Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tulipanomaniacy:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tulipanomaniacy:)

    Zapraszam na ploteczki wszystkie osoby lubiące tulipany. Porozmawiamy sobie m.in. o tych cudownych kwiatuszkach.
  •    
       

    #2
    Odp: Tulipanomaniacy

    ślicznotki
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Tulipanomaniacy

      U mnie w ogródku zakwitło ponad 100 tulipanów o proszę
      Co sądzicie o tym tulipanie-róży na drugim zdjęciu?
      Attached Files


      Skomentuj


        #4
        Odp: Tulipanomaniacy

        są piękne...bardzo lubię tulipany, które mają więcej płatków niż 5
        Attached Files

        Skomentuj


          #5
          Odp: Tulipanomaniacy

          Uwielbiam tulipany!! te piękne klasyczne czerwone, żółte, różowe, fioletowe!! są boskie!! No uwielbiam jeszcze żonkile

          Skomentuj


            #6
            Odp: Tulipanomaniacy

            może macie już zdjęcia tulipanów rosnących w waszych ogrodach?? ja pojadę do rodziców może już zakwitły to zrobię foty a Wy jak macie to wklejcie w posta.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Tulipanomaniacy

              A jak wychodować tulipana niebieskiego? Macie jakieś pomysły?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Tulipany

                Może ktoś coś mi poradzi
                2 lata temu kupiłam kilkanaście cebulek kolorowych tulipanów. Posadziłam je w ogódku przyblokowym, co roku odbijają, ale nie kwitną, idą w liście, liście opadają, a żaden jeszcze nie zakwitł.

                Skomentuj


                  #9
                  Tulipany

                  Może to trochę spóżniony temat, ale... W ogródku przyblokowym mam posadzone od 2 lat cebulki tulipanów. Co roku odbijają, ale nie kwitną. Pokazuja się listki, rosną, opadają a pąków kwiatów nie widać. Czemu tak się dzieje ?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Tulipany

                    Witam. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to czy te tulipany posadzone są na słonecznej rabacie?
                    Mam kilka cebul tulipanów wsadzonych w ogródku, pod żywopłotem z iglaków, w zupełnym cieniu, i one wprawdzie zakwitają, ale tak biednie, że pół dnia i po kwitnieniu. Dodatkowo łodygi są długie, i cienkie, pokładają się. To ewidentny objaw niedostatku światła.
                    Ta sama odmiana na innym stanowisku zachowuje się zupełnie inaczej- kwiaty duże, dorodne, kwiaty utrzymują się dłużej, a liście są sztywne i zdrowe.
                    Dlatego, żeby pomóc Pani tulipanom, należałoby za jakiś czas (jak liście zwiędną zupełnie) wykopać cebulki, i pozwolić im przyschnąć. Takie cebulki przechowujemy do września, października, a następnie sadzimy na nowym, bardziej słonecznym, stanowisku.

                    Ewentualnie może to być też wina samych cebul- są zbyt małe, i muszą dorosnąć, by zakwitły(nie posadziła Pani cebul, a jedynie cebulki przybyszowe).
                    Agnieszka Szamborska
                    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
                    http://www.firma-krzak.pl/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Tulipany

                      też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Tulipany

                        też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Tulipanomaniacy

                          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Tulipanomaniacy

                            bardzo podobają mi się tulipany w ogrodzie, kolorowe i o róznych kielichach. A bukiety z nich wspaniale wyglądają w wazonach. bardzo lubię tulipany

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Tulipanomaniacy

                              Mam różne tulipany przywiezione przez szwagierkę z Holandii. Najbardziej podoba mi sie to że kwitną nam praktycznie od połowy marca i mamy takie odmiany że jak jedne przekwitają yo następne rozkwitają i cały czas jest kolorowo.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X