Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik samochodowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Fotelik samochodowy

    Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
    gdybym czytała tylko swoje posty nie odpowiadałabym na pytania...

    to o fotelik zignorowałam, bo nie uważam, że to miejsce gdzie powinno się chwalić swoimi zakupami, wątek dotyczy wyboru fotelika, a nie podniecania się tymi posiadanymi przez nas
    poza tym jaki to ma cel?

    moja córka jeździ w foteliku niedostępnym u nas, kupiony w usa, z możliwością montażu tyłem do kierunku ruchu do 17 kg wagi dziecka, potem przodem....
    Aniinka Po pierwsze nikt się tu nie chwali swoim fotelikiem,tylko pisze co kupił,po drugie jeśli większość osób ma daną rzecz to nie daje Ci to myślenia,że może być dobra??
    Po trzecie może podasz firmę tego fotelika?? mam wrażenie,że chcesz nas przekonać do tego iż twój fotelik jest najlepszy,bo tyłem montowany i do tego jeszcze kupiony w Usa
    Miło,że znalazłaś takowe fotele,również montowane tyłem,ale przeciętną Polkę nie stać na fotelik rzędu 800-900zł,nie wspominając o 1500zł,więc osoba będąca na etapie kupna fotelika będzie sobie czytać opinie znanych marek (z 3* bądź 4*, bo wiemy,że z 5*- takie nie istnieją) w przystępnych cenach

    Ja preferuje foteliki montowane przodem,przynajmniej widzę moje dziecko,ono widzi mnie,przynajmniej wiem co się dzieje,a tyłem,to bym nic nie widziała,a co na to te dzieci,które robią w czasie drogi straszną histerię,bo nie lubią jeździć,a co dopiero jak matki nie widzą?
    Last edited by Miss; 28-01-2010, 14:10.
    FROCH

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Fotelik samochodowy

      hej, mysmy kupili fotelik(ok 300zl) poprzednik renolux omega 0-18(ten jest obrotowy nasz nie) w tedy jak kupowalismy maly mial ok 7 miesiecy i ok 10kg, wiec nie bylo mowy o takim ktorego nie moznabylo tylem zalozyc, wtedy wybor byl nie wielki takich fotelikow, juz nie pamietam jakie ale rozwazalismy jeszcze jakis bebe comfort, i cos jeszcze ale te byly niestety trzy razy drozsze i niestety to zadecydowalo, i ze wzgledu na zawartosc kieszeni jak i kilka kradziezy fotelikow z samochodow.
      niestety chyba do 13kg mozna bylo tylem wozic, teraz jezdzi przodem, w dodatku mamy na srodku trzypunktowe pasy wiec sobie oglada wszystko przez przednia szybe.
      troche ciezko sie go prostuje do siedzenia bo wajcha czasem sie blokuje, ale nie jest to mocno upierdliwe.

      niedlugo kupujemy wiekszy fotelik, taki juz do konca bo malenstwo sie urodzi i zajmie fotelik braciszka
      ale jeszcze sie nie rozgladalismy.

      Skomentuj


        Odp: Fotelik samochodowy

        a jak ktos ma kasy ze hoho, to pamietam ze parelat temu polak w USA opatentowal fotelik kapsule w ktorej dziecku sie nic nie stanie nawet podczas pozaru, i z wypadkow wychodzila nie uszkodzona(kapsula co rowna sie ze i dziecko),

        Skomentuj


          Odp: Fotelik samochodowy

          no niestety ten fotelik nie wszedł do produkcji podobno....




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            Odp: Fotelik samochodowy

            Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
            Aniinka Po pierwsze nikt się tu nie chwali swoim fotelikiem,tylko pisze co kupił,po drugie jeśli większość osób ma daną rzecz to nie daje Ci to myślenia,że może być dobra??
            Po trzecie może podasz firmę tego fotelika?? mam wrażenie,że chcesz nas przekonać do tego iż twój fotelik jest najlepszy,bo tyłem montowany i do tego jeszcze kupiony w Usa
            Miło,że znalazłaś takowe fotele,również montowane tyłem,ale przeciętną Polkę nie stać na fotelik rzędu 800-900zł,nie wspominając o 1500zł,więc osoba będąca na etapie kupna fotelika będzie sobie czytać opinie znanych marek (z 3* bądź 4*, bo wiemy,że z 5*- takie nie istnieją) w przystępnych cenach

            Ja preferuje foteliki montowane przodem,przynajmniej widzę moje dziecko,ono widzi mnie,przynajmniej wiem co się dzieje,a tyłem,to bym nic nie widziała,a co na to te dzieci,które robią w czasie drogi straszną histerię,bo nie lubią jeździć,a co dopiero jak matki nie widzą?


            1. gdybym próbowała kogokolwiek przekonywać do tego że mój najlepszy napisałabym o nim w pierwszym poście, tak jak Ty

            2. to że dla dziecka do 3-4 roku życia podróż tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza to nie mój wymysł tylko FAKT

            3. a rzeczywiście to, że widzisz dziecko w trakcie jazdy jest najważniejsze.... w takim razie od noworodka tak je woziłaś?
            jeśli dziecko zaczyna jazdę w aucie tyłem to nie przeszkadza mu to po czasie uznaje to za normę....
            kolejny głupi argument że dziecko nie widzi ja jedzie tyłem- foteliki dla większych dzieci montowane tyłem są na tyle wysoko, że dzieć bez problemu może podziwiać widoki za oknem samochodu

            4. nasz fotelik nie kosztował 900zł, na taki też nie byłoby mnie stać

            5. swoje posty kierowałam do koleżanki która prosiła o pomoc w wyborze fotelika zaznaczając, że cena nie gra roli...
            Last edited by Aniinka; 29-01-2010, 12:02.




            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

            Skomentuj


              Odp: Fotelik samochodowy

              Aniinka a ja się nie zgodzę z tobą że dziecku wszystko jedno czy siedzi przodem czy tyłem.
              Owszem niemowlaka wozi się w foteliku montowanym tyłem, ale zazwyczaj dzieciom zaczyna to przeszkadzać gdy skończą jakies pół roku i zaczynają cos kumac, bo wiadomo że taki miesięczniak przespi cała drogę, a półroczniak niekoniecznie.
              Wiesz mozna jeździć zdezelowanym gratem i tez uznac to po czasie za normę
              usiądź tyłem do kierunku jazdy i podziwiaj te "widoki" za oknem, ciekawa jestem czy ci będzie bez różnicy - śmiem watpić.
              wiekszośc dzieci powyżej 6 miesiąca marudzi już w takim foteliku - wystarczy na forach poczytać co mamy piszą .
              Poza tym uważam że należy tez wziąć pod uwagę dystanse jakie się pokonuje i częstotliwośc.
              bo jedni jeżdżą w wekendy 20 km od domu, inni pokonują większe odległości z dzieckiem częściej więc i tu trzeba się zastanowić.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                Odp: Fotelik samochodowy

                Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość

                Poza tym uważam że należy tez wziąć pod uwagę dystanse jakie się pokonuje i częstotliwośc.
                bo jedni jeżdżą w wekendy 20 km od domu, inni pokonują większe odległości z dzieckiem częściej więc i tu trzeba się zastanowić.
                OO tak pinklady masz racje,my mamy do przejechania 1400km,więc ciężko mi sobie wyobrazić swoje dziecko 2 letnie tyłem obrócone przez ponad 10h.
                FROCH

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Fotelik samochodowy

                  dziwne porównanie zdezelowanego grata do fotelika samochodowego....

                  wyobraź sobie że fotelik montowany tyłem(nie nosidełko tylko ten dla starszych dzieci) jest identycznej wysokości jak ten montowany przodem, dziecko patrzy w bok i widzi co jest za oknem... moja córka(2 lata) nie narzeka podróże znosi świetnie, wystarczy trochę pomyśleć, żeby się dziecko w aucie nie nudziło, no nie wiem chyba że ja mam jakieś dziecko inne niż wszystkie i ono głupiutkie się nie buntuje, a dodam jeszcze, że podróżujemy baaardzo dużo. jeden raz jechała przodem do kierunku jazdy a potem znowu tyłem i nie było marudzenia, że znowu niedobra mama ją tyłem posadziła




                  "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                  Skomentuj


                    Odp: Fotelik samochodowy

                    Aniinka masz fotelik montowany tyłem, kupiłaś taki i chwała ci za to bo masz mega bezpieczne dziecko w tym foteliku nie to co my biedne mamusie takiego bezpiecznego fotela dzieciom nie sprawiły

                    Prawda jest taka że nawet jesli jakąś rację masz to co z tego?
                    spójrz realnie na naszą polską rzeczywistość, takie foteliki są mało dostepne w naszym kraju, nawet renomowane firmy romer Recaro itd. robią foteliki montowane przodem.
                    a nawet jak jakiś znajdziesz tyłem (choć osobiście nie widziałam w żadnym sklepie) to są one drogie i możesz go wychwalać pod niebiosa, może ci każdy przyznać rację ale ze względów bardzo przyziemnych (finanse) i tak go nie kupi.

                    co do mojego porównania - to do wszystkiego można sie przyzwyczaic i wszystko po czasie mozna uznac za normę nie tylko jeżdżenie w foteliku tyłem jak to zaznaczyłaś, dlatego tak napisałam.

                    dodam jeszcze że jak się wozi dwoje dzieci w aucie -ja woże jeszcze w drugim foteliku 11-latka (przodem rzecz jasna) to nie ma mowy by mi drugi chciał siedziec tyłem gdy widzi że brat przodem siedzi.
                    I tak mi zawsze młody marudzi bo zasiada w foteliku starszego brata i nie chce przesiąść się do swojego jak mamy jechac
                    Last edited by pinklady; 31-01-2010, 10:57.
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      Odp: Fotelik samochodowy

                      a czy ja pisałam, że Wy biedne mamusie niedobre bo kupiłyście takie a nie inne foteliki????
                      pisałam tylko głównie do tych mam, które stoją przed wyborem fotelika dla swojego dziecka, bo im się te wskazówki przydadzą, a nie tym, które już fotelik mają...

                      nie ma takiego pojęcia jak megabezpieczne dziecko w aucie, bo generalnie sama jazda autem do bezpiecznych nie należy...

                      jakąś rację mam.... hmmm to nie ja ją mam tylko biomechanicy, biofizycy, którzy najlepiej wiedzą co się dzieje z ciałem człowieka podczas wypadku, jeśli ktoś nie spał na lekcjach fizyki, to nie będzie się wykłócał i próbował spierać tylko przyjmie ten fakt do wiadomości, zwłaszcza, że można obejrzeć jak to wszystko wygląda...

                      no cóż nawet Kopernik miał problemy kiedy próbował przekonywać ludzi, że ziemia nie jest płaska

                      a co do wożenia dwójki dzieci- czy młodsze wozisz przodem od noworodka?




                      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Fotelik samochodowy

                        Aniinka ja ci już jak krowie na rowie wytłumaczę:
                        podstawowy problem to taki że foteliki montowane tyłem są u nas prawie niedostepne a jak pewnie są - to drogie. a swoją droga jakoś te wszystkie firmy nie kwapią się do tego żeby takowe foteliki produkować więc coś w tym jest. więc co z tego że ci wszyscy biomechanicy otd.
                        Wszystko na temat!
                        A co do dzieci moich - oczywiście że woziłam młodego w nosidełku tyłem , ale od mniej więcej 6 miesiąca jazda była koszmarem bo mały wiecznie płakał, a jak miał jakies 10 to już w ogóle sie wyrywał z pasów, bo nie chciał siedzieć. Przesadzilismy go w wieku 15 miesięcy do fotelika 9-25 przodem i jakby dziecka nie było.

                        cóż możemy mieć tylko nadzieję że foteliki montowane tyłem będą dostępne niedługo w każdym sklepie tak jak teraz dostepne są te montowane przodem, ale to juz pewnie nie będzie za kadencji mojego smyka bo on już w 15-36 będzie jeździł.....
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          Odp: Fotelik samochodowy

                          Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość

                          a co do wożenia dwójki dzieci- czy młodsze wozisz przodem od noworodka?
                          Heheh, się uśmiałam. Bo jeszcze nie widziałam wykłócającego się o jazdę
                          tyłem noworodka. Noworodkom to zwisa i powiewa jak starszy brat jedzie w
                          aucie. Ale tak jak Pinki napisała rocznemu szkrabowi nie jest już to obojętne.
                          Więc pytanie, czy woziła dziecko od noworodka przodem jest co najmniej
                          bez sensu.
                          Aniinka ja jeszcze raz napisze to co dziewczyny już tysiąc razy pisały
                          ale nie wiem, może przeoczyłaś. Nikt nie negował tego, że jazda tyłem dziecka
                          do 3 lat jest bezpieczniejsza. Ponadto każda z nas wybrała fotelik, który jest
                          zarówno bezpieczny jak i komfortowy dla naszego maluszka. Dlatego słowa,
                          że np fotelik Recaro jest akceptowalny są hmm...
                          My pisałyśmy o foteliku, który posiadamy i z którego jesteśmy jak dotąd
                          zadowolone. Dlatego nie rozumiem jak możesz cokolwiek powiedzieć
                          o nim nie mając takowego? Na podstawie tabelek stwierdziłaś
                          że jest akceptowalny? To gratuluję. Możesz być wróżką
                          Ponadto jak dla kogoś fakt taki, czy tapicerka łatwo się ściąga i czyści
                          to jest pikuś to mogę pożyczyć moje dziecko z chorobą lokomocyjną.
                          Last edited by Nusiakova; 31-01-2010, 20:50.


                          Skomentuj


                            Odp: Fotelik samochodowy

                            Jak cię stuknie z boku to Ci nawet fotelik z 6* nie pomoże.
                            FROCH

                            Skomentuj


                              Odp: Fotelik samochodowy

                              oj dziewczyny a wy ciagle to samo )

                              ale to dziwne ze czasem nawet te drogie foteliki na testach zderzeniowych wychodza tragicznie, jak szukalismy fotelika to gdzies doczytalam ze jakis(juz teraz nie pamietam jaki, a wcale nie z najnizszej polki) w wyniku zdezenia czolowego lamal sie tak ze robil dodatkowo krzywde dziecku.ale wiadomo ze sa testowane chyba przy 60 czy 40km/h, a czoloweczka to z regoly nie mniej jak 120km/h(60*2)

                              tak naprawde ktory fotelik jest dobry dowiemy sie po mocnej kolizji, bo tak to tylko sprawdzamy funkcjonalnosc,a i tak nie bedzie to obiektywna ocena bo kazdy wypadek jest inny(nikomu nie zycze)

                              wazne jest to ze czesc fotelikow wyglada jak nowa(np uzywki na allegro) a sa po kolizji i maja polamane czesci wewnatrz, ktore maja amortyzowac uderzenie .
                              dlatego JA mowie NIE fotelikom uzywanym,zaoszczedzisz teraz a potem wydawac bedziesz tysiace na rehabilitacje dziecka(a to tylko kwestia finansowa).bo to ma slozyc dla bezpieczenstwa naszej pociechy a nie zeby policja nie dala mandatu.

                              Skomentuj


                                Fotelik od 9kg - Jaki polecacie?

                                Muszę mojej córci zmienić fotelik na większy i jest ich tyle że mam mętlik w głowie. Napiszcie mi jakie polecacie, co mają fajne w sobie, czy łatwo się montują, czy są stabilne po zamontowaniu i ogólnie wszystko.
                                Z góry dzięki za pomoc

                                5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                                14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X