Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: mięta

    pierogi ruskie z miętą przecież Spróbuj może się przekonasz
    W lato kompot z jabłkiem z dodatkiem mięty jest pyszny
    A zupa krem z cukinii i na to świeże listki mięty Rewelacja
    Nawet masę do ciasta miętową robiłam i smakowała

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: mięta

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      pierogi ruskie z miętą przecież Spróbuj może się przekonasz
      W lato kompot z jabłkiem z dodatkiem mięty jest pyszny
      A zupa krem z cukinii i na to świeże listki mięty Rewelacja
      Nawet masę do ciasta miętową robiłam i smakowała
      To ja poproszę przepis na tą masę do placka z miętą. A te pierogi ruskie z miętą to robisz tak jak normalne i dodajesz miętę czy jak?
      Ja bardzo lubię mięte, mam ją na ogrodzie i będę miała latem do czego wykorzystać

      Skomentuj


        #48
        Odp: Świeże zioła w doniczce

        A wiecie że żeby wyhodować w doniczce swoją pietruszkę wystarczy włożyć do ziemi korzeń pietruszki i go codziennie podlewać i po paru dniach mamy swoją pachnącą natkę która jest o wiele lepsza od kupnej. U mnie taka gości całą zimę na parapecie i do zupki jest jak znalazł

        Skomentuj


          #49
          Odp: Świeże zioła w doniczce

          Teresa wlasnie moja tesciowa tak robi cala zime - bo ona az za bardzo lubi zielska do zup i rosołu ja w nadmiarze za pietruszkom nie przepadam tylko troszku - ale fajny to sposob

          Skomentuj


            #50
            Odp: Świeże zioła w doniczce

            Mój mąż zawsze marudzi jak jest za dużo zieleniny w zupie, a Zuzia uwielbia li każe sobie nalewać zupki z liśćmi. Ja lubię jak zielone pływa, ale nie takie rozgotowane tylko świeże wsypane do zupy chwilkę przed podaniem

            Skomentuj


              #51
              Odp: Świeże zioła w doniczce

              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
              A wiecie że żeby wyhodować w doniczce swoją pietruszkę wystarczy włożyć do ziemi korzeń pietruszki i go codziennie podlewać i po paru dniach mamy swoją pachnącą natkę która jest o wiele lepsza od kupnej. U mnie taka gości całą zimę na parapecie i do zupki jest jak znalazł
              Przy robieniu śniadania przypomniałam sobie o tym co napiłaś i właśnie skorzystałam z Twojego patentu Bardzo mi sie spodobał pomysł. teraz czekam na efekty, bo uwielbiamy bardzo, córci do zupek też serwuje spore ilośći

              Skomentuj


                #52
                Odp: Świeże zioła w doniczce

                Efekty będą za parę dni. Postaw doniczkę z pietruszka najlepiej na parapecie koło grzejnika to pietruszka szybciej będzie rosłą. Ja w tym roku zamierzam na zimę posadzić w doniczkę lubczyk i jestem ciekawa czy będzie ładnie rósł zima

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                  Efekty będą za parę dni. Postaw doniczkę z pietruszka najlepiej na parapecie koło grzejnika to pietruszka szybciej będzie rosłą. Ja w tym roku zamierzam na zimę posadzić w doniczkę lubczyk i jestem ciekawa czy będzie ładnie rósł zima
                  Postawiłam i czekam.... jeszcze nic nie ma bo już sprawdzałam Jeszcze w domu hodowla, a już niebawem w ogródku sie zazieleni i będziemy z córcia chodzić zrywać. Już się nie mogę doczekać

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    Moja Zuzia nie moze sie doczekać truskawek i malin. Już była w ogrodzie patzreć czy już są zielone bo nie potrafi zrozumieć ze najpierw musizrobić się ciepło a dopiero będą owoce tak bardzo je lubi

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?
                        Jak napisałaś o borówkach to mi się przypomniało jak sama byłam mała i poszłam z mamą na jagody to usiadłam tyłkiem na jednym krzaczku a z drugiego zbierałam prosto do buzi

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                          Jak napisałaś o borówkach to mi się przypomniało jak sama byłam mała i poszłam z mamą na jagody to usiadłam tyłkiem na jednym krzaczku a z drugiego zbierałam prosto do buzi
                          najważniejsze ze smakowały ja też pamietam jedzenie owocow prosto do buzi - choc teraz bym tak juz nie jadla nie dam rady bez mycia

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                            to u nas ani truskawe ani malin Zosia nie moze jesc bo uczulona jest a szkoda - ale za boroweczkami przepada w tamtym roku zbierala do koszyczka i wiele radosci proste zbieranie a potem kosztowanie jej sprawialo Teresa bo gdzies temat zniknal nam albo ja doszukac sie nie moge pisalas o szpinaku ze hodujesz? powiedx mi jak Ci on rosnie i jaki jest po zerwaniu trzeba pewno na bierzaco go przetwarzac cio?
                            Urodzaj szpinaku zależy od nasion, raz są dobre i wyrasta ładny zieloniutki szpinak o dużych liściach a jak są do ... to liście są małe. Ja zawsze ścinam szpinak 2-3 cm nad ziemią bo w tedy ładnie odrasta.
                            Zebrany przebieram, myję i przelewam wrzątkiem. Odkładam potzrebną ilość do obiadu a resztę zamrażam w plastikowych pojemnikach. Ja zawsze mrożę w całości, dopiero po rozmrożeniu kroję.
                            Z małych liści można zrobić pyszną sałatkę gyros z tym że zamiast kapusty używa się liści szpinaku i jest pyszna

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              Urodzaj szpinaku zależy od nasion, raz są dobre i wyrasta ładny zieloniutki szpinak o dużych liściach a jak są do ... to liście są małe. Ja zawsze ścinam szpinak 2-3 cm nad ziemią bo w tedy ładnie odrasta.
                              Zebrany przebieram, myję i przelewam wrzątkiem. Odkładam potzrebną ilość do obiadu a resztę zamrażam w plastikowych pojemnikach. Ja zawsze mrożę w całości, dopiero po rozmrożeniu kroję.
                              Z małych liści można zrobić pyszną sałatkę gyros z tym że zamiast kapusty używa się liści szpinaku i jest pyszna
                              dzięki Teresa za odpowiedź - może się skuszę na posadzenie w tym roku - zobaczę co z tego wyjdzie najwyżej nie urośnie, u nas akurat wszyscy lubimy szpinak i przeważnie kupuje ten mrożony a taki swój to musi być lepszy
                              z tą sałatkom to też musi smakować pysznie - muszę kiedyś ją zrobic wlasnie z liscmi szpinaku

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                polecam sałatkę na pewno wszystkim zasmakuje.
                                Apropo tych borówek to my uwielbiamy zarówno amerykańskie te sadzone w ogródku jak i te z lasu które przypominają mi dzieciństwo i wakacje

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X