Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warto mieć rodzeństwo

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Warto mieć rodzeństwo

  W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Jak wasze dzieci reagowały na wieść o rodzeństwie?

  Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
  Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

  Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>


  #2
  Odp: Warto mieć rodzeństwo

  Wszystko zależy od wieku dziecka. Nasza córcia miała 13miesięcy gdy zaszłam w ciążę więc niewiele rozumiała... Gdy brzuszek był już widoczny zaczęła zadawać pytania typu co to itp. Mówiliśmy, że w brzuszku mam mała dzidzie, jej braciszka. Przyjęła to do wiadomości bez większego entuzjazmu. Po jakimś czasie zaczęła się do braciszka przytulać, mówiła, że go kocha, nawet chciała się z nim bawić, kładąc na moim brzuszku zabawki To były chwile, w których łza kręciła mi się w oku... Teraz Elena ma 27 miesięcy a Igor pół roczku, nie da braciszkowi zrobić krzywdy i od razu reaguje gdy ten zaczyna płakać. Po prostu podchodzi do niego, chwyta jego twarz w swoje malutkie dłonie, patrzy mu w oczy i mówi : Nie pać, juś dobdzie. Wyciera mu łzy i całuje w czółko. To działa lepiej niż moje próby osuszenia łez... Gdy patrzy mu w oczy, tak jak na tym zdjęciu, to mam wrażnie, że chce mu powiedzieć : Nie bój się, jestem Twoją starszą siostrą, pokażę Ci cały świat!


  100_0750.JPG
  Last edited by ja-mamusia; 07-12-2010, 19:27.


  ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g
  IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g  ---------------------------------------------------

  Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

  Skomentuj


   #3
   Odp: Warto mieć rodzeństwo

   Wszystkim rodzicom którzy boją się reakcji swojego jedynaka na wiesc o rodzeństwie:kochani uwierzcie nie będzie tak żle.Nasza córcia miała siedem lat jak dowiedziała się , że jej sielankowy spokój i bycie tą najważniejszą - jedyną osoba w naszym życiu zakłoci pojawienie się na świecie małego braciszka.Początkowo nie dopuszczała do siebie takiej myśli ale w miarę upływu czasu zaczeła sobie zdawac sprawę , że cos w jej życiu się zmienia.Najpierw były łzy rozpaczy , że mama jest w szpitalu.Po powrocie do domu juz z płaczącym małym człowieczkiem nastapił napad zazdrosci.Jula zrobiła się nieznośna, ciągle narzekała , że juz nikt jej nie kocha.Naszczęscie dzięki długim wspólnym rozmowom, naszej zdwojonej czułosci ten stan nie trwał długo .Zrozumiuła , że nasze serca należą do niej i Maksia- po równo.Dzisiaj mija rok odkąd Julcia nie jest jedynaczką , kocha braciszka ponad wzystko, uczy go wielu rzeczy i jest szczęsliwa bo w domu jest zawsze wesoło i głośno
   Attached Files

   Skomentuj


    #4
    Odp: Warto mieć rodzeństwo

    Warto mieć rodzeństwo! Moi chłopcy nie znają życia bez siebie. Każdą chwilę od początku istnienia spędzają razem. Gdy jednego synka nie ma w pokoju, drugi od razu go szuka. Zalet posiadania rodzeństwa można wymieniać miliony. Mnie przekonuje jedna- skoro dzieci pragną swojego towarzystwa, to najlepszy dowód na to, że wspólnie im dobrze. Warto zapewnić dziecku Kogoś, kto stanie się jego "Współtowarzyszem"
    Attached Files

    Skomentuj

           
    Working...
    X