Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby na zimową nudę

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  Sposoby na zimową nudę

  Ostatnio przeprowadziłam mały wywiad wśród mam maluszków z naszej okolicy. Zapytałam, jak zimą spędzają czas ze swoimi najmłodszymi pociechami - tymi, które jeszcze nie mówią, nie grają w chińczyka i niewiele rozumieją z telewizyjnych bajek.:-) Okazało się, że niestety większość mam wraz z niemowlętami spędza pochmurne dni w domu i jest to czas dla nich trudny, gdyż liczba zajęć z takim maleństwem jest ograniczona i bardzo powtarzalna. W końcu ile razy można grać w "koci-łapki" i turlać piłeczkę raczkującem u brzdącowi? A zatem jak przegonić zimową nudę, tak by maluch był zadowolony, a mama miała szansę na oderwanie od domowych obowiązków? My wypróbowaliśmy kilka sposobów.
  1.Poszukaj w internecie, w lokalnych gazetach bądź w przychodni, do której chodzicie na szczepienia, ogłoszeń o warsztatach dla mam z małymi dziećmi. Ja odkryłam takie zajęcia przypadkowo i pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Dwa razy w tygodniu miałam okazję wyrwać się z domu, i mogłam zabrać synka ze sobą! Na warsztatach usłyszałam wiele ciekawych porad wychowawczych i miałam okazję porozmawiać z innymi mamami. A podczas zajęć nasze maluszki były tuż obok, pod czujną opieką organizatorek. To był również świetny czas dla nich - zabawa wśród innych dzieci i nowych zabawek bardzo spodobała się mojemu 11-miesięcznemu Wiktorowi.
  2.W większych miastach powstaje coraz więcej sal zabaw dla dzieci. Choć są przeznaczone głównie dla kilkulatków, to warto dowiedzieć się jakie jest wyposażenie sali i czy jest możliwość przyjścia z kilumiesięcznym dzieckiem. W naszej miejscowości jest sala wyposażona w mnóstwo zabawek dla niemowląt, takich jak pchacze i zabawki interaktywne, a raz w tygodniu o wyznaczonej porze organizowane jest "maluszkowo" - w tym czasie sala jest dostępna bezpłatnie dla mam z niemowlętami. I mój niespełna roczny synek już teraz bawi się w basenie z piłeczkami!
  3.Basen. Co prawda niektórzy dorośli na samą myśl o basenie zimą krzywią się... Ale dla malucha to super przeżycie! Warto się przełamać i spróbować pójść na basen nawet zimą, oczywiście dbając o dokładne wysuszenie włosków i uszu dziecka przed ponownym wyjściem na zewnątrz. Należy wybrać basen z podgrzewaną wodą (niektóre baseny w określone dni podgrzewają wodę nawet do 35st.C), zaopatrzyć się w wodoodporne pieluszki i...oddać zabawie i relaksowi w kojącej wodzie. Można pójść samemu, bądź zapisać się na kurs dla niemowląt. Takie zajęcia będą dodatkową szansą na poznanie innych rodziców, a dla dzieci - na poznanie rówieśników i zdziwienie się "Kim jest ten drugi mały człowiek?".:-)
  Attached Files
       
Working...
X