Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • andziaa23
    replied
    Jak dbać o storczyki?

    Jak dbać o storczyki, aby przeżyły długo w naszych domach?

    Leave a comment:

  •    
       

  • mortadella
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja miałam kilka storczyków, ale mi wszystkie padły.... Fuksje też mnie nie lubią

    Leave a comment:


  • buds9
    replied
    Odp: Storczyki

    u mnie właśnie przekwitł. zostawiłam go w spokoju. już tak stoi z 3 tygodnie, raz tylko zrosiłam mu liście, bo podobno lubi. no i niestety, od tamtego czasu nic. pęd niby nie usycha, ale też nie wypuszcza nowego z oczka. nie wiem co zrobić, żeby zaczął znowu kwitnąć

    Leave a comment:


  • AnnaM599
    replied
    Odp: Storczyki

    Bardzo podobają mi sie storczyki,kilka miesięcy temu kupiłam narazie jednego i póki co pięknie kwitnie.Jak Bedzie tak dalej pewnie zdecyduję sie na kolejne takie roślinki

    Leave a comment:


  • wiczka
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja mam 2 storczyki, jeden z nich już ma dość dużą gałązkę z nowymi kwiatami, a u drugiego pokazała się ta gałązka kilka dni temu- więc gadam i gadam do niego, aby mu się dobrze rosło

    Leave a comment:


  • janiaD
    replied
    Odp: Storczyki

    Witam ponownie. I mój storczyk ruszyła z kopyta!!!Puścił nowy pęd, czyli juz wiem, że gdy uschnie cały pęd na wiór, to trzeba go usunąć i cierpliwie zaczekać aż odpocznie i sam wypuści nowy pęd z kwiatkami.

    Leave a comment:


  • janiaD
    replied
    Odp: Storczyki

    Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że wiosna go pobudzi do życia. A obcięłam cały pęd, bo normalnie cały był zdrewniały-suchy na mak.

    Leave a comment:

  •    
       

  • alibabka
    replied
    Odp: Storczyki

    Moja teściowa miała podobnie i przestawiła go bliżej światła i po kilku tygodniach zaczął się odnawiać.
    myślę, że to czy odrośnie zależny od ubytku.
    trzymam kciuki

    Leave a comment:


  • janiaD
    replied
    Odp: Storczyki

    A co zrobić gdy kwiat przekwitnie zgubi kwiatki i cały uschnie? Czy ktoś może wie? Ja obcięłam cały suchy zdrewniały normalnie patyk i czekam co się teraz stanie mam nadzieję, że wypuści nowy pęd z kwiatami, może ktoś miał podobną sytuację? Pomóżcie koleżanki.

    Leave a comment:


  • Carin
    replied
    Odp: Storczyki

    Tak, tuż nad drugim kolankiem (ważne by NIE w miejscu kolanka!).
    Po jakimś czasie storczyk wypuści nowy pęd, a dawny uschnie, u mnie wygląda to tak:


    A tak rozrósł się mój ślubny storczyk po obcinaniu (miał tylko jeden pęd!), jak widać wciąż rośnie i rozkwita!:
    Last edited by Carin; 18-05-2010, 13:27.

    Leave a comment:

  •    
       

  • alibabka
    started a topic Storczyki

    Storczyki

    Czy należy obcinać pendy storczyka, gdy już przestanie kwitnąć?
       
Working...
X