Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Kolendra w doniczce

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Zioła - mięta

      też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze parę lat poczekać na ten wymarzony

      Skomentuj


        #78
        Odp: Świeże zioła w doniczce

        też bym chciała mieć duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

        Skomentuj


          #79
          Odp: Świeże zioła w doniczce

          A jakie zioła trzymacie na parapecie? Jak się zastanawiałam nad karłowym koprem, ale nie wiem czy się udaje.

          Co do doniczkowych z marketu, to polecam kupić do bezpośredniego wykrozystania, jak chce się dłużej trzymać, to najlepiej wysiać z nasion.

          Skomentuj


            #80
            Odp: Świeże zioła w doniczce

            Koper świetna sprawa, szczególnie do młodych ziemniaczków
            Ja mam u siebie na razie tylko bazylię i miętę w kuchni Gdy miną mrozy zastanowię się nad plantacją na balkonie

            Skomentuj


              #81
              Odp: Świeże zioła w doniczce

              Ja też mam teraz na parapecie bazylię ale zastanawiam się czy nie jest jej za zimno bo wszystkie zioła mi padają zimą i nie mogę ich dłużej utrzymać ;(

              Skomentuj


                #82
                Odp: Świeże zioła w doniczce

                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                Ja też mam teraz na parapecie bazylię ale zastanawiam się czy nie jest jej za zimno bo wszystkie zioła mi padają zimą i nie mogę ich dłużej utrzymać ;(
                No właśnie ja mam podobny problem, za każdym razem jak sobie wyposażę kuchnię i nakupuję ziół w doniczkach to szybko mi padają ;/ być może marny ze mnie ogrodnik

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                  No właśnie ja mam podobny problem, za każdym razem jak sobie wyposażę kuchnię i nakupuję ziół w doniczkach to szybko mi padają ;/ być może marny ze mnie ogrodnik
                  Kiedyś udało mi się wyhodować super bazylię z nasionek, bardzo długo mi stała i pięknie rosła i chyba zwócę właśnie do nasion

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                    Kiedyś udało mi się wyhodować super bazylię z nasionek, bardzo długo mi stała i pięknie rosła i chyba zwócę właśnie do nasion
                    Ja zawsze kupuję już takie, które rosną i one szybko mi padają i wysychają. Jeszcze nie miałam takiej z nasion. Jestem ciekawa czy faktycznie by takie dłużej wytrzymały.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      To chyba problem ze zmianą środowiska - w sklepach jest chłodniej niż u nas w kuchni więc może dlatego tak szybko padają zioła. Na wiosnę mam zamiar kupić w nasionach i spróbować wyhodować

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Napisane przez weronikaf-2 Pokaż wiadomość
                        To chyba problem ze zmianą środowiska - w sklepach jest chłodniej niż u nas w kuchni więc może dlatego tak szybko padają zioła. Na wiosnę mam zamiar kupić w nasionach i spróbować wyhodować
                        Weronika masz rację. Zmiana temperatury źle wpływa na zioła które są delikatne. Najlepiej zasiać samemu w doniczce i cieszyć się nimi przez całą zimę. Ja właśnie zasiałam koperek bo skończył się już mrożony a na ten kupny nie mam ochoty

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Najbardziej lubię bazylię.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Napisane przez nikkk Pokaż wiadomość
                            Najbardziej lubię bazylię.
                            Świeża bazylia i pomidory pyszne.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Ja mam problem z kolendrą. Wielokrotnie sadziłam ją i jakoś nie chce dobrze rosnąć. Ani na balkonie ani w ogrodzie :/ Inne zioła super - praktycznie wszystko - szałwia, tymianek, rozmaryn, bazylia czy oregano rośnie dobrze a do kolendry mam jakiegoś pecha. Hodujecie ją? Macie jakieś specjalne sposoby?

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                Moja mama miała kiedyś i z tego co pamiętam nie było łatwo ją wyhodować. Musi być posiana w dobrze nasłonecznionym miejscu na lekkiej ziemi a u nas były tereny gliniaste i to dlatego. I kolendra nie lubi kopru koło siebie nie wiem czemu

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X