Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odstawiamy dziecko od piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odstawiamy dziecko od piersi

    W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Jak odstawić dziecko od piersi?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Odstawiamy dziecko od piersi

    Jestem karmiącą mamą, moja córeczka - Amelka ma w tej chwili 8 miesięcy, nadal karmię ją piersią. Myślę jednak o tym aby przejść na mleko modyfikowane w niedlugim czasie. Wiem, że w moim przypadku będzie to niezwykle trudne i męczące zadanie. Amelka nie przepada za butelką, jedzenie łyżeczką innych rzeczy niż obiad szybko ją nudzi. Stąd moje obawy w zmianie mleka.
    Jestem jednak dobrej myśli. Mam nadzieje, że wspólnie damy sobie radę.
    Są różne sposoby, żeby przestać karmić dziecko naturalnie. My wybierzemy najbardziej łagodny sposób, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych stresów. Zamieżam stopniowo zabierać po jednym mleku dziennym, wymieniając je na inny posiłek. Licze tutaj też na pomoc rodziców, gdyż matka karmiąca kojarzy sie dziecku z mlekiem. dziecko nie rozumie dlaczego mama nagle nie chce dac mleka. w takim przypadku najlepiej, aby początkowo ktoś inny zastępował mamę przy tej czynności.
    Sposobem eliminacji kolejnych posiłków "naturalnych" mam nadzieje uda nam się bezinwazyjnie przejść na mleko sztuczne.
    Niektóre mamy stosują bardziej radykalne sposoby odstawienia swoich pociech, zmieniając sposób karmienia z dnia na dzień. Moim zdaniem jeżeli nie ma takich wskazań lekarskich lepiej aby ten proces trwał dlużej, przez co dziecko będzie mogło się wdrązyć w nowy dla niego sposób karmienia.
    Ważna wskazówka: nie zniechęcajmy się, trzeba próbować i być cierpliwym a na pewno nam sie uda.
    Pamiętajmy również, że dziecko jest przyzwyczajone do pewnego smaku, dlatego może czasem, gdy dziecko kaprysi wystarczy zmienić mleko na inne?
    Wszystkim mamą i sobie również życzę wytrwałości w dążeniach.
    Magda
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Odstawiamy dziecko od piersi

      Jestem mamą bliźniaków. Jednego synka od początku nie mogłam karmić piersią, cały czas był na butelce. Drugiego karmiłam piersią, choć od pierwszych dni zdarzało się również, że podawałam butelkę. Nie byłam w stanie przy ogromie obowiązków "książkowo" poradzić sobie z częstymi karmieniami. W miarę upływu tygodni coraz częściej podawałam mleko w butelce, a karmienie piersią z kilku razy dziennie w szóstym miesiącu zeszło do karmienia porą ranną i po kąpieli. Od dnia narodzin dzieci cały czas ściągam pokarm dla dwóch synków, jednocześnie wprowadzając częstsze podawanie mleka z butelki. Poza tym niejednokrotnie korzystałam z pomocy innych osób: męża, rodziców, teściów i "cioć", więc dzieci nie odczuwały traumy z powodu mojej nieobecności-były przyzwyczajone do tego, że mleko podaje ktoś inny, niż mama. Tym sposobem do siódmego miesiąca życia maluszki były karmione mlekiem z piersi, choć w różnej formie podawania.

      Na zdjęciu z Babcią
      Attached Files

      Skomentuj


        #4
        Odp: Odstawiamy dziecko od piersi

        Będąc jeszcze w ciąży, martwiłam się, że gdy urodzę nie będę miała pokarmu, gdyż mam małe piersi. Po porodzie było wręcz odwrotnie, miałam taki nawał pokarmu, że mój synek nie dawał rady wszystkiego wypić. Mojego małego głodomorka karmiłam tylko piersią do ok. 6 miesiąca życia. Ze względu na jego skazę białkową byłam na przymusowej diecie. Po pierwszym półroczu życia synka zaczęłam wprowadzać mu inne posiłki, ale pierś była obowiązkowa kilka razy dziennie dla Kubusia. I tak stopniowo do pierwszych urodzin zmniejszaliśmy ilość karmień dziennie, choć w nocy synek nadrabiał, jadł nawet 5-6 razy. Praktycznie krótko przed roczkiem jadł z piersi rano, wieczorem i w nocy. W przed dzień pierwszych urodzin synka nieświadomie jeszcze dla mnie, nakarmiłam go ostatni raz, gdy po raz kolejny nie dopomniał się o pierś, postanowiłam wykorzystać chwilę i przestaliśmy się karmić. Po paru dniach Kuba stał się bardzo marudny, dawał sygnały, że chciałby cycusia, ale jakoś udało nam się przetrwać ten chwilowy kryzys i zakończyć etap karmienia naturalnego, choć wspominam to wspaniale.
        Na zdjęciu mój półroczny synek, herbatka z niekapka, nie jest taka dobra jak mamy mleczko


        Skomentuj


          #5
          Odp: Odstawiamy dziecko od piersi

          Karmienie piersią to najwspanialszy etap w rozwoju dziecka i dla niego samego i dla mamy. Tak było i u mnie. Pamiętam jak wszyscy mnie pytali jak będę chciała karmić swojego Maluszka, wtedy odpowiadałam, że najchętniej przez około pół roku tak jak jest to "zalecane". Tak też było. Miesiące mijały, Amelka stawała się coraz bardziej świadoma co dobre a ja szczęśliwsza ale i niekiedy zmęczona. Najgorsze momenty były wtedy gdy w nocy domagała się piersi nawet co 1,5 godziny, nic nie dawało wstawanie męża i podawanie butelki. Zadecydowałam wtedy, że stopniowo będziemy Amelkę przyzwyczajali do picia z butelki. Nie udało się bo nie tolerowała żadnego mleka, po jednym miała alergię, innego nie lubiła itp. Wtedy stwierdziłam, że skoro nie mam żadnych innych obowiązków (chodzenie do pracy) to czemu nie mam Jej dawać czegoś co jest dla niej najważniejsze czyli zdrowego, naturalnego mleka i miłości oraz szczególnej więzi jaka się wtedy rodzi pomiędzy mamą a dzieckiem. Karmiłam Amelię do ukończenia 13 miesiąca. To był odpowiedni moment do ponownego przejścia na butelkę. Ani Amelka ani ja (no może troszkę gorzej to zniosłam ) nie zauważyłyśmy większych zmian. Widocznie to był ten odpowiedni czas świadomego odstawienia od piersi.
          Attached Files
          Amelia ur. 19.04.2009
          godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






          Alicja ur. 18.08.2012
          godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

          Skomentuj


            #6
            Odp: Odstawiamy dziecko od piersi

            Nasze karminie trwało 2 i 8 miesięcy z tym że jak Maciej skończył 2i pół roku to zostało tylko karmienie nocą....przyznam że było ciężko gdyż często chorował i jedynym lekarstwem była pierś, myślałam że nigdy mi się nie uda odstawić! zaczęłam smarować piersi czym popadnie np. ketchup, musztarda czy pierz, niestety tak duże dziecko już sobie z tym poradzi wycierał piersi i ssał więc zaczęłam z mężem wchodzić dziecku na psychikę a że jest zapalonym strażakiem to mówiłam że strażacy nie piją cycusia!Wiec jak przyszła noc dziecko strasznie płakało bo chciał cyca ale mówił że nie może, bo przecież strażacy nie piją i tak sam w końcu zrozumiał że jest już duży i nie może ssać piersi, trwało to 3 dni a później już zapomniał tylko się przytulał
            Attached Files

            Skomentuj

                   
            Working...
            X