Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sadzimy truskawki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Truskawki w doniczce

    Przyznaję, że chociaż mam balkon, to nigdy nie próbowałam uprawiać tam truskawek.
    Truskawki mam za to posadzone na grządkach.
    Na pewno ważne jest źródło, skąd mamy rośliny- ja kupiłam wprost od producenta sadzonek truskawek i innych roślin jagodowych. (Teraz możliwe jest to za pomocą sprzedaży wysyłkowej.) Moim zdaniem daje to gwarancję, zdrowych roślin, i w przyszłości obfitych plonów.
    Zapewniłam roślinom stanowisko słoneczne, to jest ważne. Lepsza jest gleba lżejsza, ale zasobna. Przed posadzeniem nawiozłam obornikiem, ponieważ nie dysponuję obornikiem naturalnym, użyłam obornika granulowanego. Ale mógłby to być każdy inny nawóz długo działający.
    I w czasie największych upałów ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości wody- podlewamy raczej rano, ze względu na wrażliwość na choroby grzybowe.

    Wydaje mi się, że podobne zalecenia powinny być w przypadku uprawy w pojemnikach. Tu szczególnie ważne jest podlewanie, by nie dopuścić do przeschnięcia ziemi w doniczce.
    Ponieważ ostatnie noce były szczególnie zimne, pomyślałabym o jakimś zabezpieczeniu roślin przed przemarznięciem. Może warto byłoby wnieść doniczki na noc do mieszkania.
    Agnieszka Szamborska
    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
    http://www.firma-krzak.pl/

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Truskawki w doniczce

      Ja w tym roku nabyłam truskawki pnące w doniczkach.Postawiłam je w miejscu bardzo słonecznym. Pięknie kwitną i już widać małe zielone truskaweczki. W ostatnie zimne noce przykrywałam je białą agrowłókniną i na szczęście nic im się nie stało. Już nie mogę się doczekać konsumpcji.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Truskawki w doniczce

        Ważne też żeby je odpowiednio nawozić. Ja nie używam chemii, produkuję własny nawóz z przefermentowanych roślin. Warto też sypnąć trochę fusów z kawy - to świetny nawóz.

        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 15:34.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Truskawki w doniczce

          Proste i bezproblemowe w uprawie są poziomki. Nie maja tak dużych wymagań jak truskawki i spokojnie można je posadzić w skrzynkach czy doniczkach. A jaki smak i aromat

          Skomentuj


            #20
            Odp: Truskawki w doniczce

            Napisane przez cwiklak Pokaż wiadomość
            Proste i bezproblemowe w uprawie są poziomki. Nie maja tak dużych wymagań jak truskawki i spokojnie można je posadzić w skrzynkach czy doniczkach. A jaki smak i aromat
            Właśnie! Poziomki są znacznie łatwiejsze i właściwie bezproblemowe- wystarczy im słoneczne stanowisko.
            Nie są aż tak wrażliwe na przesuszenie, o co dość łatwo w uprawie roślin na balkonie, czy tarasie.

            Co do nawożenia obornikiem, o którym już wspominałam wyżej w tym wątku: ważne jest by podczas rozsypywania nawozu używać rękawiczek, ponieważ zapach dość długo utrzymuje się na dłoniach, pomimo starannego mycia mydłem dlatego warto.
            Agnieszka Szamborska
            Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
            http://www.firma-krzak.pl/

            Skomentuj


              #21
              Odp: Truskawki w doniczce

              Czy bezpieczne jest kupowanie poziomek np. w markecie budowlanym? śmiesznie to brzmi, wiem, ale wiele z nich ma teraz rozbudowane działy ogrodnicze - czy takie poziomki urosną i mają szansę na owocowanie? Gdzie indziej w dużym mieście szukać takich roślin? Mam na balkonie jedną truskawkę i na razie pięknie kwitnie, ale na owoce nie liczę, bardziej testowo sobie rośnie

              Skomentuj


                #22
                Odp: Truskawki w doniczce

                Ja uważam, że w marketach np w Leroy mają czasem ciekawe roślinki i dobre ceny. Na każdej doniczce zresztą jest etykieta producenta, wiec wiadomo skad pochodzi i jak pielegnować

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Truskawki w doniczce

                  Dokładnie. Ja mam na tyle szczęścia, że mam troszkę balkonu do zagospodarowania. Szczerze mówiąc te truskawki to dobry pomysł. Mam zrobiony warzywniak, a nie pomyślałem o takim rarytasie. O mam pomysł porobię fotek mojego ogrobalkonu i wystawie na forum.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Truskawki w doniczce

                    Ja w tym roku posadziłam na moim balkonie truskawki i poziomki. Na pewno muszą to być skrzynie dosyć głębokie. Tak żeby korzeń mógł na 10 cm swobodnie się zakorzenić. Odstępy między sadzonkami 10-15 cm. Podlewać codziennie sporą ilością wody ale nie aż tak żeby w środku gniły.Osobiście bardziej polecam poziomki. Jest duży wysyp i zbiera się raz na 1-2 tygodnie. Do teraz mi kwitną!!!!! Szczerze polecam!



                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Sadzimy truskawki

                      też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Truskawki pnące

                        też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Truskawki w doniczce

                          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze poczekać na ten wymarzony

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Sadzimy truskawki

                            Ja mam to szczęście, że mam dość spory kawałek ogrodu koło domu, więc korzystam ile mogę. Piszecie o truskawkach w doniczkach itp. a ja Wam polecam coś takiego http://www.podkarpackiesady.pl/krzew...-poziomki.html. Coś innego niż zwykła truskawka, bo faktycznie ma posmak poziomki. W ogóle nie wiedziałam, że coś takiego jest. Przypadkiem na nią wpadłam.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Sadzimy truskawki

                              Te truskawki w doniczce to fajny pomysł. Koniecznie go muszę przetestować. A kiedy je najlepiej zasadzić. Teraz czy poczekać do wiosny?

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Sadzimy truskawki

                                ja się zdecyduję na poziomki, jakoś bardziej mi smakują

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X