Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Weronika masz rację. Zmiana temperatury źle wpływa na zioła które są delikatne. Najlepiej zasiać samemu w doniczce i cieszyć się nimi przez całą zimę. Ja właśnie zasiałam koperek bo skończył się już mrożony a na ten kupny nie mam ochoty
    Ja miałam że kilka pojemniczków mam zamrożonych a w pojemniczku w kuchni mam zasadzony czosnek tylko Ale im bliżej świąt będzie i szczypiorek i rzeżucha
    Chociaż moze i ja spróbuję z innymi ziołami

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Świeże zioła w doniczce

      Co do ziół to te ze sklepu przynajmniej te delikatne jak popularna bazylia, czy sczypiorek szybko umierają po przyniesieniu do domu. Wyhodowane z nasion trzymają się o wiele dłużej. Chodzi oczywiście o intensyfikacje naświetlenia stanowiska oraz temperaturę. O wiel lepiej trzyma się rozmaryn czy tymianek. Ale taką porą jak teraz lepiej samemu zasiać zioła za niedługo bęzie można je wystawić na parapet czy balkon
      Gdy myślisz że już nie masz szans na szczęście .. duetcentrum.pl

      Skomentuj


        #93
        Odp: Świeże zioła w doniczce

        My właśnie jesteśmy na etapie sadzenia bazylii, szczypiorku i rukoli. Zobaczymy jakie będą efekty, jak coś urośnie to podeślę zdjęcie.

        Skomentuj


          #94
          Odp: Świeże zioła w doniczce

          Do mięty przekonałam się jakiś czas temu i od tamtej pory się uwależniłam. Jak narazie piję codziennie napary jednak planuję zacząć ją hodować. Czy macie jakieś wskazówki jak najlepiej zadbać o te cudowne zioła? W jakim okresie ją sadzić, jak ją przechowywać ?

          Skomentuj


            #95
            Odp: Świeże zioła w doniczce

            Z miętą jeszcze nie próbowałam. Mam w ogrodzie i latem zbieram i suszę, a w tym roku zamroziłam i jest o wiele lepsza niż suszona. Ma delikatniejszy smak i piękny kolor.

            Skomentuj


              #96
              Odp: Świeże zioła w doniczce

              Ja mieszkam na wsi, wieć świeżą miętę mam przez całe lato. Lubie dodawać ją do przegotowanej wody i do tego cytryna. Pijemy tak całe lato. Zimą nie kupuję mięty w doniczce.

              Skomentuj


                #97
                Odp: Świeże zioła w doniczce

                Ja polecam też melisę też można ją dodawać do wody z cytryną do picia w lecie ale też fajnie pasuje do świeżych sałatek z lekkim sosikiem

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  Melisy do wody nie próbowałam dodawać. My korzystamy właśnie ze świeżej mięty. Też polecam to połączenie.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    Uwielbiam sadzić zioła w doniczce, pięknie ozdabiają mój balkon przez cały rok. Jednak takie świeże zioła, świetnie smakują w moich potrawach, ostatnio doceniłam smak rozmarynu.

                    Skomentuj


                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      Witam, ja uwielbiam mieć zioła w doniczkach, nie tylko można je dodać do potraw, ale także pięknie wyglądają w kuchni. Pozdrawiam

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Niestety ja nie mam takiego szczęścia i mięta nie rośnie mi obok domu ;[ Muszę ją aktualnie kupować. Myślę że w przeciągu miesiąca zacznę ją sama hodować

                        Skomentuj


                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Nigdy nie hodowałam ziół, zawsze je kupowałam w sklepie. Fakt, zazwyczaj nie są pierwszej świeżości i do tego bardzo szybko więdną i robią się nieciekawe, ale na to już nie poradzę. Niestety nie mam zbytnich warunków do hodowania własnych ziół, choć może spróbuje kiedyś. Takie własne z pewnością są o wiele zdrowsze.

                          Skomentuj


                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Też masz pewność że nie były niczym pryskane.. Zastanawiam sie właśnie czy na balkonie o takiej porze roku warto co kolwiek zacząć hodować?

                            Skomentuj


                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Ja uprawiam u siebie kilkanaście różnych ziół - świeże zioła nie tylko świetnie smakują, ale i nieźle wyglądają w doniczkach. Ostatnio zasadziłam sobie miętę pomarańczową, taką http://florexpol.eu/ziola/4791-mieta-pomaraczowa.html - świetnie nadaje się do jako dodatek do deserów i drinków.

                              Skomentuj


                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                Napisane przez hhalina90 Pokaż wiadomość
                                Ja uprawiam u siebie kilkanaście różnych ziół - świeże zioła nie tylko świetnie smakują, ale i nieźle wyglądają w doniczkach. Ostatnio zasadziłam sobie miętę pomarańczową, taką http://florexpol.eu/ziola/4791-mieta-pomaraczowa.html - świetnie nadaje się do jako dodatek do deserów i drinków.
                                Świetnie to wygląda. A czy trudno założyć sobie taką hodowlę, co trzeba zrobić, jakie są koszta i czy jest to kłopotliwe w utrzymaniu ?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X