Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • sylciar
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Hmmm ewelka masz 100% racje, więc nie warto tracić nerwy jak redakcja i tak ma swoje zdanie, sami nie wiedzą co piszą i regulamin działa tylko w jedną strone.... trudno....

    Leave a comment:

  •    
       

  • ewelka21
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Nie moim celem było przekonywanie Cię do swoich racji. Wypowiedziałam swoje zdanie.Tyle.Każdy ma do tego prawo.Ja Twoje zdanie szanuję.

    Leave a comment:


  • zebrrra
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Nie przekonałaś mnie, bo nadal nie potrafię znaleźć zdania, które sugerowałoby, że na zdjęciu musi być dziecko z mamą/tatą/opiekunem. Skoro nie ma takiego wymogu, interpretacja jest dowolna. Dla mnie to oczywiste, że zdjęcie samego dziecka zrobione zostało na wspólnym spacerze. Zasady są jasne. Czepialscy wszędzie mogą się doszukiwać niezgodności z regulaminem, bo gdyby nawet ten punkt sprecyzowano, zapewne odezwałyby się głosy: "A dlaczego to dziecko siedzi? Przecież miało spacerować!".
    Pozdrawiam.

    Leave a comment:


  • ewelka21
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    ,,Niektórzy " także nie brali udziału w tym konkursie....

    Dla mnie jednak zdjęcie przedstawiające ,,wspólny spacer" to zdjęcie przedstawiające dziecko i opiekuna. W jaki bowiem sposób osoba trzecia może ocenić naszą wspólną wyprawę, nie mając pojęcia w jaki sposób właściwie ona wyglądała? Nie wiedząc co robiliśmy, w jakie gry graliśmy, itd..? Nie można tego wyczytać ze zdjęcia przedstawiającego tylko dziecko...
    Ja także na większości spacerów jestem sama z córką.Mogłam więc umieścić mnóstwo jej samotnych fotografii?Tylko po co?Kto potrafiłby wyczytać z tych zdjęć to, co udaje nam się robić wspólnie gdy ja akurat nie trzymam aparatu w dłoni?
    Poza tym, skoro pojawiają się takie wątpliwości, regulamin trzeba tworzyć w taki sposób, aby był jasny i jednoznaczny dla wszystkich. I to było celem tego wątku.

    Leave a comment:


  • zebrrra
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Nie brałam udziału w tym konkursie, ale jestem zaskoczona Waszą reakcją. Nie widzę tutaj nigdzie zdania, które mówiłoby o tym, że zdjęcia samych dzieci nie biorą udziału. Poza tym to chyba logiczne, że dziecko nie wyszło na spacer z samym aparatem, prawda? Są mamy, które nie mają możliwości cykania sobie wspólnych fotek z dzieckiem, bo nie ma z nimi trzeciej osoby, która mogłaby te zdjęcia robić. Uważam, że zdjęcia samych dzieci nie łamią regulaminu, bo przecież są to obrazy WSPÓLNYCH spacerów (jak już wspomniałam, dziecko nie wyszło z domu z samym aparatem).
    Wiem, że może być niektórym przykro, że nie wygrali, ale szukanie na siłę powodów, by odebrac nagrodę innym jest po prostu niezbyt miłe.

    Leave a comment:


  • ewelka21
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Napisałam w tej sprawie do Redakcji, ale jak dotąd nie dostałam żadnej odpowiedzi...

    Leave a comment:


  • J-IKA
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Dokładnie - gdyby chodziło jedynie o dziecko, powinno być napisane ot np. "zdjęcie dziecka w jesiennej scenerii". Ja również zrozumiałam to, co wynika z zadania konkursowego - spacer z dzieckiem, tj dziecko oraz "ktoś" w jesiennej scenerii.

    Leave a comment:

  •    
       

  • ewelka21
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Napisane przez takaja9 Pokaż wiadomość
    ewelka21

    zaciekawił mnie temat jaki podjęłaś w tym wątku, ale chyba przesadzasz z tym, że na zdjęciu na być dziecko z opiekunem podczas jesiennego spaceru - ja nie odczytałam takiego wymagania konkursowego

    "Zadanie konkursowe:
    Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Zachwyca różnorodnością barw; od żółci, zieleni, czerwieni, aż po ciepłe brązy. Warto zatem wybrać się na jesienny spacer, by podziwiać jej uroki. Zdjęcie z takiego jesiennego spacerku z dzieckiem zamieść na forum mamacafe.pl.
    "

    owszem jest też napis "Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream."

    ale i tutaj nie ma nic o tym, że ma to być dziecko i ktoś jeszcze - błędnie interpretujesz to zdanie.
    Dodam także, że zgodnie z regulaminem ,,3.1. Konkurs polegać będzie na zamieszczeniu na forum mamacafe.pl zdjęcia z jesiennego spacerku z dzieckiem(...)".Dla mnie ,,spacer z dzieckiem" oznaczać może tylko wspólny spacer.

    Leave a comment:


  • ewelka21
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Jeszcze raz przeanalizowałam zdanie ,,jesienny spacer z dzieckiem" . Jeśli czytamy, że spacer ma być z kimś( w tym przypadku z dzieckiem) nie oznacza to spaceru samotnego. Łącznik,,z" oznacza bowiem, że na spacerze ma być więcej niż jedna osoba.
    Dodam także, że to nie pierwsza taka sytuacja i że nie tylko ja twierdzę, że zdjęcie powinno przedstawiać nie tylko dziecko.

    Leave a comment:


  • takaja9
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    ewelka21

    zaciekawił mnie temat jaki podjęłaś w tym wątku, ale chyba przesadzasz z tym, że na zdjęciu na być dziecko z opiekunem podczas jesiennego spaceru - ja nie odczytałam takiego wymagania konkursowego

    "Zadanie konkursowe:
    Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Zachwyca różnorodnością barw; od żółci, zieleni, czerwieni, aż po ciepłe brązy. Warto zatem wybrać się na jesienny spacer, by podziwiać jej uroki. Zdjęcie z takiego jesiennego spacerku z dzieckiem zamieść na forum mamacafe.pl.
    "

    owszem jest też napis "Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream."

    ale i tutaj nie ma nic o tym, że ma to być dziecko i ktoś jeszcze - błędnie interpretujesz to zdanie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Kira13x
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Masz rację, z tego co widzę tylko na trzech zdjęciach są ukazane dzieci razem z opiekunem. Zastanawiające, dlaczego redakcja wybiera takie prace, tym bardziej, że taka sytuacja zdarza sie już nie po raz pierwszy. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona.

    Leave a comment:


  • koliberek71
    replied
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Ja juz nawet nie biore udziału w takich konkursach bo jak wysyłałam zdjecia na temat to owszem potwierdzili ich udzial, ale nawet ich nie wystawili.

    Leave a comment:


  • ewelka21
    started a topic Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Założeniem konkursu ,,Jesienny spacer" było tu cytuję:,,Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream...".
    Wyrażenie ,,jesiennego spacerku z dzieckiem" oznacza dla mnie nic innego jak ukazanie na zdjęciu dziecka i jego opiekuna(mamy, taty, babci,itd.) podczas spaceru w jesiennej scenerii. Redakcja nagrodziła natomiast obrazy przedstawiające jedynie dzieci. Ich zdjęcia są naprawdę godne uwagi, ale uważam że są one sprzeczne z tematem konkursu. Ta sama sytuacja pojawia się także w innych konkursach organizowanych na portalu. Zastanawia mnie dlaczego?

    Proszę o odniesienie się do opisanej powyżej sytuacji,pozdrawiam
       
Working...
X