Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wracamy do formy po ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wracamy do formy po ciąży

    W tym miejscu zamieszczamy krótkie odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby szybko wrócić do formy po porodzie?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

  •    
       

    #2
    Odp: Wracamy do formy po ciąży

    Po pierwszej ciąży szybko wróciłam do formy, 4 miesiące i juz było tak jak przed ciążą... Ale juz po drugim porodzie nie jest tak łatwo... Mimo diety przy karmieniu, wiekszego ruchu, no bo teraz dwójka dzieci, powrót do formy to się zrobił problem. Ćwiczę, w ćwiczeniach towarzyszy mi córcia, dużo piję, trzymam diete, dobrze, ze mieszkam na 3-cim piętrze a do tego robie masaże brzucha, i powoli zoczynam widzieć efekty
    tak teraz wygladam po dwóch porodach(pierwszy poród był prawie 2,5roku temu a drugi 8m-cy temu), chyba nie jest najgorzej

    100_1345.JPG


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wracamy do formy po ciąży

      Udało mi się dość szybko wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Przez pierwszy rok tak bardzo byłam pochłonięta moim maleństwem,a że Julcia była i jest energiczną dziewczynką to łatwo było zrzucić parę kilogramów. Do tego doszły nieprzespane noce, związane z karmieniem piersią. Trudniej było tę wagę utrzymać w następnym roku, gdy zjadałam po córeczce kaszki, serki, deserki...
      Julcia już potrafiła się sama zabawić, spała spokojnie, nie budziła się już na nocne karmienie, wtedy i ja miałam więcej czasu dla siebie. Ale nic nadzwyczajnego nie robiłam, żadnych sportów, tylko spacery z córcią, nieraz basen. Teraz mija trzeci rok i myślę,że troszkę przytyłam, że chciałabym mieć wagę taką, jaką miałam po porodzie. Dlatego drogie mamy,jeśli schudłyście po porodzie, to walczcie o utrzymanie wagi, bo to "naturalna szansa" dla tych, którym taki stan odpowiada. Ja trochę się zagapiłam i żałuję, bo teraz chcę, a tak ciężko mi teraz schudnąć.
      1. zdjęcie w ciąży - 8 miesiąc
      2. zdjęcie 4 miesiące po porodzie
      Attached Files
      Last edited by Agusia2; 23-02-2011, 21:50. Powód: dodanie zdjęć

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wracamy do formy po ciąży

        Z racji tego, że należę raczej do leniwych jeśli chodzi o ćwiczenia, a lubię gotować i jeść obawiałam się czy uda mi się powrócić choćby w części do formy sprzed porodu. Nowa rzeczywistość jednak dała mi taką szansę. Zmęczenie, nocne częste wstawanie, straszne kolki synka trwające po kilkanaście godzin i ogromne ilości mleka wypijane z moich piersi zrobiły swoje. Ciążę zaczynałam mając 68 kg, w dniu porodu miałam 91kg (zresztą teraz też jestem w ciąży i waga przybywa mi dokładnie tak samo jak w pierwszej ciąży). Dzięki tym całodobowym manewrom bardzo szybko zrzuciłam nadmiar kilogramów. Synka rodziłam w październiku, więc jak tylko przyszło wiosenne ocieplenie zaczęłam z nim baaaardzo dużo i długo spacerować (jestem zwolenniczką szybkiego chodu, więc robiłam sporo kilometrów). Zabawy z synkiem takie jak podnoszenie go, tańce z nim na rękach również świetnie wpłynęły na moją sylwetkę (Adaś urodził się mając ponad 4kg, natomiast w 8 miesiącu miał już 10kg, więc działał jak niezłe hantle ). Prócz tego domowe porządki, jazda z odkurzaczem Kiedy synek podrósł, kupiliśmy przyczepkę rowerową, dzięki czemu całą rodzinką mogliśmy pokonywać minimum kilkunastokilometrowe trasy rowerami. Prócz ogromnej dawki ruchu, w mojej diecie znalazło się mnóstwo owoców, jadłam częściej, ale mniejsze porcje, do tego piłam bardzo dużo wody. W ten sposób bardzo szybko powróciłam do formy sprzed czasu ciąży i gdyby nie ogromne rozstępy na moim brzuszku, których niestety nie udało się uniknąć, nikt nie powiedział by, że w ogóle byłam w tak ogromnej ciąży

        Fotki: 1- mój brzusio miesiąc przed porodem, 2- ja miesiąc po porodzie, 3- sześć miesięcy po porodzie, 4- osiem miesięcy po porodzie, 5- na wycieczce rowerowej
        Attached Files

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wracamy do formy po ciąży

          Jestem chyba " mamą szczęściarą ", gdyż mój powrót do formy ( zarówno fizycznej jak i psychicznej ) nastąpił bardzo szybko. 02.05.2008 r. poprzez cesarskie cięcie, przyszedł na świat mój najdroższy skarb Michałek ( 3.550 kg, 55 cm ) Jestem bardzo aktywną osobą, która zawsze wszystko chce zrobić wzorowo: " przecież jest tyle rzeczy do zrobienia " : gotowanie, pranie, sprzątanie itd.
          Jednak w pierwszych tyg. po porodzie starałam się nie przemęczać i każdą wolną chwilę wykorzystywałam na ODPOCZYNEK. Kiedy synek ucinał sobie popołudniową drzemkę, ja także starałam się zasnąć, aby zregenerować siły. Wypoczęta i zdrowa mama, to szczęście dla maluszka, któremu udzieli się nasze lepsze samopoczucie. Bardzo ważne jest to, aby w pierwszych tyg. po porodzie, była koło nas osoba, która będzie nam pomagała w codziennych obowiązkach. Ja miałam ogromne WSPARCIE w mężu i moich rodzicach. Uważam,że na mój powrót do formy po porodzie ogromny wpływ miały codzienne, długie, majowe SPACERY z synkiem.
          Poświęcając każdą wolną chwilę synkowi, starałam się nie zapominać o sobie. Kiedy Michałek był " pod czujnym okiem taty ", wychodziłam do FRYZJERA czy na małe ZAKUPY. Uważam ,że mała chwila relaksu potrafi w tym czasie zdziałać cuda. Po porodzie nie ćwiczyłam, nie stosowałam żadnych diet. Uwielbiam jeść, zwłaszcza słodycze. Piłam dużo wody mineralnej, jadłam dużo warzyw i owoców. Mimo, iż nie mogłam karmić synka piersią, ze wzg. na chorobę, bardzo szybko wróciłam do formy. Zanim zaszłam w ciążę ważyłam 55 kg ( 174 cm ). Zawsze byłam szczuplutka mimo iż naprawdę dużo jadłam i nigdy nie potrafiłabym się odchudzać W ciąży przytyłam 14 kg, całą ciążę czułam się świetnie i miałam dobre wyniki. Po 4 tyg. po porodzie mogłam " wskoczyć " w swoje ukochane spodnie. Życzę wszystkim mamom takiego powrotu do formy!

          fot. 1- Dzień przed porodem
          2- miesiąc po porodzie,
          3- 1,5 miesiąca po porodzie,
          4 - 3 miesiące po porodzie,
          5- prawie 4 miesiące po porodzie
          Attached Files
          Last edited by 27asia27; 26-02-2011, 10:29.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wracamy do formy po ciąży

            O powrocie do formy po ciąży każda kobieta marzy już w trakcie ciąży. Opracowywanie diety, ćwiczeń i tego typu sprawy, potrafią sprawić, że kobieta w pewnym momencie stwierdzi, że to nie ma sensu. A dlaczego? To proste, często słyszę, że do tego i tego dnia musi schudnąć i wyglądać jak "wtedy". Ale czy to ma logikę? Czy zdrowie nie jest ważniejsze? Dla mnie wygląd ma duże znaczenie, ale nie aż tak żeby się katować ćwiczeniami i dietami. Postawiłam na naturalność. Jadłam przez dwa miesiące to co mogła i córka jeść "razem ze mną" gdy zaczęła jeść z butelki wróciłam do starej diety, takiej z przed ciąży ale nawet i to jadłam w tracie. W te dwa miesiące zgubiłam 18kg (te które przybrałam w takcie ciąży) po kilku kolejnych tygodniach w sumie ubyło mi 22kg i w tej chwili ważę mniej niż przed ciążą. Dużo pomogły mi spacery z córką, wnoszenie wózka na piętro, a nawet zakupy. Niestety sport był trudny gdyż akurat była już jesień i wczesna zima. Jedyna wada jak jest po ciąży u mnie to rozstępy na brzuchu. Ale mam jedno przysłowie: Czego nie można się pozbyć trzeba to pokochać. I tego się trzymam i nie wariuje nt swojej figury.
            Polecam każdym młodym mamom stanowczość, powagę i czas, bo to on stwarza że tracimy kilogramy.
            Attached Files
            Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




            25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
            06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
            27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
            Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
            14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
            15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

            18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wracamy do formy po ciąży

              Witam.
              Będąc w ciąży martwiłam się tym, jak będzie wyglądało moje ciało po porodzie i czy jeszcze kiedykolwiek wrócę do formy i wagi z przed ciąży. Przytyłam przecież kilkanaście kilogramów, mimo zdrowej diety wyglądałam jak grubiutki wielorybek. Juz w czasie ciąży chodziłam na basen i dbałam o ciało, zeby było jędrne i elastyczne. Wieczorami ćwiczyłam jogę dla ciężarnych.

              Po 2 porodzie mimo mojego wyglądu i nadmiaru skóry na brzuchu mąż Daniel powtarzał że kocha mnie taką jaką jestem i dla niego zawsze pięknie wyglądam, ja jednak czułam się źle i nie zrezygnowałam z ukochanego basenu i zdrowego odzywiania się, do tego doszła jeszcze masa domowych obowiązków i karmienie piersią. Poprzez regularne spacery poprawiałam swoją kondycję. Nie odmawiałam sobie jednak słodkości tak do końca.Podjadłam od czasu do czasu czekoladki
              Dziecko rosło w mgnieniu oka a w tym czasie moja waga spadała. Już po 3 miesiącach wyglądałam jak przed ciążą.
              Z ciuszków 42 wskoczyłam w rozmiar 36.

              Wrócenie do swojej wagi po 2 porodach jest bardzo pracochłonne i satysfakcjonujące. Dzięki pracy nad sobą nie muszę wstydzić się swojego wyglądu i z przyjemnością wskakuję w bikini mimo wszystko cudnie jest być w ciąży i mieć "chwilowo" duży brzuszek
              Attached Files
              Doriaś ur.17.03.2008




              Tristaś ur. 11.03.2010

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wracamy do formy po ciąży

                Drogie Mamy.
                Nie ukrywajmy...ponad 9 miesięcy słodkiego lenistwa, spełniania naszych zachcianek i często nic nie robienia dały o sobie znać w postaci niezbyt akceptowanej figury po ciąży.

                Ale nie płaczmy i nie załamujmy rak ...nic nie jest nieodwracalne.
                Z wlasnego doświadczenia polecam ćwiczenia zwane "szóstkami Weidera".
                Jest to zestaw ćwiczeń służących do poprawienia rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha. 6 Weidera składa Sie z 6 cwiczen a najważniejszym elementem każdego ćwiczenia jest zatrzymywanie ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 3 sekundy.
                Te ćwiczenia naprawdę przynoszą genialne rezultaty, ale nie należą do przyjemnych (zwlaszcza na początku) trzeba być tylko wytrwałym
                Zauważalne rezultaty widać juz po 2-3 tygodniach!
                Polecam wszystkim Mamom, które chcą świetnie wyglądać wiosna i latem.
                Last edited by magdax78; 07-03-2011, 16:44.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wracamy do formy po ciąży

                  Powrót "do formy" po ciąży nie był w moim przypadku sprawą nader trudną...

                  Niestety, nie mam z tamtego okresu zachowanych zdjęć (za mną były cztery hospitalizacje), ani też nie wiem ile ostatecznie przybrałam na wadze (ciążę mnogą, zagrożoną od szóstego tygodnia, przeleżałam w szpitalu, gdzie pod koniec nie ważono mnie już; od piątego miesiąca zabroniono mi wstawać z łóżka; przez ostatni miesiąc wstrzymywano mnie nawet z wychodzeniem do toalety, zalecając basenik). Powiem jednak, że byłam duuuuuża (bliźnięta, urodzone sześć tygodni przed terminem; 2630 g i 51 cm, 2590 g i 49 cm).

                  Jak zbiłam wagę? "Się sama" zbiła... Karmiłam obu wyłącznie piersią do końca szóstego miesiąca. Zdana sama na siebie, biegałam od jednego do drugiego, przebierając bez końca pieluszki i spełniając niemowlęce potrzeby. Nie żałowałam nam spacerów po świeżym powietrzu. Nie stosowałam żadnych diet. Nie uprawiałam namiętnie ćwiczeń (notoryczny brak czasu). Gdy podrośli - wszędzie było ich pełno, a ja starałam się za nimi nadążyć, ot, tyle... Dziś jestem o wiele szczuplejsza, niźli przed ciążą.

                  Moja - zatem - metoda? Bliźniaki, a co za tym idzie: kalorie spalane podczas dubeltowego karmienia, ciągłego ruchu (przy nich) i brak pieniędzy na zachcianki
                  Powrót do formy fizycznej nie sprawił mi większych trudności. Gorzej dojść ładu z tym, jak przewrócili "mój prywatny świat" do góry nogami...
                  Attached Files
                  Last edited by Blizniaki06; 09-03-2011, 23:33.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wracamy do formy po ciąży

                    Gratuluje!
                    Ja ważę 49 kilo, to mniej niż zanim zaszłam w ciążę. I wszystko byłoby super gdyby nie mój brzuszek, który nadal pozostawia wiele do życzenia mimo iż od porodu minęło już blisko 7 miesięcy. Ja niestety nie mogę zmobilizować się, żeby zacząć ćwiczyć. Może dziś mi się uda!

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X