Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W co się bawić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    W co się bawić

    W co się bawicie z dzieckiem? Organizujecie im zabawy w domu, czy na świeżym powietrzu?

    Czy 3-letnie dziecko da się nauczyć jeździć na łyżwach?
  •    
       

    #2
    Odp: W co się bawić

    Moje bliźniaki mają 14 mies. Dziś pierwszy raz spadło u nas sporo śniegu i na 20 min poszliśmy z chłopcami na dwór. Już samo chodzenie po śniegu było dla nich ogromną zabawą!!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: W co się bawić

      A jeśli chodzi o łyżwy, to jestem za! Mam wujka i kuzynostwo w Kanadzie. Kuzyni zanim dobrze chodzili, to już rewelacyjnie pływali i ćwiczyli jazdę na łyżwach- hokej to u nich podstawa. Małe dzieci szybko się uczą. Szczególnie jazdy na nartach- zawsze mnie zachwyca jazda maluchów z rodzicami na stoku narciarskim. Warto inwestować w dzieci!

      Skomentuj


        #4
        Odp: W co się bawić w domu

        dziewczyny mam pytanie w co bawić się w domku z 1,5 rocznym chłopczykiem?? pomysły mi się wyczerpały już





        Skomentuj


          #5
          Odp: W co się bawić w domu

          Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
          dziewczyny mam pytanie w co bawić się w domku z 1,5 rocznym chłopczykiem?? pomysły mi się wyczerpały już
          Najpierw napisz w co się bawicie
          u nas ostatnim wielkim przebojem jest kółko graniaste za którym Amesia wręcz przepada i domaga się co rusz.
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #6
            Odp: W co się bawić

            Iza jeszcze napisz, kto ci podpowiedział i nauczył kółka graniastego :P


            Skomentuj


              #7
              Odp: W co się bawić

              Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
              Iza jeszcze napisz, kto ci podpowiedział i nauczył kółka graniastego :P
              Nie uwierzysz ale zapomniałam
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: W co się bawić

                To możesz tez zapomnieć że podpowiem CI jakiekolwiek inne zabawy


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: W co się bawić

                  Nusiaczku zapodaj nowe zabawy plis plis plis



                  P.S-kółko graniasta podpowiedziała mi Nusiakowa
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: W co się bawić

                    Nusiaku podziel sie pomyslami plis bo my tez sie nudzimy z Poldaskiem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: W co się bawić

                      U nas kółko graniaste też jest na topie, choć ostatnio lubimy się bawić w baloniku nasz malutki... ale do tej zabawy potrzeba min. 3 osoby.
                      Poradnia rehabilitacyjna kazała Julkowi chodzić na palcach i na piętach, by go zachęcić spiewam mu piosenkę "stary niedźwiedź mocno śpi", zmieniam tylko tekst i raz każę chodzić na palcach a raz na piętach.

                      Dziewczyny a przeglądałyście stronę fisher price? Tam proponuję zabawy, niektóre dość fajne.

                      Nusiak podaj pomysły jeszcze innych zabaw ?
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: W co się bawić

                        Moi chłopcy mają 14,5 mies, więc polecam kilka zabaw:
                        przede wszystkim wszystko, co wiąże się z chowaniem i szukaniem:
                        1. chowanie przedmiotu np pod poduszkę, za krzesło, za szafę, ale tak, żeby maluszek widział momant chowania, a póxneij zachęcanie do szukania
                        2. układanie na podłodze np 3 koszyczków. Wkładanie jednej zabawki do jednego z nich i zachęcanie dziecka, by odsłoniło, w którym koszyku jest zabawka
                        3. chowanie siebie, a-kuku...itp.

                        Moje maluchy uwielbiają takie zabawy.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: W co się bawić

                          Moja Julia uwielbia wszelkie zabawy typu: piosenka-pokazywanie o czym się
                          śpiewa.

                          Np piosenka o baloniku:
                          W dół i do góry, leci balonik wysoko pod chmury
                          W dół i do góry, fruwa po niebie
                          Do mnie przyleci a potem do Ciebie

                          Koleżanka pożyczyła mi płytki z piosenkami z zajęć Helen Doron i to jest
                          także szaleństwo w wykonaniu Julki. One są krótki, z prostym słownictwem.

                          Z innych zabaw, to lubimy kolorować, naklejać, bawić się ciastoliną.
                          Julia wyciska makaron i do tego jakieś pomidorki, rybki, grzybki z zestawu
                          do pizzy.

                          A no i hicior ostatni dni, ale to polecam tylko właścicielom psów takich jak
                          Yorki. Kąpanie i czesanie psa. Julka ma swoją szczotkę z naturalnego
                          włosia, której używałam jak była noworodkiem i czesze nią psa.
                          Wyciera go ręcznikiem.

                          Jak macie jakiś duży karton, to zróbcie maluchowi domek z niego. Taki
                          domek zrobił Julce mój mąż. Powycinał jej okienka a potem dał kredki
                          i razem rysowali po nim. Jak nie ma tyle miejsca w domu to z pudełka
                          po butach i innych mozna zrobić małe zoo czy też domki dla zwierząt.
                          Mozna tez z nich zrobić skrzynkę na listy dla maluszka i co jakiś czas
                          mu wrzucac tam kolorowe kartki, poprosić, żeby ktoś z rodziny może
                          coś napisał

                          Nie wiem, to tak na poczekaniu, jak mi się coś przypomni to napisze.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: W co się bawić

                            haha ... z tym domkiem z kartonu to u nas była heca. Julek nie chciał siedzieć w nim sam i ciągnął albo mnie albo męża. Domek długo nie wytrzymał
                            Ale fakt, zabawy było sporo.
                            Last edited by FamilyTree; 04-01-2010, 14:30.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: W co się bawić

                              Kasia chowanie zabawki u nas jest wielkim hitem
                              Zamiast koszyczkow wzielam pudelka z przykrywkami i maly caly az sie trzesie z wrazenia jak otwiera wieczko zeby znalezc co mama schowala
                              Dziewczyny u nas wszystkie pudelka,kartoniki sluza za garaz...Poldi dostal od Mikolaja pietrowy z myjnia jednak woli parkowac swoje autka we wszystkich pudelkach jakie uda mu sie znalezc w domu...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X