Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • werna
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród

    Leave a comment:

  •    
       

  • gienkak
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
    Moje są podlewane jak mi się przypomnij, stoją w miejscu gdzie mają fajny dostęp do słoneczka i mają dniczki przezroczyste. Dokładnie jak piszesz czerpią ze słońca energie. Kocham storczyki i choc o nich zapominam to one mnie chyba też kochanią Bo są ze mną kupe lat
    trzeba mieć jednak rękę do kwiatów ja niby mam ale storczyk nie za bardzo chce u mnie stać wiec jeśli już to cięte bo w doniczce szybko umierają

    Leave a comment:


  • marzena_161
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Moje są podlewane jak mi się przypomnij, stoją w miejscu gdzie mają fajny dostęp do słoneczka i mają dniczki przezroczyste. Dokładnie jak piszesz czerpią ze słońca energie. Kocham storczyki i choc o nich zapominam to one mnie chyba też kochanią Bo są ze mną kupe lat

    Leave a comment:


  • akuriata
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    storczyki mam w szklanej przezroczystej donicy ponoć czerpią energie ze słońca jak przekwitną przestaje podlewać daje im odpoczac

    Leave a comment:


  • ladybzyk
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Ja już przestałam hodować storczyki, poddałam sie poprostu, nie wiem co robiłam źle, bo robiłam wszystko tak, jak znajomi, ktorzy mieli piękne okazy w domu, u mnie jak tylko przyniosłam storczyka, na sam mój widok żółkły mu liście i kwiaty opadały

    Leave a comment:


  • agibee
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Ach te storczyki... Miałam ich już kilkanaście i im więcej przy nich robiłam tym rezultat był gorszy. Teraz chyba trafił mi się jakiś lepszy okaz,bo jest ze mną już od marca. Tak mu u mnie dobrze,że wypuścił pełno srebrnych korzeni. Co robię? Czasem podlewam ;P

    Leave a comment:


  • panitereska
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Im ładniejsze kwiatki, tym więcej zachodu. Ja podlewam póki kwitną, potem przerwa. Podobno trzeba dać im taki odpoczynek. I po tygodni, dwóch znowu.

    Leave a comment:

  •    
       

  • katszymon
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Jak się nasze oko ma cieszyć roślinkami w domu to niestety trzeba przy nich poskakać trochę.

    Leave a comment:


  • koras
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    ja niedawno dostałam storczyka i podlewam go 1 w tygodniu

    Leave a comment:


  • musialam
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    proszę bardzo, na http://www.twojekwiaty.pl/blog/storczyki-porady-dotyczace-pielegnacji-podlewania-uprawy/
    jest jest duzo dobrych porad jak wyhodować swojego pierwszego storczyka zamiast zdać się na metodę prób i błędów

    Leave a comment:

  •    
       

  • agajustsmile
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    hehe oczywiście , moje też są brzydkie i obowiązkowo posiadają czerwone kokardki ;P

    Leave a comment:


  • esmeralda2
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    ja podlewam trochę częściej niż raz na miesiąc, ale też mój storczyk świetnie sobie radzi, ma piękne kwiatki, które trzymają się dzielnie ale oczywiście żeby nie zapeszyć muszę przyznać, ze to bardzo brzydki kwiatek

    Leave a comment:


  • agajustsmile
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    ja też podlewam storczyki raz w miesiącu, zanurzam całą doniczkę do wody na ok. godzinę i po sprawie, po takim nawodnieniu korzonki powinny być zielone. Moje storczyki stoją na oknie w kuchni i chyba im tam dobrze bo przynajmniej raz w roku wypuszczają kwiat

    Leave a comment:


  • agibee
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Z doświadczenia widzę,że im rzadziej dostają wody tym lepiej się trzymają. Raz na miesiąc biorę doniczkę ze storczykiem...zanurzam ją w wodzie (może to być woda z jakimś nawozem/odżywką) , chwilę tak trzymam , wyjmuję, czekam aż ociekną ... do osłonki i na parapet mają się świetnie. U mnie stoją w miejscu nienasłonecznionym i ogólnie mamy wilgotno w domu więc może ten klimat im służy.

    Leave a comment:


  • koliberek71
    replied
    Odp: Jak dbać o storczyki?

    Podlewać raz na dwa tygodnie w spodek nie przesadzac do ziemi w lecie po zroszeniu liści lubią ciepły przeciąg.

    Leave a comment:

       
Working...
X