Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Założeniem konkursu ,,Jesienny spacer" było tu cytuję:,,Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream...".
    Wyrażenie ,,jesiennego spacerku z dzieckiem" oznacza dla mnie nic innego jak ukazanie na zdjęciu dziecka i jego opiekuna(mamy, taty, babci,itd.) podczas spaceru w jesiennej scenerii. Redakcja nagrodziła natomiast obrazy przedstawiające jedynie dzieci. Ich zdjęcia są naprawdę godne uwagi, ale uważam że są one sprzeczne z tematem konkursu. Ta sama sytuacja pojawia się także w innych konkursach organizowanych na portalu. Zastanawia mnie dlaczego?

    Proszę o odniesienie się do opisanej powyżej sytuacji,pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

    Ja juz nawet nie biore udziału w takich konkursach bo jak wysyłałam zdjecia na temat to owszem potwierdzili ich udzial, ale nawet ich nie wystawili.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

      Masz rację, z tego co widzę tylko na trzech zdjęciach są ukazane dzieci razem z opiekunem. Zastanawiające, dlaczego redakcja wybiera takie prace, tym bardziej, że taka sytuacja zdarza sie już nie po raz pierwszy. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona.
      Moja prawie dorosła córka


      Moja wyrośnięta kruszynka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

        ewelka21

        zaciekawił mnie temat jaki podjęłaś w tym wątku, ale chyba przesadzasz z tym, że na zdjęciu na być dziecko z opiekunem podczas jesiennego spaceru - ja nie odczytałam takiego wymagania konkursowego

        "Zadanie konkursowe:
        Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Zachwyca różnorodnością barw; od żółci, zieleni, czerwieni, aż po ciepłe brązy. Warto zatem wybrać się na jesienny spacer, by podziwiać jej uroki. Zdjęcie z takiego jesiennego spacerku z dzieckiem zamieść na forum mamacafe.pl.
        "

        owszem jest też napis "Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream."

        ale i tutaj nie ma nic o tym, że ma to być dziecko i ktoś jeszcze - błędnie interpretujesz to zdanie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

          Jeszcze raz przeanalizowałam zdanie ,,jesienny spacer z dzieckiem" . Jeśli czytamy, że spacer ma być z kimś( w tym przypadku z dzieckiem) nie oznacza to spaceru samotnego. Łącznik,,z" oznacza bowiem, że na spacerze ma być więcej niż jedna osoba.
          Dodam także, że to nie pierwsza taka sytuacja i że nie tylko ja twierdzę, że zdjęcie powinno przedstawiać nie tylko dziecko.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

            Napisane przez takaja9 Pokaż wiadomość
            ewelka21

            zaciekawił mnie temat jaki podjęłaś w tym wątku, ale chyba przesadzasz z tym, że na zdjęciu na być dziecko z opiekunem podczas jesiennego spaceru - ja nie odczytałam takiego wymagania konkursowego

            "Zadanie konkursowe:
            Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Zachwyca różnorodnością barw; od żółci, zieleni, czerwieni, aż po ciepłe brązy. Warto zatem wybrać się na jesienny spacer, by podziwiać jej uroki. Zdjęcie z takiego jesiennego spacerku z dzieckiem zamieść na forum mamacafe.pl.
            "

            owszem jest też napis "Pokaż nam Polską złotą jesień podczas jesiennego spacerku z dzieckiem i wygraj jeden z dziesięciu zestawów do pielęgnacji babydream."

            ale i tutaj nie ma nic o tym, że ma to być dziecko i ktoś jeszcze - błędnie interpretujesz to zdanie.
            Dodam także, że zgodnie z regulaminem ,,3.1. Konkurs polegać będzie na zamieszczeniu na forum mamacafe.pl zdjęcia z jesiennego spacerku z dzieckiem(...)".Dla mnie ,,spacer z dzieckiem" oznaczać może tylko wspólny spacer.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

              Dokładnie - gdyby chodziło jedynie o dziecko, powinno być napisane ot np. "zdjęcie dziecka w jesiennej scenerii". Ja również zrozumiałam to, co wynika z zadania konkursowego - spacer z dzieckiem, tj dziecko oraz "ktoś" w jesiennej scenerii.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                Napisałam w tej sprawie do Redakcji, ale jak dotąd nie dostałam żadnej odpowiedzi...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                  Nie brałam udziału w tym konkursie, ale jestem zaskoczona Waszą reakcją. Nie widzę tutaj nigdzie zdania, które mówiłoby o tym, że zdjęcia samych dzieci nie biorą udziału. Poza tym to chyba logiczne, że dziecko nie wyszło na spacer z samym aparatem, prawda? Są mamy, które nie mają możliwości cykania sobie wspólnych fotek z dzieckiem, bo nie ma z nimi trzeciej osoby, która mogłaby te zdjęcia robić. Uważam, że zdjęcia samych dzieci nie łamią regulaminu, bo przecież są to obrazy WSPÓLNYCH spacerów (jak już wspomniałam, dziecko nie wyszło z domu z samym aparatem).
                  Wiem, że może być niektórym przykro, że nie wygrali, ale szukanie na siłę powodów, by odebrac nagrodę innym jest po prostu niezbyt miłe.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                    ,,Niektórzy " także nie brali udziału w tym konkursie....

                    Dla mnie jednak zdjęcie przedstawiające ,,wspólny spacer" to zdjęcie przedstawiające dziecko i opiekuna. W jaki bowiem sposób osoba trzecia może ocenić naszą wspólną wyprawę, nie mając pojęcia w jaki sposób właściwie ona wyglądała? Nie wiedząc co robiliśmy, w jakie gry graliśmy, itd..? Nie można tego wyczytać ze zdjęcia przedstawiającego tylko dziecko...
                    Ja także na większości spacerów jestem sama z córką.Mogłam więc umieścić mnóstwo jej samotnych fotografii?Tylko po co?Kto potrafiłby wyczytać z tych zdjęć to, co udaje nam się robić wspólnie gdy ja akurat nie trzymam aparatu w dłoni?
                    Poza tym, skoro pojawiają się takie wątpliwości, regulamin trzeba tworzyć w taki sposób, aby był jasny i jednoznaczny dla wszystkich. I to było celem tego wątku.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                      Nie przekonałaś mnie, bo nadal nie potrafię znaleźć zdania, które sugerowałoby, że na zdjęciu musi być dziecko z mamą/tatą/opiekunem. Skoro nie ma takiego wymogu, interpretacja jest dowolna. Dla mnie to oczywiste, że zdjęcie samego dziecka zrobione zostało na wspólnym spacerze. Zasady są jasne. Czepialscy wszędzie mogą się doszukiwać niezgodności z regulaminem, bo gdyby nawet ten punkt sprecyzowano, zapewne odezwałyby się głosy: "A dlaczego to dziecko siedzi? Przecież miało spacerować!".
                      Pozdrawiam.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                        Nie moim celem było przekonywanie Cię do swoich racji. Wypowiedziałam swoje zdanie.Tyle.Każdy ma do tego prawo.Ja Twoje zdanie szanuję.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Regulaminy konkursów a nagradzane zdjęcia

                          Hmmm ewelka masz 100% racje, więc nie warto tracić nerwy jak redakcja i tak ma swoje zdanie, sami nie wiedzą co piszą i regulamin działa tylko w jedną strone.... trudno....
                          Doriaś ur.17.03.2008




                          Tristaś ur. 11.03.2010

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X