Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warto mieć rodzeństwo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Warto mieć rodzeństwo

    W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Jak wasze dzieci reagowały na wieść o rodzeństwie?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>


    #2
    Odp: Warto mieć rodzeństwo

    Wszystko zależy od wieku dziecka. Nasza córcia miała 13miesięcy gdy zaszłam w ciążę więc niewiele rozumiała... Gdy brzuszek był już widoczny zaczęła zadawać pytania typu co to itp. Mówiliśmy, że w brzuszku mam mała dzidzie, jej braciszka. Przyjęła to do wiadomości bez większego entuzjazmu. Po jakimś czasie zaczęła się do braciszka przytulać, mówiła, że go kocha, nawet chciała się z nim bawić, kładąc na moim brzuszku zabawki To były chwile, w których łza kręciła mi się w oku... Teraz Elena ma 27 miesięcy a Igor pół roczku, nie da braciszkowi zrobić krzywdy i od razu reaguje gdy ten zaczyna płakać. Po prostu podchodzi do niego, chwyta jego twarz w swoje malutkie dłonie, patrzy mu w oczy i mówi : Nie pać, juś dobdzie. Wyciera mu łzy i całuje w czółko. To działa lepiej niż moje próby osuszenia łez... Gdy patrzy mu w oczy, tak jak na tym zdjęciu, to mam wrażnie, że chce mu powiedzieć : Nie bój się, jestem Twoją starszą siostrą, pokażę Ci cały świat!


    100_0750.JPG
    Last edited by ja-mamusia; 07-12-2010, 18:27.


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Warto mieć rodzeństwo

      Wszystkim rodzicom którzy boją się reakcji swojego jedynaka na wiesc o rodzeństwie:kochani uwierzcie nie będzie tak żle.Nasza córcia miała siedem lat jak dowiedziała się , że jej sielankowy spokój i bycie tą najważniejszą - jedyną osoba w naszym życiu zakłoci pojawienie się na świecie małego braciszka.Początkowo nie dopuszczała do siebie takiej myśli ale w miarę upływu czasu zaczeła sobie zdawac sprawę , że cos w jej życiu się zmienia.Najpierw były łzy rozpaczy , że mama jest w szpitalu.Po powrocie do domu juz z płaczącym małym człowieczkiem nastapił napad zazdrosci.Jula zrobiła się nieznośna, ciągle narzekała , że juz nikt jej nie kocha.Naszczęscie dzięki długim wspólnym rozmowom, naszej zdwojonej czułosci ten stan nie trwał długo .Zrozumiuła , że nasze serca należą do niej i Maksia- po równo.Dzisiaj mija rok odkąd Julcia nie jest jedynaczką , kocha braciszka ponad wzystko, uczy go wielu rzeczy i jest szczęsliwa bo w domu jest zawsze wesoło i głośno
      Attached Files

      Skomentuj


        #4
        Odp: Warto mieć rodzeństwo

        Warto mieć rodzeństwo! Moi chłopcy nie znają życia bez siebie. Każdą chwilę od początku istnienia spędzają razem. Gdy jednego synka nie ma w pokoju, drugi od razu go szuka. Zalet posiadania rodzeństwa można wymieniać miliony. Mnie przekonuje jedna- skoro dzieci pragną swojego towarzystwa, to najlepszy dowód na to, że wspólnie im dobrze. Warto zapewnić dziecku Kogoś, kto stanie się jego "Współtowarzyszem"
        Attached Files

        Skomentuj

               
        Working...
        X