testów, to czasami oczy mi wyłażą jak widzę te ilości gwiazdek... bo jeśli Tobi dostaje 3 gwiazdki a mój 4 to jakoś nie wydaje mi się by te gwiazdki były rzetelnie wystawiane, nie wiem czy nie można by było tego porównać do tych wszystkich atestów wód mineralnych i jogurtów rzekomo dla dzieci, które posiadają nieziemskie ilości wapnia
        Last edited by FamilyTree; 06-01-2010, 11:56.
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          Odp: Fotelik samochodowy

          Moja Majka pierwszy raz jechała przodem do kierunku jazdy w Wigilię. Niestety nie może już dłużej jeździć w tym 0-13kg ale i tak ponad półtora roku tak jeździła.
          Obecnie mamy Maxi-cosi pripri xp i narazie trudno mi cos o nim napisać bo zaledwie 4 razy go uzyliśmy. napewno szybko sie go montuje (wyciagamy go na noc bo mamy garaz pod chmurką i stary samochód ...) super sprawa są też pasy które dopasowuje jednym ruchem reki i mozliwość lekkiego połozenia fotelika.
          Last edited by majajula; 06-01-2010, 11:57.


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            Odp: Fotelik samochodowy

            hmmm to mi znowu dalyscie do myslenia:/ niestety mobi na dzien dzisiejszy nie ma... we wrocku beda mieli pod koniec stycznia
            Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

            http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







            Skomentuj


              Odp: Fotelik samochodowy

              Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
              no tak... biorąc po uwagę,że z 5* foteliki nie istnieja,a z 4* są zaledwie 3sztuki z tej samej firmy, wyboru dużego nie mamy,...więc wolę ten mój "znośny" na 3* niż resztę pozostałych.
              no widać że chyba niezbyt dokładnie przejrzałaś wyniki testów bo są foteliki mające po 5* za bezpieczeństwo a 3 to minimum jeśli zależy Ci na tym by fotelik jako tako ochronił Twoje dziecko(bo są też tacy co mają tylko fotelik bo tak nakazuje prawo...)

              generalnie zasada jest taka, że najlepiej nie kupować fotelików o dużej rozpiętości wagowej, lepiej stosować te o mniejszych,

              a co do starszych dzieci to częstym błędem jest zbyt szybkie przesadzanie na "podstawkę" wtedy w razie wypadku dziecko pięknie "nurkuje" pod pasem bezpieczeństwa i może dojść do poważnych uszkodzeń organów wewnętrznych

              a co do testów... testy są prowadzone przez zupełnie niezależną grupę, możne je pooglądać na w/w przeze mnie stronie




              "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

              Skomentuj


                Odp: Fotelik samochodowy

                http://fotelik.info/pl/news/niebezpi...teliki,57.html




                "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Fotelik samochodowy

                  Aniinka a moglabyś mi pokazać, który fotelik posiada 5 * w kategorii powyżej 9 kg ?? Bo ja takiego nie widzę
                  Tzn. przez jaką niezależną grupę ??
                  Przepraszam, że wypytuję ale ciekawi mnie ta kwestia
                  Last edited by FamilyTree; 08-01-2010, 00:08.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    Odp: Fotelik samochodowy

                    Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
                    no widać że chyba niezbyt dokładnie przejrzałaś wyniki testów bo są foteliki mające po 5* za bezpieczeństwo a 3 to minimum jeśli zależy Ci na tym by fotelik jako tako ochronił Twoje dziecko(bo są też tacy co mają tylko fotelik bo tak nakazuje prawo...)

                    Koleżanka Aniinka chyba myli rubryki w tabeli i niezbyt dokładnie czyta...bo ja nadal nie widze fotelika z 5* w grupie wagowej 9-36kg...a takowa grupa mnie interesuje,bo własnie mam taki fotelik(tak dla przypomnienia) i mój post odnosił się własnie do mojego fotelika ,a tak między nami to żaden fotelik od 9 kg w górę nie ma 5 *


                    Proponuje przejrzeć jeszcze raz tabelkę

                    http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9...aco/index.html
                    FROCH

                    Skomentuj


                      Odp: Fotelik samochodowy

                      I ja i Froch pisałyśmy, że są foteliki z 4* ale jest ich aż 3. Bo chyba jednak
                      niezbyt dokładnie przeczytałaś to co napisałyśmy, a pisałyśmy tylko i
                      wyłącznie o przedziale 9-36 gdzie maksymalnie foteliki mają 4* a nie pięć.
                      Ponadto tak jak pisałam, testy owszem bo jak widać nasze foteliki wcale
                      do najgorszych nie należą ale komfort dziecka jest też ważny. A jak KIDDY
                      dostał 4* za komfort to jak już pisałam jestem Święta. Z tym
                      zabezpieczeniem z przodu 4*


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Fotelik samochodowy

                        Mnie nie chodzi o to, że testom nie należy wierzyć, jak najbardziej trzeba je brać po uwagę.
                        Tylko na dobrą sprawę nic na temat tych testów nie wiem, nie wiem czy są testowane kilka tych samych fotelików, czy tylko jeden... w tym drugim przypadku ciężko uznać coś za całkowicie bezpieczne czy niebezpieczne, bo może zdarzyć się wada produkcyjna. Czy foteliki są sprawdzane pod tym względem ?? Zanim fotelik trafiłby do sprzedaży musiał by przejść te testy zderzeniowe - wtedy byłby w pełni bezpieczny!! a ich nie przechodzi bo kupujemy je w nienaruszonym stanie.
                        Druga sprawa czy te foteliki są poddawane próbom w różnych modelach samochodów ?? Nie. A więc tak na dobrą sprawę nikt o tych fotelikach nic nie wie, jak się zachowają w konkretnej sytuacji (czy. wypadku).
                        A po trzecie, żaden fotelik nie uchroni naszego dziecka, jak sami, my- kierowcy nie będziemy mieli głowy, oczu i uszu otwartych.

                        Natomiast nie wierzę, w żadne "niezależne grupy", których nie da się podpłacić czy też przekupić. Już dość się nasłuchałam i naczytałam super opinii o danym produkcie, który po analizie chemicznej ilościowej i jakościowej już takie super nie są (ostatni nius .... wędzone wędliny w życiu dymu nie widziały, tylko są smarowane jakąś substancją byśmy mieli wrażenie, że tuż z wędzarni przyszły).
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          Odp: Fotelik samochodowy

                          Tree powiedzialas tu cos waznego...nie kazdy fotelik jest tak samo komfortowy i bezpieczny w kazdym samochodzie,my mielismy 4 rozne auta jednoczesnie z tego 2 w ktorych fotelik musial byc zainstalowany z przodu (pick up o pojedynczej kabinie),moj samochod(kabrio ktory ma z tylu tylko 2 punktowe pasy) .Nie mam co sie za duzo podniecac przy zakupie fotelika bo wiekszosc wydaje mi sie wypada podobnie,czy maja 3 czy 5 gwiazdek wszystkie musza miec atest bezpieczenctwa,co do komfortu zalezy tez ile dziecko ma w foteliku spedzac czasu i oczywiscie na co stac rodzicow.My chcielismy kupic Recaro ktore ma frosia bo tu w fr ciesza sie bardzo dobra opinia,w koncu kupilismy Chicco i Bebe confort bo uznalismy ze to najbardziej pasuje do naszych aut (trionos bebe confortu ma waskie siedzisko przez co idealnie pasuje do sportowych aut).

                          Skomentuj


                            Odp: Fotelik samochodowy

                            Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                            TreeMy chcielismy kupic Recaro ktore ma frosia bo tu w fr ciesza sie bardzo dobra opinia,w koncu kupilismy Chicco i Bebe confort bo uznalismy ze to najbardziej pasuje do naszych aut (trionos bebe confortu ma waskie siedzisko przez co idealnie pasuje do sportowych aut).
                            dobrze,żeś w końcu nie kupiła Recaro,bo to "znośny" fotelik
                            FROCH

                            Skomentuj


                              Odp: Fotelik samochodowy

                              Tak czytam ta dyskusje i powiem wam że fajnie jak możemy sobie pozwolic kupic fotelik dobrej firmy - co oznacza zazwyczaj dużą cenę.
                              Jednak naprawdę wielu rodziców nie stać na wydatek rzędu 700 zł czy więcej
                              chociaż by pewnie chcieli, a w czyms lub na czymś te swoje dzieci wozić muszą i kupują Coneco za 200 parę złotych.
                              ostatnio moja znajoma stwierdziła że jak kogos stac na auto stać i na fotelik.
                              Tylko że czasem ktoś to auto kupił 15letnie i zapłacił 2-3 tysiące więc taki fotelik za 700 to nie lada wydatek.

                              a tu testy chicco Proxima który chciałam kupic
                              na szczęście nie kupiłam bo miał popruta tapicerkę a był ostatni w sklepie
                              http://www.youtube.com/watch?v=XSu1KUIFoz4
                              http://www.youtube.com/watch?v=NjC3Q...eature=related
                              Last edited by pinklady; 08-01-2010, 18:33.
                              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                              Skomentuj


                                Odp: Fotelik samochodowy

                                A ja kupiłam używany za niecałe 300 zł bo stwierdziłam że nie stac mnie na wydatek rzedu 700 zł i wiecej jak moje dziecko żadko z fotelika kozysta.
                                A co do testów to ja je biorę z przymrózeniem oka


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X