Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młoda mama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Młoda mama

    Witam wszystkie mamy Nazywam się Karolina, mam 19 lat i kochaną 8-miesięczną córeczkę. O mojej ciąży dowiedziałam się dopiero w 5 mięsiącu. Byłam w ogromnym szoku, na początku nie mogłam w to wogóle uwierzyć. Sądziłam że nie dam sobie rady, że jestem za młoda, a w dodatku był to wrzesień i zaczynał się rok szkolny. Na szczęście cała rodzina i znajomi bardzo mnie wspierali, ciąże zniosłam bardzo dobrze, do samego końca chodziłam do szkoły. Urodziłam 25 stycznia, a w maju szczęśliwie zdałam maturę z bardzo dobrymi wynikami. Dostałam się także na studia. Moja córeczka jest zdrowa i silna, rozwija się pięknie, a dla mnie każdy dzień z nią jest coraz piękniejszy. Jestem teraz szczęśliwą mamą, wiem jednak że nie poradziłabym sobie bez wsparcia rodziny. Ich wiara we mnie dawała mi dużo siły do działania. A moja córeczka Julia daje wszystkim dużo radości.
  •    
       

    #2
    Odp: Młoda mama

    Hejka!!

    Ja też mam na imię Karolina. Mam roczną córcie, którą wychowuję sama praktycznie od początku bo gdy Mała miała 3 miesiące mąż odszedł od Nas. Mam 21 lat i na koncie poród i rozwód w toku... niestety nie dało się tego uniknąć, mąż wolał młodsze bez zobowiązań a zarazem zabawy w klubach dla 16-latek...
    Od września wróciłam do szkoły bo niestety wcześniej nie mogłam ukończy ze względu na stan zdrowia. a po porodzie komplikacje... ważne że już zaczęłam ostatni semestr.
    Moim wsparciem i pomocą są rodzice moi i moja babcia. na teściów liczyć nie mogę...
    jakoś daję sobie radę ze wszystkim, ale czasem brakuje mi tej trzeciej osoby, wiem że mogę liczyć na rodziców, ale w końcu to moja córka.
    Ważne dla mnie jest to córka jest zdrowa i codziennie się śmieje bo to Tosia daje mi siłę i powód do walki.
    Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




    25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
    06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
    27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
    Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
    14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
    15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

    18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Młoda mama

      witam

      ja co prawda do młodych mam się nie zaliczam (25 lat), ale też spodziewam się pierwszego dziecka. Mimo iż maleństwo nie było tak do końca planowane to oczekujemy go z wielką radością i miłością w sercu. Znam wiele dziewczyn które mimo młodych lat i braku doświadczenia dziś są wspaniałymi mamami. Najważniejsze jest nastawienie i otwarcie się na nową sytuację. Dla mnie posiadanie dziecka wydaje się być jedną z najwspanialszych rzeczy w życiu. Sama możliwość zajścia w ciąże, jej utrzymania oraz udanego rozwiązania jest niezwykle ważna i coraz częściej staje się rzadkością. Nie da się ukryć jak przyjemną chwilą musi być trzymanie swojego maleństwa, przytulanie go, patrzenie na jego uśmiech, możliwość ingerencji w jego wychowanie i kształtowanie jego osobowości. Myślę że powinnyśmy docenić to że możemy być matkami.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Młoda mama

        a ja mam 22lata i dwójkę naprawdę słodkich urwisów Elena ma 25miesiecy a Igor troszke ponad 4miesiace... Wiem, że teraz mogłabym studiować (studia przerwałam), spotykać sie ze znajomymi, bawić na imprezach i robic to co się robi gdy ma się 22lata... Ale po co??? spełniam się jako mama i jest mi z tym dobrze Teraz znajomi się ze mnie śmieją, że nie mam jak wyjśc kiedy tylko chce i w ogóle... Szkoda tylko, że on i nie pomyslą, że jak na nich spadnie to szczęście to ja sobie wtedy bede odbijać i śmiać się z nich, bo ten sie śmieje kto się śmieje ostatni...

        spia.jpg
        Last edited by ja-mamusia; 24-10-2010, 20:12.


        ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




        IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



        ---------------------------------------------------

        Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

        Skomentuj


          #5
          Odp: Młoda mama

          Hej!
          Zostałam mamą mając 20 lat ( 21 lat rocnikowo..) gdy trafiłam do szpitala raz skomentoali mnie: dziecko i rodzi.. Dla niektórych dziecko to 16latka a dla niektórych 21letnia dziewczyna też jest dzieckiem.. Ja podobnie jak Karolaina zostałam sama z dzieckiem jak jeszcze maluszek był w brzuszku - wcześniej szybki ślub i nieco dłuższy rozwód ( jutro 4ta rozprawa...). Radzę sobie, muszę sobie radzić. Pomagają mi rodzice, babcia, siostra, ciocia.. każdy kto może to zajmuje się do południa dzieckiem bo ja pracuję. Dostaję marne 300 zł alimentów i dla ojca Amelia to i tak jest za dużo.. praca, szkoła, obowiażki domowe, brak czasu dla siebie.. Ale My Kobiety jesteśmy tam stwożone że potrafimy sie zorganizować i znajdziemy czas aby zrobić wszystko, raz z większym oźnieniem raz z mniejszym ale zrobimy..

          Skomentuj


            #6
            Odp: Młoda mama

            Hej
            o tym że jestem w ciąży dowiedziałam się w 3 miesiącu miałam wtedy prawie 20 lat. Robiąc test ciążowy wiedziałam jaki będzie wynik, nie przejmowałam się tym jak będzie dalej Cieszyła mnie myśl, że będę mamą. Z narzeczonym przyspieszyliśmy ślub, który był w styczniu. Marta urodziła się pod koniec marca. Podziwiam Was, że mimo tego że jesteście same nie poddałyście się. Najważniejsze to wychować dziecko w miłości! Dziecko to dar od Boga, "przekleństwem" jest tylko dla "matek" które zamiast spędzenia czasu z dzieckiem wolą pobawić się na dyskotece itp. Ciesze się, że u Nas tego nie ma Razem z mężem studiujemy, kiedy nie jesteśmy w stanie się "wymienić" małą zajmuje się moja mama. Dobrze jest mieć oparcie w rodzinie. Życzę Wam samych radości z Waszych pociech. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Młoda mama

              Tez jestem Karolina i też jestem mamą prawie 8 miesięcznej córeczki
              Ile twoja ma ząbków ?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Młoda mama

                Hej. Również jestem młodą mamusią. O ciąży dowiedziałam sie w 5tyg jej trwania na dodatek w urodziny mojego taty ja miałam wtedy 18lat. Wraz z chłopakiem troche się załamaliśmy. Bo co my teraz zrobimy... Tu szkoła, brak pracy brak żanych perspektyw... No alez jakoś pomału brniemy do przodu. Ślub wzieliśmy w pażdzierniku A nasza Córa Laurka urodziła się 20stycznia. Cudowne przeżycie. Teraz ma 1rok i 9miesięcy. Najwiekszy mój skarbek. Mąż pracuje. Ja skończyłam szkołę (4letnie technikum) i dalej się ucze. Moja mama nam troche pomaga. May tylko jeden problem, mieszkamy z moimi rodzicami i niestety jak to się mówi "kupa jet dupa" bardzo chielibyśmy isc na swoje...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Młoda mama

                  Też byłam młoda, gdy zostałam mamą. Córeczkę urodziłam, jak miałam 21lat. Z początku byłam pełna wątpliwości, czy dam sobie radę, jak zareaguje rodzina, czy uda mi się skończyć studia? Ale niepotrzebnie, córeczka dodała mi wiary i siły. Teraz wszystko robię nie tyle dla siebie, co dla niej. Nikola ma 4 latka, z jej ojcem rozstałam się dwa lata temu. Wspierają mnie rodzice, wiele im zawdzięczam. Dziś mam cudowną córeczkę, dobrą pracę, parę dni temu obroniłam pracę magisterską. Poradziłam sobie i wiem, że jakoś to będzie. Wczesne macierzyństwo nie oznacza końca świata. Ważne by mieć wsparcie w najbliższych osobach i iść do przodu, realizować cele i dawać dużo miłości swoim dzieciom, bo one są największym darem
                  Last edited by Milena22x; 20-11-2010, 14:34.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Młoda mama

                    Witam drogie Mamy
                    Mam na imię Michalina, jestem młodą mamą, która w chwili porodu skończyła 22 latka. Anielki przyjście na świat zapoczątkowało wielkie zmiany w moim życiu od szybkiego ślubu (póki co szczęśliwego) po jej cudowne narodziny. Moja córeczka obecnie kończy 9 miesięcy. Jest słodkim maleństwem z całą masą energii do brojenia (ale pewnie jak wszystkie dzieci). Na razie musiałam zrezygnować z pracy, bo nie miał kto mi się zająć malutką. Kontynuuje studia zaocznie. Niestety bez dziekanki się nie obyło. Radzimy sobie całkiem nieźle. Mamy wsparcie w rodzicach z jednej i drugiej strony. Motywujemy tatusia do zajmowania się Niuńką by wiedział, że ją kocha najmocniej pod słońcem nawet gdy jest kupka ) Zmęczenie daje się odczuwać, ale jest to rekompensowane przez szczery uśmiech Anielki. Kocham swój obecny stan bycia mamą i mam nadzieję, że w miarę sobie z nim radę
                    Attached Files
                    Last edited by misiek_witch; 21-11-2010, 16:51.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Młoda mama

                      Też jestem młodą mamą i jestem z tego bardzo dumna. Te maleństwo mimo moich 19 lat jest prawdziwym Darem od Boga. Kocham Je niesamowicie i to coś pięknego czuć jak się rusza w brzuszku albo oglądać na USG jak macha malutkimi rączkami. Mam przeczucie, że to będzie dziewczynka. Nauczyłam się przez cały ten czas, by nigdy nie tracić wiary. Na początku ciąży byłam pewna, że będę samotną matką, rozeszliśmy się z tatusiem maluszka zanim jeszcze się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Przez 3 miesiące przeżywałam prawdziwe katusze, myślałam nawet o tym, że lepiej dla dziecka, by było gdyby się nie urodziło. Na szczęście dzięki wsparciu przyjaciół wyszłam z tej depresji, wróciliśmy do siebie z chłopakiem - tworząc dla dziecka prawdziwą rodzinę i teraz wyczekujemy, aż pojawi się na tym świecie. Oboje bardzo się cieszymy, a rodzina jak to rodzina, zmartwili się ale teraz również się cieszą i Nas bardzo wspierają. Myślę, że kobieta będąca w ciąży, powinna być z tego dumna niezależnie od tego ile ma lat, jaką ma sytuację itp. Największą wartością jaką możemy przekazać Naszym pociechom jest bezgraniczna miłość. Tylko dzięki temu dajemy im szanse na godne i spokojne życie. Pozdrawiam wszystkie młode i te trochę starsze mamy

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X