Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baśnie Andersena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Baśnie Andersena

    Czytacie dzieciom baśnie Andersena? Jaką baśń najbardziej lubicie? Czy wasi rodzice czytali je wam?

    Ja bardzo lubię baśnie Andersena, najbardziej Dziewczynkę z zapałkami
    Last edited by koniczynka4; 22-02-2010, 13:27.
  •    
       

    #2
    Odp: Baśnie Andersena

    Tobaśnie mojego dzieciństwa. Mam jeszcze tą starą książkę. Szara, ale baśnie piękne. i morały ciagle aktualne

    Skomentuj


      #3
      Odp: Baśnie Andersena

      A dla mnie były za straszne - dziewczynka, której nikt nie pomógł i zamarzła na śmierć, roztrzaskane lusterko, które powoduje, że serce Kaja zamarza. Chyba wierzyłam, że to prawda. Słyszałam kiedyś, że w oryginale one nie są aż takie straszne i że to wina tłumaczenia, ale wiem, że mój prawie sześciolatek jest baaaardzo wrażliwy i na czytanie do poduszki to dla niego się nie nadają.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Baśnie Andersena

        Moją ukochaną baśnią Andersena jest "Słowik". Uważam że Andersen pisał piękne, wzruszające i z ważnym przesłaniem historię. Baśnie te skierowane są jednak do starszych dzieci. Myślę, że np. pięciolatek nie zrozumie ich sensu

        Skomentuj


          #5
          Odp: Baśnie Andersena

          To chyba racja,baśnie Andersena skierowane są raczej do starszych dzieci,jeżeli czytamy je 2 latkowi to może się po prostu znudzić. A ja nie mam swojej ulubionej baśni,wszystkie są piękne i chętnie poczytałabym je jeszcze raz.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Baśnie Andersena

            A ja najbardziej lubiłam "Księżniczkę na ziarnku grochu" ogólnie mam Baśnie Andersena i bardzo mi sie podobaja.
            Doriaś ur.17.03.2008




            Tristaś ur. 11.03.2010

            Skomentuj


              #7
              Odp: Baśnie Andersena

              Napisane przez bassia55 Pokaż wiadomość
              Moją ukochaną baśnią Andersena jest "Słowik". Uważam że Andersen pisał piękne, wzruszające i z ważnym przesłaniem historię. Baśnie te skierowane są jednak do starszych dzieci. Myślę, że np. pięciolatek nie zrozumie ich sensu
              Tak, slowik to piekna basn, sama tyle razy sie nad nia poplakalam, jak bylam mala... I nalezy tez do jednych z moich ulubionych, mimo, ze taka smutna.. Ale obawiam sie, ze dwulatek jeszcze nie jest w stanie zrozumiec historii i przeslania.. Ale moze mimo to warto je mu czytac..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Baśnie Andersena

                Skoro tak zachęcacie,to chyba podejdziemy do tej baśni "Słowik",ale obawiam się że mój syn jest jeszcze na to za mały. Tak czy inaczej warto wiedzieć co przeczytać dziecku

                Pozdrawiam www.amko.com.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Baśnie Andersena

                  Moja córcia zna kilka bajek Andersena i ja również chetnie jej je opowiadam.Lubi dziewczynke z zapałkami oraz księżniczke na ziarnku grochu.




                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Baśnie Andersena

                    Basnie Andersena to klasyka Sa cudowne i naprawde bardzo rozwijaja dziecieca wyobraznie, jako dziecko je wielbialam! Gdy mama mi je opowiadala zamykalam oczy i marzylam... widzialam postaci ich piekne zamki itp:-) A wyobraznie trzeba rozwijac ) Poleca mte baśnie jeszcze raz!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Baśnie Andersena

                      Api właśnie w nich zasmakowała - znała takie wersje skrócone a teraz czytam jej pełne ze starej 30 letniej książki po Tacie tym większa frajda dla niej

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Baśnie Andersena

                        Ja rowniez ubostwiam basnie Andersena. Moj mały sluchacz uwielbial bajke krolowa sniegu

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Baśnie Andersena

                          Rodzice mi zawsze czytali baśnie Andersena. Wszystkie bardzo lubiłam, tylko jakoś Królowa śniegu mnie przerażała zostało mi to do dzisiaj i omijam tą baśń.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Baśnie Andersena

                            Nasza córcia też ma Baśnie Andersena. Teraz jak czytamy niektóre baśnie to czasem jesteśmy przerażeni. Dużo w nich śmierci, straszydeł...



                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Baśnie Andersena

                              Moje dzieci też ubóstwiają te bajki , syn szczególnie lubi właśnie Królową śniegu








                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X