Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Świeże zioła w doniczce

    A regularne podlewanie to jakie? Codziennie czy raz w tygodniu czy każda roślina wymaga innej intensywności podlewania? Bo ja podlewam swoje rośliny wtedy gdy liście wiotczeją a to źle bo czasem chcę coś przyozdobić ziołami a one takie oklapłe

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Świeże zioła w doniczce

      Mieta jest ziółkiem na lata, niezawodna, krzewi się, ładnie wygląda i ma wiele zastosowań w kuchni.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Świeże zioła w doniczce

        Ja rzadko kupuje zioła w supermarkecie, dużo lepsze znajdziesz w specjalistycznym sklepie ogrodniczym. A na pewno należy je podlewać, żeby nie uschły.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Świeże zioła w doniczce

          Ja kupuję zioła z marketów i mi nie usychają Przede wszystkim przesadzam je do większej doniczki i regularnie podlewam...ale nie przelewam



          Skomentuj


            #20
            Odp: Świeże zioła w doniczce

            Po przeniesieniu rośliny do domu doznaje ona szoku. Jest on związany ze zmianą miejsca, temperatury, światła i wilgotności. Trzeba roślinkę przesadzić to po pierwsze, wstawić w miejsce ciepłe i nasłonecznione i podlewać ja tak robie i wszystko jeszcze żyje

            Skomentuj


              #21
              Odp: Świeże zioła w doniczce

              Podlewanie świetnie widać po bazylii Ja mam kilka ziół, jak liście bazylii lekko opadną to czas, żeby podlać wszystkie I tak już kilka miesięcy działam i wszystko pięknie rośnie i pachnie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Świeże zioła w doniczce

                Napisane przez erling Pokaż wiadomość
                Podlewanie świetnie widać po bazylii Ja mam kilka ziół, jak liście bazylii lekko opadną to czas, żeby podlać wszystkie I tak już kilka miesięcy działam i wszystko pięknie rośnie i pachnie.
                He he...to tak jak ja Uwielbiam ten zapach ,który roznosci się po mieszkaniu. A już w ogóle mięta to bajka Na balkonie też mam jeszcze pomidorki koktajlowe. Jak wiatr zawieje to ten spedzyficzny ale cudny zapach krzaczka od pomidorów rozprzestrzenia się...



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                  He he...to tak jak ja Uwielbiam ten zapach ,który roznosci się po mieszkaniu. A już w ogóle mięta to bajka Na balkonie też mam jeszcze pomidorki koktajlowe. Jak wiatr zawieje to ten spedzyficzny ale cudny zapach krzaczka od pomidorów rozprzestrzenia się...
                  hehe to ja jestem uzależniona od wody mineralnej niegazowanej z mięta i kawałkami cytryny - mniam uwielbiam ten napój szczególnie latem gdy żar się leje, u mnie w kuchni stoją doniczki z ziółkami i na balkonie też, ale te do ozdoby służą między kwiatami, pelargoni, sundawilli

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    Świeże zioła w doniczce to super sprawa. Zapach, smak i najważniejsze że zawsze są pod ręką

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      Też mam problem z marketowymi ziołami dlatego już ich nie kupuję Najlepiej jest samemu wysiać sobie bazylię czy miętę. Mam na oknie w kuchni kolorowe doniczki z Ikei gdzie z nasionek posadziłam właśnie miętę i bazylię. Rosną super ale po dłuższym czasie jak widzę, że listki już "marnieją" wymieniam ziemię i od nowa rozpoczynam hodowlę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Marketowe tylko trzeba przesadzić i rosną i pachną cudnie - ja akurat tak zrobiłam z majerankiem Ja najbardziej uwielbiam zapach rozmarynu

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Napisane przez erling Pokaż wiadomość
                          Marketowe tylko trzeba przesadzić i rosną i pachną cudnie - ja akurat tak zrobiłam z majerankiem Ja najbardziej uwielbiam zapach rozmarynu
                          Dziewczyny z reguły nie odlągam TV ale dziś byłam u teściowej i ona oglądała Dzień dobry TVN i tam Maja Popielarska opowiada dziś jak pielęgnować zioła doniczkowe w domku - ja coś z jej rad zaczerpnę do pielęgnacji swoich ziół link dla zainteresowanych http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,...mu,146337.html

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Próbowałam już hodować mięte, bazylię, rozmaryn i coś jeszcze. I nic mi nie rośnie.... Może powinny stać na jakimś konkretnym oknie? Ja mam na stronie zachodniej (po tej stronie mam kuchnie).

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Takie zioła w domu to super sprawa, ładnie pachną i do tego zawsze są pod ręką. JA mam postawione na półeczce koło zlewozmywaka i rosną. Po zakupie przesadziłam je do innych doniczek i wsypałam lepszej ziemi. A podlewam zawsze do podstawka, żeby korzenie same ciągły wodę

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                mika997- a jak to robisz że siane Ci rosną? Posadziłam nasionko i poza centymetrową roślinką która zaraz umarła nic więcej się nie wydarzyło...
                                A co do reszty- teraz też spróbuje przesadzać roślinki, bo strasznie mnie to irytowało że kupowałam zioła, które zaraz mi się marnowały , nie dość że szkoda mi było pieniędzy to jeszcze tej roślinki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X