Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Storczyki

    Czy należy obcinać pendy storczyka, gdy już przestanie kwitnąć?
  •    
       

    #2
    Odp: Storczyki

    Tak, tuż nad drugim kolankiem (ważne by NIE w miejscu kolanka!).
    Po jakimś czasie storczyk wypuści nowy pęd, a dawny uschnie, u mnie wygląda to tak:


    A tak rozrósł się mój ślubny storczyk po obcinaniu (miał tylko jeden pęd!), jak widać wciąż rośnie i rozkwita!:
    Last edited by Carin; 18-05-2010, 13:27.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Storczyki

      A co zrobić gdy kwiat przekwitnie zgubi kwiatki i cały uschnie? Czy ktoś może wie? Ja obcięłam cały suchy zdrewniały normalnie patyk i czekam co się teraz stanie mam nadzieję, że wypuści nowy pęd z kwiatami, może ktoś miał podobną sytuację? Pomóżcie koleżanki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Storczyki

        Moja teściowa miała podobnie i przestawiła go bliżej światła i po kilku tygodniach zaczął się odnawiać.
        myślę, że to czy odrośnie zależny od ubytku.
        trzymam kciuki

        Skomentuj


          #5
          Odp: Storczyki

          Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że wiosna go pobudzi do życia. A obcięłam cały pęd, bo normalnie cały był zdrewniały-suchy na mak.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Storczyki

            Witam ponownie. I mój storczyk ruszyła z kopyta!!!Puścił nowy pęd, czyli juz wiem, że gdy uschnie cały pęd na wiór, to trzeba go usunąć i cierpliwie zaczekać aż odpocznie i sam wypuści nowy pęd z kwiatkami.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Storczyki

              Ja mam 2 storczyki, jeden z nich już ma dość dużą gałązkę z nowymi kwiatami, a u drugiego pokazała się ta gałązka kilka dni temu- więc gadam i gadam do niego, aby mu się dobrze rosło

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Storczyki

                Bardzo podobają mi sie storczyki,kilka miesięcy temu kupiłam narazie jednego i póki co pięknie kwitnie.Jak Bedzie tak dalej pewnie zdecyduję sie na kolejne takie roślinki




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Storczyki

                  u mnie właśnie przekwitł. zostawiłam go w spokoju. już tak stoi z 3 tygodnie, raz tylko zrosiłam mu liście, bo podobno lubi. no i niestety, od tamtego czasu nic. pęd niby nie usycha, ale też nie wypuszcza nowego z oczka. nie wiem co zrobić, żeby zaczął znowu kwitnąć

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Storczyki

                    Ja miałam kilka storczyków, ale mi wszystkie padły.... Fuksje też mnie nie lubią

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Jak dbać o storczyki?

                      Jak dbać o storczyki, aby przeżyły długo w naszych domach?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak dbać o storczyki?

                        Podlewać raz na dwa tygodnie w spodek nie przesadzac do ziemi w lecie po zroszeniu liści lubią ciepły przeciąg.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak dbać o storczyki?

                          Z doświadczenia widzę,że im rzadziej dostają wody tym lepiej się trzymają. Raz na miesiąc biorę doniczkę ze storczykiem...zanurzam ją w wodzie (może to być woda z jakimś nawozem/odżywką) , chwilę tak trzymam , wyjmuję, czekam aż ociekną ... do osłonki i na parapet mają się świetnie. U mnie stoją w miejscu nienasłonecznionym i ogólnie mamy wilgotno w domu więc może ten klimat im służy.



                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak dbać o storczyki?

                            ja też podlewam storczyki raz w miesiącu, zanurzam całą doniczkę do wody na ok. godzinę i po sprawie, po takim nawodnieniu korzonki powinny być zielone. Moje storczyki stoją na oknie w kuchni i chyba im tam dobrze bo przynajmniej raz w roku wypuszczają kwiat




                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak dbać o storczyki?

                              ja podlewam trochę częściej niż raz na miesiąc, ale też mój storczyk świetnie sobie radzi, ma piękne kwiatki, które trzymają się dzielnie ale oczywiście żeby nie zapeszyć muszę przyznać, ze to bardzo brzydki kwiatek

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X