Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W co się bawić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • puszol
    replied
    Odp: W co się bawić

    Czasem zabieram moje dzieci na wycieczkę. Puzzlesescape.pl to miejsce w którym można grać w gry logistyczne, przygodowe. Świetna zabawa dla całej rodziny.

    Leave a comment:

  •    
       

  • pradip
    replied
    Odp: W co się bawić

    Teraz rowerki biegowe w dużym stopniu zastępują rowerki trzykołowe i wydaje mi sie że takie 3 letnie dziecko spokojnie już dawno mogłoby śmigać na biegówce ewentualnie z dokręconymi dodatkowymi kółkami bocznymi.

    Leave a comment:


  • vicky0019
    replied
    Odp: W co się bawić

    3-latek jest chyba jeszcze za mały na jazdę na łyżwach, ale można go już na rowerku uczyć jeździć Na początku na takim 3 kołowym jak np http://www.smykoland.pl/baby-mix-row...elony-mis.html, a później na coraz większych

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: W co się bawić

    Napisane przez basiakraw Pokaż wiadomość
    Dla starszych dzieci polecam książeczkę "Książka pod tytułem" Roberta Trojanowskiego. Są w niej zabawy, polecenia i dziecko samo ją uzupełnia (nawet tytuł). Fajna sprawa
    Aż z ciekawości wygooglowałam i sprawdziłam co to za książka
    Ciekawa te zadania niektóre fajne kreatywne Nie są trudne ani długie przez co dziecko szybko się nie zniechęci Ale niektóre nie podobają mi się np "zniszcz ten dziennik" ???!!!Cena chyba w porządku a i fajny pomysł na prezent może być

    Leave a comment:


  • basiakraw
    replied
    Odp: W co się bawić

    Dla starszych dzieci polecam książeczkę "Książka pod tytułem" Roberta Trojanowskiego. Są w niej zabawy, polecenia i dziecko samo ją uzupełnia (nawet tytuł). Fajna sprawa

    Leave a comment:


  • matylda120
    replied
    Odp: W co się bawić

    jazda na łyżwach dla 3 latka moze być trudna ale zawsze możesz spróbować ale pozatym jesli chodzi o zabawy to ja organizuje najczęściej zabawy w domu z moim maluchem i najczesciej układamy puzzle piankowe typu http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..iat-m-007.html

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: W co się bawić

    jak najwięcej zabaw ruchowych polecam chowanego, ciuciubabkę, ale fajnie jeż też potem odpocząć z książeczka, byle jak najdalej od kompitera

    Leave a comment:

  •    
       

  • natita04
    replied
    Odp: W co się bawić

    U nas w domu też robią furorę kółko graniaste oraz nasze stare znane zabawy typu: w chowanego,w ganianego,w ogień,gramy w piłkę... Przynajmniej Mały ma okazję się zmęczyćpozdrawiam

    Leave a comment:


  • anet28
    replied
    Odp: W co się bawić

    witam.co do zabaw w domu to ostatnio kupilam fajną ksiązke.Nazywa się "czupury".I tam jest dużo zabaw dla dzieci, z tym ze koncepcja jest taka że są to zabawy bez zabawek.Generalnie fajna rzecz jak brakuje juz pomysłow na zabawe,ja wlasnie dlatego ja kupilam bo moje dziecko wymaga odemnie duzej inwencji twórczej jezeli chodzi o zabawy i troche brakowalo mi juz pomysłow.

    Leave a comment:


  • tori101
    replied
    Odp: W co się bawić

    hej
    a oto kilka fotek z radosną twórczością smyka
    ostatnio w przedszkolu pani dała im mąkę na taki mały talerzyk papierowy, żeby się w tym babrały, wszystkie dzieciaki były szczęśliwe a mamusie uradowane, że to w przedszkolu i w domu nie trzeba będzie sprzątać ale taką samą zabawę można zrobić z kaszą manną-nie pyli się tak, wysypać troszkę na talerzyk papierowy czy tacę dużą plastikową i dziecko może sobie po tym paluszkami mazać
    pozdrawiam
    Attached Files

    Leave a comment:

  •    
       

  • tori101
    replied
    Odp: W co się bawić

    Cześć dziewczyny
    Mój szkrab ma 20m-cy i też szukam nowych pomysłów na zabawy.
    My oprócz malowania farbami (pędzlem, szczoteczką do zębów, małą gąbką-zmywakiem do naczyń, rękami), gniecenia ciastoliny, ostatnio dołożyliśmy klejenie - najpierw darliśmy np. gazetę, papier kolorowy, bibułę na małe kawałki, potem można papierkami porzucać po pokoju, pozbierać do wiaderka a na końcu poprzyklejać do kartki, dziecko oswaja się z klejem (najlepszy klej którym dziecko samo paluszkiem smaruje), robiliśmy też kulki z bibuły i przyklejaliśmy na laurkę dla dziadków-takie niby kwiatki, robiliśmy bałwanka z płatków kosmetycznych (można z waty), do bałwanka doszedł kapelusz z kawałka gazety i pisakiem zrobione oczy, darliśmy watę na śnieg żeby go przykleić obok bałwanka - Miśkowi się podobało.
    Na dzień babci nawlekaliśmy makaron na sztywny sznurek (kupowałam w kwiaciarni papierowy sznurek z drucikiem w środku), w ogóle w tym wieku dobre ćwiczenie manualne to nawlekanie koralików z większym oczkiem czy właśnie makaronu.
    Co do makaronu to ja daję swojemu różny surowy makaron (rurki różnej wielkości, spiralki, kółka, muszelki), fasolki, kaszę gryczaną do zabawy np. podczas jedzenia daję mu na stolik kilka różnych kubeczków, pojemniczków i te makaroniki, fasolki - Misiek się tym świetnie bawi w gotowanie, przesypywanie, dzieci niektóre lubią zanurzać rękę w kaszy czy fasolce, dobre ćwiczenie na zmysł dotyku.
    Mój jeszcze lubi narzędzia plastykowe, którymi udaje, że naprawia swoje samochody, lubi budować z klocków wieże - najpierw zamęczał nas budowaniem garaży dla swoich samochodów, teraz robi to już sam.
    Fajne są też pierwsze układanki drewniane, rybki z magnesami do łowienia, tablica magnetyczna z drewnianymi zwierzątkami do przyczepiania, w ogóle drewniane zabawki są super, http://www.urwis.pl/sklep/k202-zabawki-drewniane.html
    ale się rozpisałam

    pozdrawiam
    jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę
    Last edited by tori101; 25-01-2010, 01:26.

    Leave a comment:


  • kasiakozmin
    replied
    Odp: W co się bawić

    Kuchnia to królestwo małych dzieci. Ja pozabezpieczałam szafki,ale przed swiętami moje dzieci pojechały na kilka dni do babci i wystarczyły 2 minuty nieobecności mojej mamy w kuchni. Babcia wraca, a na podłodze moks: olej+makaron+cukier puder+kaszka manna. Dzieci najszczęśliwsze na świecie, ubranka do prania, a podłoga w kuchni do świąt klejąca

    Leave a comment:


  • MonikaPB21
    replied
    Odp: W co się bawić

    U nas ogromnym powodzeniem cieszy sie malowanie farbami. W różnych wariantach: pedzelkiem, łapkami, stępelkami z ziemniaków. Oczywiscie we dwoje.
    Początkowo dałam mu takie książeczki do malowania wodą (kartki nasączone juz są farbą), ale prawdziwe farby są zdecydowanie ciekawsze. Zwłaszcza malowanie sobię pędzelkiem po rączce i później odciski na kartce.

    A i wszelkie warianty zabawy w chowanego. Zarówno jak on i my się chowamy, jak i zabawki chowamy na zmianę.

    A od co najmniej roku niezmiennie interesujaca jest kuchenna szafka z różnego rodzaju garnkami. Zwłaszcza jak ja gotuję, to Młody siedzi sobie na podłodze i albo gra na "bębenku", albo gotuje, albo jeździ na plasikowych talerzach. Skutecznie też chowa mi blat od tortownicy. Musiałam kupić nową i tej strzegę lepiej.

    Leave a comment:


  • kasiakozmin
    replied
    Odp: W co się bawić

    TO chyba Hit tego okresu: pudełka, koszyczki i garnki. Moje szkraby dziś całe przedpołudnie chodziły z garnkami i łyżkami. Na gwiazdkę dostały 4 bębenki, organki, tamburyn, cymbałki itp...a i tak hitem jest granie na garnkach

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    Odp: W co się bawić

    Kasia chowanie zabawki u nas jest wielkim hitem
    Zamiast koszyczkow wzielam pudelka z przykrywkami i maly caly az sie trzesie z wrazenia jak otwiera wieczko zeby znalezc co mama schowala
    Dziewczyny u nas wszystkie pudelka,kartoniki sluza za garaz...Poldi dostal od Mikolaja pietrowy z myjnia jednak woli parkowac swoje autka we wszystkich pudelkach jakie uda mu sie znalezc w domu...

    Leave a comment:

       
Working...
X