Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W co się bawić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: W co się bawić

    TO chyba Hit tego okresu: pudełka, koszyczki i garnki. Moje szkraby dziś całe przedpołudnie chodziły z garnkami i łyżkami. Na gwiazdkę dostały 4 bębenki, organki, tamburyn, cymbałki itp...a i tak hitem jest granie na garnkach

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: W co się bawić

      U nas ogromnym powodzeniem cieszy sie malowanie farbami. W różnych wariantach: pedzelkiem, łapkami, stępelkami z ziemniaków. Oczywiscie we dwoje.
      Początkowo dałam mu takie książeczki do malowania wodą (kartki nasączone juz są farbą), ale prawdziwe farby są zdecydowanie ciekawsze. Zwłaszcza malowanie sobię pędzelkiem po rączce i później odciski na kartce.

      A i wszelkie warianty zabawy w chowanego. Zarówno jak on i my się chowamy, jak i zabawki chowamy na zmianę.

      A od co najmniej roku niezmiennie interesujaca jest kuchenna szafka z różnego rodzaju garnkami. Zwłaszcza jak ja gotuję, to Młody siedzi sobie na podłodze i albo gra na "bębenku", albo gotuje, albo jeździ na plasikowych talerzach. Skutecznie też chowa mi blat od tortownicy. Musiałam kupić nową i tej strzegę lepiej.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #18
        Odp: W co się bawić

        Kuchnia to królestwo małych dzieci. Ja pozabezpieczałam szafki,ale przed swiętami moje dzieci pojechały na kilka dni do babci i wystarczyły 2 minuty nieobecności mojej mamy w kuchni. Babcia wraca, a na podłodze moks: olej+makaron+cukier puder+kaszka manna. Dzieci najszczęśliwsze na świecie, ubranka do prania, a podłoga w kuchni do świąt klejąca

        Skomentuj


          #19
          Odp: W co się bawić

          Cześć dziewczyny
          Mój szkrab ma 20m-cy i też szukam nowych pomysłów na zabawy.
          My oprócz malowania farbami (pędzlem, szczoteczką do zębów, małą gąbką-zmywakiem do naczyń, rękami), gniecenia ciastoliny, ostatnio dołożyliśmy klejenie - najpierw darliśmy np. gazetę, papier kolorowy, bibułę na małe kawałki, potem można papierkami porzucać po pokoju, pozbierać do wiaderka a na końcu poprzyklejać do kartki, dziecko oswaja się z klejem (najlepszy klej którym dziecko samo paluszkiem smaruje), robiliśmy też kulki z bibuły i przyklejaliśmy na laurkę dla dziadków-takie niby kwiatki, robiliśmy bałwanka z płatków kosmetycznych (można z waty), do bałwanka doszedł kapelusz z kawałka gazety i pisakiem zrobione oczy, darliśmy watę na śnieg żeby go przykleić obok bałwanka - Miśkowi się podobało.
          Na dzień babci nawlekaliśmy makaron na sztywny sznurek (kupowałam w kwiaciarni papierowy sznurek z drucikiem w środku), w ogóle w tym wieku dobre ćwiczenie manualne to nawlekanie koralików z większym oczkiem czy właśnie makaronu.
          Co do makaronu to ja daję swojemu różny surowy makaron (rurki różnej wielkości, spiralki, kółka, muszelki), fasolki, kaszę gryczaną do zabawy np. podczas jedzenia daję mu na stolik kilka różnych kubeczków, pojemniczków i te makaroniki, fasolki - Misiek się tym świetnie bawi w gotowanie, przesypywanie, dzieci niektóre lubią zanurzać rękę w kaszy czy fasolce, dobre ćwiczenie na zmysł dotyku.
          Mój jeszcze lubi narzędzia plastykowe, którymi udaje, że naprawia swoje samochody, lubi budować z klocków wieże - najpierw zamęczał nas budowaniem garaży dla swoich samochodów, teraz robi to już sam.
          Fajne są też pierwsze układanki drewniane, rybki z magnesami do łowienia, tablica magnetyczna z drewnianymi zwierzątkami do przyczepiania, w ogóle drewniane zabawki są super, http://www.urwis.pl/sklep/k202-zabawki-drewniane.html
          ale się rozpisałam

          pozdrawiam
          jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę
          Last edited by tori101; 25-01-2010, 02:26.





          Skomentuj


            #20
            Odp: W co się bawić

            hej
            a oto kilka fotek z radosną twórczością smyka
            ostatnio w przedszkolu pani dała im mąkę na taki mały talerzyk papierowy, żeby się w tym babrały, wszystkie dzieciaki były szczęśliwe a mamusie uradowane, że to w przedszkolu i w domu nie trzeba będzie sprzątać ale taką samą zabawę można zrobić z kaszą manną-nie pyli się tak, wysypać troszkę na talerzyk papierowy czy tacę dużą plastikową i dziecko może sobie po tym paluszkami mazać
            pozdrawiam
            Attached Files





            Skomentuj


              #21
              Odp: W co się bawić

              witam.co do zabaw w domu to ostatnio kupilam fajną ksiązke.Nazywa się "czupury".I tam jest dużo zabaw dla dzieci, z tym ze koncepcja jest taka że są to zabawy bez zabawek.Generalnie fajna rzecz jak brakuje juz pomysłow na zabawe,ja wlasnie dlatego ja kupilam bo moje dziecko wymaga odemnie duzej inwencji twórczej jezeli chodzi o zabawy i troche brakowalo mi juz pomysłow.

              Skomentuj


                #22
                Odp: W co się bawić

                U nas w domu też robią furorę kółko graniaste oraz nasze stare znane zabawy typu: w chowanego,w ganianego,w ogień,gramy w piłkę... Przynajmniej Mały ma okazję się zmęczyćpozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: W co się bawić

                  jak najwięcej zabaw ruchowych polecam chowanego, ciuciubabkę, ale fajnie jeż też potem odpocząć z książeczka, byle jak najdalej od kompitera

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: W co się bawić

                    jazda na łyżwach dla 3 latka moze być trudna ale zawsze możesz spróbować ale pozatym jesli chodzi o zabawy to ja organizuje najczęściej zabawy w domu z moim maluchem i najczesciej układamy puzzle piankowe typu http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..iat-m-007.html

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: W co się bawić

                      Dla starszych dzieci polecam książeczkę "Książka pod tytułem" Roberta Trojanowskiego. Są w niej zabawy, polecenia i dziecko samo ją uzupełnia (nawet tytuł). Fajna sprawa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: W co się bawić

                        Napisane przez basiakraw Pokaż wiadomość
                        Dla starszych dzieci polecam książeczkę "Książka pod tytułem" Roberta Trojanowskiego. Są w niej zabawy, polecenia i dziecko samo ją uzupełnia (nawet tytuł). Fajna sprawa
                        Aż z ciekawości wygooglowałam i sprawdziłam co to za książka
                        Ciekawa te zadania niektóre fajne kreatywne Nie są trudne ani długie przez co dziecko szybko się nie zniechęci Ale niektóre nie podobają mi się np "zniszcz ten dziennik" ???!!!Cena chyba w porządku a i fajny pomysł na prezent może być

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: W co się bawić

                          3-latek jest chyba jeszcze za mały na jazdę na łyżwach, ale można go już na rowerku uczyć jeździć Na początku na takim 3 kołowym jak np http://www.smykoland.pl/baby-mix-row...elony-mis.html, a później na coraz większych

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: W co się bawić

                            Teraz rowerki biegowe w dużym stopniu zastępują rowerki trzykołowe i wydaje mi sie że takie 3 letnie dziecko spokojnie już dawno mogłoby śmigać na biegówce ewentualnie z dokręconymi dodatkowymi kółkami bocznymi.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: W co się bawić

                              Czasem zabieram moje dzieci na wycieczkę. Puzzlesescape.pl to miejsce w którym można grać w gry logistyczne, przygodowe. Świetna zabawa dla całej rodziny.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X