Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojrzałe macierzyństwo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dojrzałe macierzyństwo

    W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Co to jest dojrzałe macierzyństwo i czym się przejawia?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    #2
    Odp: Dojrzałe macierzyństwo

    Dojrzałe macierzyństwo w opinii mojej i mojego męża, to świadome podejmowanie decyzji: o poczęciu dzieci, o ich wspólnym wychowaniu. To przede wszystkim dojrzałe Rodzicielstwo, czyli umiejętność sprostania roli mamy i taty, i pogodzenia ich z rolą żony i męża. Dojrzałość zbudowana jest na fundamencie wzajemnej miłości, szacunku i porozumieniu w kwestiach wychowania, pielęgnowania, uczenia, wskazywania priorytetów oraz zabawy. To umiejętność dzielenia się obowiązkami, ale nie na zasadzie "żmudnej konieczności" tylko w taki sposób, by czerpać z tego radość. Ważne, by udział w wychowaniu miała zarówno mama i tata, bo wtedy dzieci mają poczucie rodzinnej harmonii. Mój mąż od początku czynnie uczestniczy w opiece nad bliźniakami. Dziś, to już zgrane męskie trio I wreszcie dojrzałość przejawia się w dążeniu do doskonałości: zarówno w tym, jaką przybieramy postawę jako mama i tata, ale także w ciągłym kształtowaniu swojej osobowości.
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dojrzałe macierzyństwo

      Dojrzałe macierzyństwo- o jakie kobiety chodzi??
      Do nie dawna mówiono,że pierwsze dziecko powinna kobieta urodzić przed 25 rokiem życia, teraz ta granica znacznie się przesunęła do 30- 35 roku życia.
      Kobieta nie chce już być tylko "kura domowa". Kończy studia, ma dobra pracę, żyje szybko intensywnie i dąży do osiągnięcia stabilizacji zawodowej, uczuciowej i wtedy przychodzi czas na dziecko.
      Dzięki swej dojrzałości, wiedzy i stabilizacji finansowej może zapewnić dziecku to co najlepsze. Mam nadzieję,że potrafi odstawić pracę zawodową na drugi plan a cały czas i miłość przelać na maleństwo.
      Ale czy w związku z tym dwudziesto paro letnie matki są nie dojrzałe i nie powinny mieć dzieci?
      Dla mnie dojrzałe macierzyństwo to nie wiek matki, tylko podejście do całej sytuacji. Świadomy wybór, pełne zaangażowanie w opiekę i wychowanie dziecka, wybieranie to co dla niego najlepsze.
      A najważniejsze to okazywanie dużo miłości, bo trzeba KOCHAĆ NASZE SKARBY!!
      Attached Files
      Last edited by justynaXsanko; 23-08-2010, 12:55.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dojrzałe macierzyństwo

        Wiadomość o ciąży spadła na mnie jak grom z jasnego nieba...Był to okres największych zmian w moim życiu.Właśnie skończyłam studia prawnicze i szukałam pracy w swoim zawodzie.Poza tym w międzyczasie przygotowywałam się do egzaminów na aplikację.,,-To niemożliwe!Przecież się zabezpieczałam.Nie miałam żadnych objawów.To chyba jakaś pomyłka!Ja nie mogę mieć teraz dziecka!Nie jestem jeszcze na to gotowa!"-myślałam.Wszystkie moje plany legły w gruzach.Mój narzeczony skakał z radości.Ogłosił prawie całemu światu,że będzie ojcem.Ja przeciwnie.Ciągle miałam nadzieję,ze to jednak nie prawda.Najchętniej zamknęłabym się wtedy w czterech ścianach.Ciągle płakałam.Każda wizyta w gabinecie ginekologicznym była jak męka.Wszystko zmieniło się jednak za sprawą mojego lekarza prowadzącego...Gdy bowiem po raz pierwszy usłyszałam bicie serca swojego dziecka uświadomiłam sobie,że nosze pod sercem najwspanialszy na świecie skarb.Dopiero wtedy zaczęłam dojrzewać do faktu,że będę mamą...

        Od tamtej pamiętnej wizyty minęło już prawie 2 lata.Czy oznacza to,że moje macierzyństwo jest już w pełni dojrzałe?Otóż niezupełnie...
        Często myślimy, że w chwili gdy na świat przychodzi dziecko,nasza dojrzałość do macierzyństwa jest już w pełni ukształtowana i niezmienna. Zapominamy wówczas,że każdy rodzic rozwija się wraz ze swoim dzieckiem.Rozwój ten trwa niemal całe życie.Dlatego także dojrzałość do macierzyństwa kształtuje się na różnych etapach życia.
        Czym dla mnie przejawia się dojrzałe macierzyństwo?Jacy są dojrzali rodzice?
        Według mnie dojrzały rodzic wie,że jego celem jest przede wszystkim opiekowanie się swoim dzieckiem. I to w perspektywie co najmniej kilkunastu lat. Nieustannie pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości; daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa;uczy samodzielności i umiejętności odnalezienia się w świecie;obdarza dziecko bezwarunkową miłością i umiejętnie wyznacza pewne granice.Rodzicielska dojrzałość przejawia się także w świadomym tworzeniu dziecku najlepszych warunków wychowawczych,zdobywaniu wiedzy o prawidłowościach rozwojowych oraz poznawaniu jego potrzeb.Dojrzali rodzice dbają ponadto o siebie i swój własny rozwój.Szczęśliwi rodzice mają bowiem szczęśliwe dzieci...Ale są także gotowi do wyrzeczeń; do tego, by podarować swoją pracę, trud, cierpienie, swoje potrzeby, swoją uwagę, swój czas i przede wszystkim miłość nie oczekując, że dostaną coś w zamian...

        Czym jest więc dla mnie pełna dojrzałość do macierzyństwa? Niemożliwym do spełnienia stanem idealnym...Stanem do którego nieustannie się dąży, ale którego się nigdy w pełni nie osiąga...
        Zanim więc podejmiemy więc trud jego osiągnięcia, zastanówmy się czy nasze dzieci rzeczywiście potrzebują idealnych rodziców...?
        Attached Files

        Skomentuj

               
        Working...
        X