Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

    Od jakiegos czasu marzy mi się ogródek ziołowy.
    Niestety kuchnię mam małą, balkon jeszcze mniejszy (mniej niz 1 m kwadratowy), wiec miejsca nie za wiele. Niemniej chciałabym spróbować.
    Zastanawiam sie jednak skąd wziąć zioła. Czy pomysł z przesadzeniem ziół dostepnych np. w hipermarketach to dobry pomysł? Czy one się przyjmą? Czy może lepiej poszukać w centrach ogrodniczych?
    I czy zioła można dowolnie łączyć w jednej doniczce? Czy poszczególne gatunki będą razem zgodnie rosły?
    I czy balkon północno-wschodni (słońce najdalej do godziny 11, a latem bardzo mocne poranne nasłonecznienie) to dobre miejsce?

    Jakie macie doświadczenia w hodowli ziół? Podzielcie się nimi.
    Skąd bierzecie sadzonki? A może same wysiewacie z nasion?
    Jak Wam rosną poszczególne gatunki? Co lubią, a czego nie?
    Łukasz 11.10.2007

  •    
       

    #2
    Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

    Hej Monika
    Widzę, że nikt nie pisze... a ja też się zastanawiam nad tym jakie zioła posadzić na balkonie. Moja mama ostatnio kupiła bazylię i kilka innych w tesco i normalnie wsadziła do donic. zioła się przyjęły... i ja chyba też tak zrobię. Tylko nie wiem jakie wybrać... myślałam nad bazylią miętą, oregano, tymiankiem, szczypiorkiem, koperkiem i nie wiem co jeszcze.... A Ty o czym myślałaś??

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

      Hej Monika
      Widzę, że nikt nie pisze... a ja też się zastanawiam nad tym jakie zioła posadzić na balkonie. Moja mama ostatnio kupiła bazylię i kilka innych w tesco i normalnie wsadziła do donic. zioła się przyjęły... i ja chyba też tak zrobię. Tylko nie wiem jakie wybrać... myślałam nad bazylią miętą, oregano, tymiankiem, szczypiorkiem, koperkiem i nie wiem co jeszcze.... A Ty o czym myślałaś??

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

        Chyba mało kto decyduje się na własną uprawe ziół w domu.
        Ja też myslałam o bazylii, tymianku i oregano. Poza tym korci mnie majeranek. Oczywiście idealnie byłoby jeszcze mieć koperek, ale ten trzeba szybko "zużyć", nie jest rośliną, która długo daje plony.
        W zeszłym roku na pobliskim bazarku pan sprzedawał sadzonki ziół. Wtedy się nie zdecydowałam, ale teraz liczę, że w tym roku tez będzie na miejscu.
        Łukasz 11.10.2007

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

          Hmmm no ja jednak zdecydowałam się posiać zioła sama...
          Zobaczymy czy cokolwiek z tego wyrośnie - a posadziłam dwa rodzaje bazylii, majeranek, oregano, miętę pieprzową. muszę jeszcze coś dokupić, ale jak nie wyrośnie to i tak coś będę musiała do tych doniczek wsadzić...
          A Ty w końcu posadziłaś te ziółka czy klasycznie jakieś pelargonie??

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

            I jak z uparą ziół, rolka2000? Udał się?
            Bo ja jednak znowu tylko sobie poplanowałam, a skończyło sie tradycyjnie na kwiatach w skrzynce. A i tak długo musiały czekać, aż je kupiłam i posadziłam. Ale ładnie kwitną i slicznie wyglądają. Tylko do jedzenia raczej sie nie nadają...
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

              też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ziołowy ogródek - na oknie lub balkonie

                zapraszam do wątku http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=8679, ten zostaje zamknięty , aby nie powielać wątków o podobnej treści, pozdrawiam

                Skomentuj

                       
                Working...
                X