Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • wyakin
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja też zawsze obcinam za pierwszym kolankiem. Wszystkie pięknie rosną i długo kwitną, więc chyba się sprawdza

    Leave a comment:

  •    
       

  • czekladka24
    replied
    Odp: Storczyki

    storczyki są wspaniałe ale jakoś do nich ręki chyba ja osobiście nie mam, czasem widzę w oknach ludzie maja takie bujne , śliczne

    Leave a comment:


  • jarenty84
    replied
    Odp: Storczyki

    dobry temat, mamy w domu storczyki ale nie wiedzielismy ze obcinac nalezy

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Storczyki

    Światło tak, ale na ten czas odpoczynku to faktycznie takie ciemniejsze pomieszczenie jest lepsze.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Storczyki

    annawianna, o wkładasz do ciemnego pomieszczenia? o tym też nie miałam pojęcia, myślałam że właśnie storczyki lubią światło w umiarkowanym stopniu

    Leave a comment:


  • annawianna
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja kiedy storczyki przekwitną obcinam je nad 3 oczkiem pędu i na kilkanaście dni wkładam do ciemnego miejsca- u mnie to garderoba - nie podlewam ich wtedy i pozwalam aby odpoczęły.

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja aktualnie mam tylko jednego storczyka i faktycznie zbytnio o niego nie dbam a bardzo ładnie rośnie i ma bardzo ładne, duże kwiaty.

    Leave a comment:

  •    
       

  • bobusie2
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja ucinam moje za pierwszym kolankiem. Skutkuje. Kwitły ponownie już kilka razy. W ogóle to o różne odmiany storczyków różnie należy dbać.

    Jaki macie sposób podlewania storczyków?

    Leave a comment:


  • jolaak
    replied
    Odp: Storczyki

    ja jakoś szczególnie o nie nie dbam a bardzo ładnie rosną i cały czas kwitną

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Storczyki

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Teściowa mówiła mi własnie że powinno się ścinać oczka o trzy, koleżanka z pracy mówiła aby łodyżkę na której przekwitły kwiaty uciąć na samym dole, poróbowałam obu sposóbów i nie widzę różnicy ;p
    to ciekawe, u mnie bynajmniej skutkuje. A masz takie specjalne donice, w których stoi woda. Bo wtedy nalewasz i ona paruje i je nawadnia

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: Storczyki

    Teściowa mówiła mi własnie że powinno się ścinać oczka o trzy, koleżanka z pracy mówiła aby łodyżkę na której przekwitły kwiaty uciąć na samym dole, poróbowałam obu sposóbów i nie widzę różnicy ;p

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Storczyki

    u mnie praktycznie w każdym oknie, nawet na ziemi w salonie stoją i też kwitną. Obcinam je licząc od góry w 3 załamaniu i zawsze mi wyrastają nowe kwiaty.

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: Storczyki

    Ja nie mam ręki do kwiatów i nawet storczyki potrafią mi paść, dużo zależy też od miejsca w jakim stoją, u mnie kwitną tylko na jednym oknie

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: Storczyki

    U mnie storczyki to jedyne kwiatki, które się utrzymują i ładnie kwitną. Faktycznie nie są wymagające, od czasu do czasu trzeba o nie zadbać więc są idealne dla zabieganych mam

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Storczyki

    też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród

    Leave a comment:

       
Working...
X